Nuo festivalio gyvavimo pradžios rengiamam konkursui šiais metais buvo pateiktos 728 knygos iš viso pasaulio. Atrankos komisiją sudarė tokie knygų ekspertai kaip Markusas Schadenas, Horacio Fernandezas ir Rémi Coignet, o nugalėtojus išrinko „Metų atradimo“ konkurso nominuotojai Krzysztofas Candrowiczius, Louise Clements, Fannie Escoulen, Claire Jacquet, Francesco Zanotas bei Vera Michalski ir Jérôme Marcas.
Istorinės knygos kategorijoje apdovanojimas skiriamas už geriausiai dokumentuotą leidinį. Nepaisant to, kad V.Luckaus monografija varžėsi su didžiausių meno leidyklų, tokių kaip „Aperture“, „Steidl“, „Kehrer“ knygomis, pristačiusiomis pasaulinio garso fotografus – Diane Arbus, Henrį Cartier-Bressoną, Martiną Parrą, aštuonių narių komisija už Vito Luckaus monografiją balsavo vienbalsiai.
Apdovanojimų ceremonija vyko antikiniame teatre, stebint tūkstantinei miniai. Istorinės knygos kategorijos laimėtoją paskelbęs K. Candrowiczius savo kalboje sakė: „Istorija visada yra rašoma nugalėtojų, taip pat ir fotografijos istorija. Be tokio galingo įrankio, kaip dalijimasis informacija bei komunikavimas per muziejus, galerijas, žiniasklaidą ir įvairius leidinius, mes niekada nebūtume išgirdę apie tokius menininkus kaip Avedonas, Newtonas, Cartier-Bressonas, Cindy Sherman ar Nan Goldin.
Tačiau kitąpus geležinės uždangos gyvenę kūrėjai niekuomet neturėjo prieigos prie tokių galingų įrankių. Tad ši knyga – tai Vito Luckaus sugrąžinimas į pasaulio fotografijos istoriją, į kurią, nepaisant išskirtinio talento, būdamas gyvas dėl tuometinės politinės sistemos patekt tiesiog negalėjo.“
Atsiimdami apdovanojimą Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis ir naujai įsteigto Vito Luckaus fotografijos centro vadovė Ieva Meilutė-Svinkūnienė pasidžiaugė, kad svarbiausiame Europos fotografijos festivalyje tampa matomos ir mažosios šalys bei vylėsi, kad šis knygos įvertinimas bus tik pradžia, pasauliui atrandant V.Luckaus kūrybą.
Tai pirmas kartas, kai šiame seniausiame ir didžiausiame fotografijos festivalyje buvo nominuotos net dvi lietuviškos fotografijos knygos (autorinės knygos apdovanojimui buvo nominuota „NoRoutine Books“ publikuota Gyčio Skudžinsko knyga „Albumas“) ir vienintelės knygos iš Baltijos regiono.
Liepos 6-ąją prasidėjusiame festivalyje duris atvėrė daugiau kaip pusšimtis parodų. Per atidarymo savaitę čia kiekvieną vakarą vyksta fotografijų projekcijų peržiūros po atviru dangumi, festivalio svečiai ir dalyviai yra kviečiami į diskusijas, susitikimus su menininkais, knygų pristatymus kūrybines dirbtuves, portfolio peržiūras.
Pastaraisiais metais „Les Rencontres de’Arles“ festivalį aplanko beveik 100.000 žiūrovų.
Per šešerius metus tai jau antras tokio masto Lietuvos fotografijos apdovanojimas Arlio fotografijos festivalyje: 2009-aisiais Rimaldo Vikšraičio darbai buvo įvertinti pagrindiniu, Metų atradimo prizu, kuris atvėrė menininkui svarbiausių pasaulio galerijų ir festivalių duris.