Niujorko ir Londono menininkai Marijampolei pažadėjo idėjų tąsą

2015 m. liepos 2 d. 10:41
Loreta Juodzevičienė
Manau, praeiviams būtų apie ką pagalvoti“, – kalbėjo Vandana Jain.
Daugiau nuotraukų (23)
Kiekvienas menininkas pristatė savo darbus bei dėkojo savo pagalbininkams, jauniesiems marijampoliečiams.
P.Butlerienės skersgatvyje baltų plytų sandėlio sieną Vandana Jain ištapė, kaip dailininkė teigė, kalba, sudaryta iš logotipų ir šūkių.
„Centre nupiešiau „Pepsi“ logotipą. Ir norėjau sukurti ką nors priešinga, nes kontrastai yra mūsų gyvenimo druska.
Manau, praeiviams būtų apie ką pagalvoti“, – kalbėjo Vandana Jain.
M.K. Estabrookas su savo komanda ištapė tris prekyvietės sienos fragmentus.
„Puikiai bendravau su savo pagalbininkais. Dėkoju už galimybę būti su jumis. Man didelė garbė pasidalinti su jumis savo menu“, – kreipėsi į susirinkusius marijampoliečius M.K.Estabrookas, judrioje miesto vietoje pasilypėjęs ant akmeninio suolo.
Menininkas domisi moksline fantastika. Tai atsispindi ir jo darbuose.
M.K.Estabrookas teigė, jog jo piešiniai kalba apie sekimo apokalipsę, – ant figūrų, atrodo, iš rankų nepaleidžiančių mobiliųjų telefonų, galvų yra vaizdo kameros.
„Dažnai matau, jog vienas šalia kito stovintys žmonės vienas kitam siunčia trumpąsias žinutes vietoje to, kad pasikalbėtų.
Tai, ką mes matome šiame gyvenime, yra šešėliai ant urvo sienų“, – emocingai kalbėjo dailininkas iš Niujorko M.K.Estabrookas.
Ko gero, daugiausia darbo per dvi simpoziumo dienas turėjo menininkas R.Bartkus.
Jis su savo pagalbininkų komanda neatpažįstamai pakeitė pastato ant senosios užtvankos sienas.
„Man buvo svarbu išnaudoti atspindį vandenyje. Galvojau, kaip tai atrodys ramiame arba ribuliuojančiame vandenyje. Darbas yra gyvas.
Kviečiu visus, kurie praeis pro šią vietą, pasižiūrėti ir rytą, ir vakare, – piešinys atrodys vis kitoks. Mano darbas yra apie tekantį pasaulį“, – pristatė sienų tapybą R.Bartkus.
Po pietų meno simpoziumas tęsėsi viešbučio „Mercure“ konferencijų salėje.
Diskusijos vyko tema „J.Basanavičiaus aikštės šviesa“.
„Idėja dėl aikštės kilo simpoziumo metu praėjusiais metais, kai jauni architektai konkursui pateikė labai įdomių projektų.
Su šviesos dizaineriu Kacperu Dolatowskiu svarstėme, kaip aikštei suteikti gyvybės, nes dabar jos yra mažoka. Spalvos veikia žmogų ir jo emocijas.
Projektas dar nebaigtas. Manau, su Marijampolės architektais mes jį tobulinsime ir įgyvendinsime“, – teigė vienas iš meno simpoziumo organizatorių R.Bartkus.
Projektą pristačiusio K.Dolatowskis vardas yra gerai žinomas pasaulyje. Šviesos dizaineris turi savo kompaniją „Axon“, kuriai šiemet sukanka 15 metų.
Šio Niujorko dizainerio ir jo komandos sukurti šviestuvai puošia garsiausias mados parduotuves bei restoranus Tokijuje, Dubajuje, Niujorke, Kopenhagoje.
K.Dolatowskis padėkojo marijampoliečiams, jog turėjo progą atvykti antrą kartą, ir pasidžiaugė, kad jo idėjos yra gerai sutinkamos.
„Visą laiką dirbu su šviesa ir kasdien sužinau ką nors nauja. 80 proc. mano klientų yra iš verslo pasaulio.
Man įdomus apšvietimo dizainas, kuris netgi tampa tos vietos prekės ženklu. Visada svarbu, kaip erdvėse, kuriose dirbu, jausis žmogus.
Mano kompanija ne tik projektuoja apšvietimą, bet ir gamina šviestuvus. Per metus įgyvendiname 60 projektų visame pasaulyje.
Šviesa turi būti kuo labiau panaši į natūralią saulės šviesą. Mane įkvepia saulėtekiai ir saulėlydžiai. Kelionių metu fotografuoju skrisdamas virš debesų, įkvėpimo šaltinis yra šešėliai bei senoji architektūra“, – pasakojo K.Dolatowskis, Niujorko Mados institute skaitantis paskaitas apie dienos šviesą.
Sumanę pagyvinti J.Basanavičiaus aikštę įvairesniu apšvietimu K.Dolatowskis su R.Bartkumi ją stebėjo sutemus.
„Joje nieko nevyko“, – konstatavo abu menininkai.
K.Dolatowskio pasiūlyta idėja – reikia sukurti foną, padėti pastatams išryškėti, įrėminti juos šviesa. Dizaineris pabrėžė, jog šiam projektui nereikia didelių investicijų ir pademonstravo vizualizacijas, kaip atrodytų viešbutis „Mercure“, šalia jo esanti parduotuvė, savivaldybės pastatas, įgyvendinus projektą.
Profesionalioms K.Dolatowskio mintims pritarė Marijampolės architektų bendrijos vadovas Gintas Vieversys bei savivaldybės vyriausiasis architektas Arūnas Lukoševičius.
Įdomių minčių simpoziumo dalyviams pateikė turizmo ir viešbučių verslo ekspertas Linas Pučinskas. Šioje srityje 24 metų patirtį turintis ekspertas pastaruoju metu dirba Šiaurės Korėjoje.
L.Pučinskas teigė, jog turizmas pasaulyje auga, nepaisant karų ir mirtinų virusų.
Pairoso, kelionių lyderiai yra vokiečiai, po jų seka amerikiečiai ir kinai.
„Per dieną į Lietuvą atvyksta 6 tūkst. turistų, tiek, kiek Šiaurės Korėjoje per metus. Tačiau mes ne į tokius skaičius turėtume lygiuotis“, šyptelėjo L.Pučinskas.
Jis prognozavo, jog Marijampolės regiono dėl sėkmingos geografinės padėties laukia gera perspektyva: „Yra galimybių tapti lyderiu regione“.
Tris dienas vykusio meno simpoziumo dalyviai išsiskirstė sutarę, jog Sūduvos sostinėje rinksis ir kitais metais, nes reikės įgyvendinti aptartas idėjas bei projektus, pasidalinti nauja patirtimi, kurią būtų galima pritaikyti Marijampolėje.
Tokie renginiai visuomet sulaukia didelio marijampoliečių dėmesio ir palaikymo.
Tarptautinio meno simpoziumo organizatoriai dėkojo prie renginio sėkmės prisidėjusiai įmonių grupei „Arvi“, JAV ambasadai, Marijampolės savivaldybei, viešajai įstaigai „Sveikatingumo idėjos“, Lietuvos kultūros tarybai, įmonei „Metida“. ˙
Marijampolėsienų tapybasimpoziumas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.