Dauguma nuotraukų – D.Matvejevo, o likusios atspausdintos
iš senų negatyvų, kuriuos autorius rado bendruomenės archyvuose. Šiuose negatyvuose, darytuose prieš 60-70 metų, taip pat pavaizduoti kaimo žmonės ir jų gyvenimas.
„Pati vietovė ir žmonės skleidžia ypatingą harmoniją ir ramybę – „tylią šviesą“, kurią bandžiau perteikti nuotraukose“, – sakė D.Matvejevas.
Pasak jo, senų ir šiame amžiuje darytų fotografijų derinys, žmonių apranga ir elgesys prieš kamerą, vaizai be šiuolaikinės miesto civilizacijos ženklų turėtų sukelti „sustojusio laiko“ pojūtį.
Stačiatikių kaimas, kurį užfiksavo menininkas, yra
40 km nuo Vilniaus, Šalčininkų rajone. Ten, buvusio dvaro pastatuose, gyvena bajorės Koreckajos beveik prieš 100 metų įkurta bendruomenė.
Jos nariai save laiko viena didele šeima: kartu dirba žemę, augina gyvulius. Sovietmečiu bendrija trumpai gyvavo kaip kolūkis, kol antireliginės kampanijos metu žemė ir dalis pastatų buvo konfiskuoti. Tačiau bendrija sugebėjo išlikti. Nepriklausomybės metais žemė ir pastatai buvo grąžinti. Dabar ten gyvena ir dirba apie 70 žmonių.
Parodoje autorius eksponuoja juostiniais aparatais darytas juodai-baltas nuotraukas.
D. Matvejevo fotografijų paroda „Tyli šviesa“ atidaroma Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 , įėjimas iš Didžiosios g. 19) spalio 14 d. 17.00 val. Paroda veiks iki spalio 30 d.