W.Richardsonas yra laisvasis fotografas, dabar gyvenantis Vengrijoje, Budapešte. Jis papasakojo, kaip padarė nuotrauką: „Aš praleidau penkias dienas su pabėgėliais pasienyje. Atvyko apie 200 žmonių ir bandė įveikti vielinį užtvarą. Pirmiausia jie praleido moteris ir vaikus, senus žmones. Aš su šita grupe buvau apie penkias valandas ir visą naktį mes žaidėme katę ir pelę su policija, pasieniečiais. Buvau jau pavargęs tuo metu, kai padariau šią nuotrauką. Buvo apie pusė trijų ryto ir negalėjau naudoti blykstės, nes policija ieškojo tų žmonių ir galėjau juos išduoti. Taigi pasinaudojau tik mėnulio šviesa.“
Francis Kohnas, konkurso žiuri pirmininkas, agentūros „France-Presse“ fotografijos skyriaus direktorius, sakė: „Vos pamatę šią nuotrauką supratome, kad ji svarbi. Ji padarė stiprų įspūdį dėl savo paprastumo, ypač – spygliuotos vielos simboliškumo. Mums pasirodė, kad čia yra beveik viskas, ko reikia, kad parodytum, kas atsitinka pabėgėliams. Manau, kad tai puiki nuotrauka, nepavaldi laikui. Joje užfiksuota situacija, o tai, kaip tai padaryta – klasika tikriausia to žodžio prasme.“
„World Press Photo“ Metų nuotraukos autoriaus titulu pagerbia tuos fotografus, kurie sugeba užfiksuoti didelės žurnalistinės vertės įvykį ar temą.
2016 m. konkursui 5 775 fotografai iš 128 pasaulio šalių pateikė 82 951 nuotrauką. Žiuri išdalijo prizus aštuoniose kategorijose. Juos gavo 41 fotografas iš 21 šalies: Australijos, Austrijos, Brazilijos, Kanados, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos, Irano, Italijos, Japonijos, Meksikos, Portugalijos, Rusijos, Slovėnijos, Pietų Afrikos Respublikos, Ispanijos, Švedijos, Šveicarijos, Sirijos, Turkijos, JAV.
Visi laimėtojai ir apdovanotos nuotraukos – galerijoje.
Parengė Milda Augulytė