O pasivaikščioti šiemet sausio pradžioje po šešerių draugystės metų susituokę Svetlana ir Andrius tikrai turės kur. Daug metų Sankt Peterburge gyvenusi menininkė ir interjero dizainerė savo paveiksluose užfiksavo įvairias Vilniaus senamiesčio gatveles, Neries krantinėje žydinčių sakurų sodą, Gedimino pilį, parkus.
„Svetlanai teks prisiminti visas aliejumi tapytose drobėse bei akvarelėse užfiksuotus Vilniaus fragmentus. O jie įamžinti įvairiais metų laikais. Kiekvienoje gatvėje, atgimusioje paveiksle, savo mylimai žmonai dovanosiu po tulpę, nes, manau, šios gėlės pavasarį tinka. O po ekskursijos eisime vakarieniauti į restoraną „Artistai“ (jo iškaba ryškiai šviečia viename paveiksle)“, – kalbėjo A.Kaluginas.
S.Ovinovai–Kaluginei neturėtų būti sunku savo atmintyje atgaivinti per šešerius metus sukurtų paveikslų kelius.
„Vilnius man romantiškiausias pasaulio miestas. Daug jaukesnis nei Sankt Peterburgas, kuriame gyvenau nuo studijų. Pirmą kartą Vilniaus žemę kojomis paliečiau prieš šešerius metus pavasarį. Šį miestą pamilau iš pirmo žvilgsnio. Tuomet apėmė jausmas, kad grįžau į vaikystę. Būdama maža piešdavau namus su čerpiniais stogais, nors tokių tikrovėje nebuvau regėjusi. Būtent Vilniaus senamiestyje išvydau vaikystėje regėtas vizijas“, – kalbėjo dailininkė.
Lietuvos kraštovaizdžiai menininkei sukelia didybės ir galios pojūtį. Svetlana įsitikinusi, kad gyva, teigiama energija, ramybė ir harmonija sklinda iš pačios aplinkos. O ja alsuoja miestai, gatvės, namai. Dailininkei miestas kelia jaudulį, kokį jaučia restauratorius: nuėmęs nuo seno pastato sienos dulkių ir laiko sluoksnį, atidengia tobulo grožio seną freską.
„Kurdama šiai parodai paveikslus siekiau perteikti būtent šį pojūtį, norėjau įtraukti žiūrovus į vaizdų magiją. Dauguma šios parodos darbų sukurti naudojant ypatingą „išfokusavimo“ techniką. Šios technikos tikslas įvesti žiūrovą į savotišką estetinio transo būseną, kurioje jis išgyventų šiltas ir teigiama emocijas“, – kalbėjo Svetlana, kuri niekad nedirba būdama blogos nuotaikos, pavargusi arba sirgdama. Todėl, kad kūryba jai – atsidavimas.
Šios parodos vienas reikšmingiausių darbų vadinasi „Laimės pojūtis“. Paveiksle sustabdytas rožinės sakuros žydėjimas, nutviekstas saulės spindulių.
Svetlana gimė vokiečių tremtinių šeimoje Kazachstane. Jos vaikystė prabėgo prie Volgos krantų, vėliau išvyko studijuoti tapybos į Sankt Peterburgą, ten ir susiformavo kaip menininkė.
Piešdama akvarele meistrė taiko dabar itin retai naudojamus būdus. O subtilumo jiems suteikia daugiau kaip 50 metų senumo popierius. Lietuvoje Svetlana jau surengė 15 personalinių parodų.
Pirmasis Vilniaus vaizdinys, vėliau nutapytas, menininkės galvoje ryškiai užsifiksavo prieš šešrrius metus balandžio viduryje.
„Eidama Šv.Jono gatve pamačiau „Žibintininko“ skulptūrą. Joje vaizduojamas žmogus tiesė rankas į dangų, kuris tuo metu buvo žibuoklių spalvos. Reginys mane tarsi užhipnotizavo. Tai, ką tuo metu matė mano akys ir jautė širdis, pasistengiau perkelti ant drobės“, – pasakojo S.Ovinova–Kaluginė.
Svetlanos kūriniai turi originalius pavadinimus. Pavyzdžiui, paveikslas, kuriame vaizduojama Pilies gatvės pradžia, vadinasi „Su gėlėmis leidžiama įeiti“.
„Prie šios gatvės prieigų stovi didžiulės cementinės dėžės, šiltu sezonu gausiai prisodintos gėlių. Pilies gatvė man sukelia pojūtį, kad esu Paryžiuje. Vaikščiodama po Vilnių, pirmiausia dėmesį sutelkiu į spalvas, nes man, kaip tapytojai, tai svarbu. Manau, kad kiekvienas miestas, kiekviena šalis turi savo kvapą, spalvų gamą. Vilniuje spalvos sukurią tokią neįtikėtiną žaismę, kad kiekvieną kartą tas pats namas apsigaubia vis kitos spalvos šydu“, – vedžiodama žmones po savo parodą, susižavėjusi kalbėjo menininkė.
Iš meilės Lietuvai sukurti darbai į Seimo rūmų Vitražo galeriją priviliojo didelį būrį šios menininkės gerbėjų, draugų, Seimo narių.
Parodą kuravo Seimo narė Larisa Dmitrijeva. Ji pasidžiaugė, kad iš Rusijos atvykusi kūrėja nesunkiai įleido savo šaknis Lietuvoje, kad sugebėjo įvertinti šios šalies kultūrą, architektūrą, gamtovaizdį.
Parodos atidarymo metu kalbėjęs Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas linkėjo neseniai sukurtai Svetlanos ir Andraus šeimai laimės, dar labiau puoselėti tradicijas ir daug prasmingų ir gražių akimirkų.
Parodos atidarymo proga koncertavo Vilniaus „Santaros“ progimnazijos pučiamųjų orkestras bei pramoginių šokių kolektyvas.