Paprastai iškilmės prie paminklo kasmet vyksta sausio 15-ąją. Penktadienį prie atgimusio paminklo taip pat skambėjo pučiamųjų orkestro maršai, rikiavosi kariai, pasakytos trumpos kalbos.
Taip Klaipėdoje, kaip ir visoje Europoje, paminėta Europos paveldo diena, šiemet pavadinta „Paveldėkime savo ateitį“.
Po iškilmių miestiečiai keliavo po skulptūrų parką kartu su istorijos, meno žinovais, išgirdo senųjų kapinių bei dabartinio parko istorijos įdomybių.
Sukilėliams pastatyto paminklo autorius – Klaipėdos dailininkas, Paryžiaus meno akademijos auklėtinis Adomas Brakas, 1952 m. nukankintas Stalino lageryje. Skulptorius obelisku pavertė granitinį Vokietijos ir Rusijos sienos ženklą, ilgus metus stovėjusį prie pat jūros tarp Nemirsetos ir Palangos.
Susirinkę klaipėdiečiai kalbėjo, kad 1923 metų sausio 15-oji vis dar išskirtinė diena tik jiems, o kituose miestuose gyvenantys žmonės kažin ar pasakytų, kas nutiko tuo metu.
Atkūrus nepriklausomybę prireikė daugiau kaip dviejų dešimtmečių, kad būtų suvokta istorinė Klaipėdos sukilimo reikšmė, kad Klaipėdos krašto atgavimas ir prijungimas prie Lietuvos buvo ryžtingas, gerai sustyguotas jaunos valstybės diplomatų ir patriotų žygdarbis, atvėręs kelią prie Baltijos jūros.
Seimas 2013-uosius buvo paskelbęs Klaipėdos krašto atgavimo metais.