Šiuolaikinio meno kūrėją įkvėpė Kinijos svirpliai

2015 m. lapkričio 1 d. 14:11
lrytas.lt
Kinijos svirpliai naujausiame Kristinos Inčiūraitės meno projekte įgyja įvairius pavidalus judančiuose vaizduose bei objektuose.
Daugiau nuotraukų (1)
Garsiai svirpdami jie gydo sužeistas sielas, nors patys balansuoja tarp gyvenimo ir mirties: svirplių patinėlių dainos vienu metu pritraukia ir pateles, ir į svirplių garsą reaguojančias parazitines muses (Ormia ochracea). Taigi seksualinė ir natūrali atranka – dvi priešybės šių dainuojančių vabzdžių evoliucijoje.
Dar yra „industrinė“ svirplių atranka – Kinijoje nuo senų senovės vertinami svirpliai yra gaudomi laukuose, rūšiuojami, auginami, žavimasi jų svirpimu, organizuojamos net jų kovos. Kinijos turguose galima aptikti gausybę svirplių – įvairiose pintinėlėse, indeliuose ir dėžutėse jie skleidžia didžiulį triukšmą, kuris primena Kinijos miestų statybų dūzgesį.
Kinijoje sparčiai augant ekonomikai vyksta didžiulės statybos – plečiami jau esantys ir statomi nauji miestai. Tačiau sparčiai kylantys nauji gyvenamieji rajonai nežada geresnio, patogesnio gyvenimo taip greitai, kaip norėtųsi.
Šioje šalyje ryškėja ir miestų-vaiduoklių fenomenas – itin brangūs butai parduodami vietose be išvystytos infrastruktūros. Dažniausia tai butai teminiuose rajonuose, imituojančiuose Europos ar Amerikos architektūrą – itališko, angliško, prancūziško ar austriško stiliaus namus arba Manhatano dangoraižius, viliojantys vietinius komfortabiliu vakarietišku gyvenimo stiliumi, bet stokojantys lokalios urbanistinės tapatybės.
Šiais metais K.Inčiūraitė lankėsi Kinijoje. Tiriamojoje kelionėje ji filmavo vieną tokių teminių rajonų. Tai – Paryžių su Eifelio bokštu primenantis Tiandušengo gyvenamasis rajonas, 2007 metais pastatytas Hangdžou priemiestyje, už kelių šimtų kilometrų nuo Šanchajaus. Jis nespindi paryžietiška prabanga, yra apgyvendintas negausiai, o nenaudojamos patalpos pirmuose namų aukštuose liudija apmirusį miestiečių gyvenimą.
Kažin kas būtų, jei Paryžiaus kopija ir originalas apsikeistų vietomis, arba kopija pranoktų originalą?
Atsakymai – lapkričio 4-ąją LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ atidaromoje K.Inčiūraitės filmų ir objektų, įkvėptų jos tiriamosios kelionės į Kiniją, parodoje.
K. Inčiūraitės personalinė paroda „Šešėlio aidas“ LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ atidaroma lapkričio 4 d.18 val.
KultūradailėMalonioji 6
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.