Vakarą pradėjęs kunigas J.Sasnauskas sakė, kad neatsitiktinai iškilaus fotomenininko knyga pristatoma po šios šventovės skliautais. Mat būtent Bernardinų oficinoje įsikūrusi vienintelė pasaulyje A.Sutkaus galerija. J.Sasnauskas yra įrėminęs kelias dešimtis bičiulio jam dovanotų darbų ir eksponuoja juos net keliose bažnyčiai priklausančiose patalpose.
Pristatymo vakarą vedusi M.Matulytė prisipažino, kad A.Sutkaus darbai pakeitė ir jos žvilgsnį į pasaulį. „Nuo vaikystės vaikščiojau žvelgdama į sienas, taigi, į save. Per tai praradau daug ryšių, kuriuos siūlo kiekvienas mūsų žingsnis. Jo fotografijos išmokė mane pamatyti šalia esančius žmones“, – kalbėjo fotografijos tyrinėtoja.
„Antanas gimė ir mirs skaitydamas“ – pareiškė rašytojas V.Martinkus. Mat jo manymu dvidešimtmetis jaunuolis tikrai nebūtų galėjęs sukurti tokių įsimintinų darbų, jei nebūtų smarkiai apsiskaitęs. Rašytojas už kiekvieno A.Sutkaus portreto įžvelgė savitą istoriją, bylojančią apie joje įamžinto žmogaus praeitį ir dabartį. „Žiūrėdamas į nuotrauką ir aš pats galiu sukurti savo istoriją“, – džiaugėsi V.Martinkus.
Iš Kauno su bičiuliais atvažiavęs fotomenininkas A.Macijauskas prisiminė paskaičiavęs, kad jau pusę amžiaus darda su A.Sutkumi viename vežime, ir dar nė vienas neiškrito. „Mes augome besiginčydami per naktis“, – prisiminė jis. Ir tuojau pat paprieštaravo V.Martinkui, kad ne mažiau nei literatūra jauniems fotografams anuomet buvo svarbus ir teatras, ir kinas, ir ypač dailė.
Naująjį albumą A.Macijauskas pavadino nedidele iškarpa iš milžiniško A.Sutkaus lobyno. O fotomenininkas R.Požerskis pabrėžė, kad pats albumo autorius – tarsi kalnas lietuvių fotografijoje. „Ir kuo labiau tolsti nuo Lietuvos, tuo tas kalnas darosi didesnis, – konstatavo fotografas. – Kai Londono muziejuje tarp pačių iškiliausių šiuolaikinių pasaulio fotografų (kurių nėra labai daug), pamatai ir A.Sutkaus darbus, tuomet daug geriau supranti, kokio aukšto lygio yra ne tik jo kūryba, bet ir visa Lietuvos fotografija“.
Prie prisiminimais perpinto pokalbio apie „Lietuvos žmonės“ prisijungė ir filosofas bei rašytojas Arvydas Juozaitis, priminęs albumo autoriui istoriją, kai jis iš Maskvos į Palangą skrendantį lėktuvą privertė nutūpti Kaune. A.Sutkus tiesiog užėjo į pilotų kabiną ir paprašė pakeisti kursą. Paklaustas, kokia tokio keisto prašymo priežastis, fotomenininkas atsakė trumpai: meilė.
Savo jaunystės avantiūrą prisiminęs A.Sutkus pridūrė, kad Kaune tuomet gyvenusi paslaptingoji jo širdies dama – tai ta pati mergina, kurią jis nufotografavo persisvėrusią per Vilniaus universiteto langą. 2011 metais šią fotografiją, pavadintą „Maratonas Universiteto gatvėje“, įsigijo garsusis britų dainininkas ir kompozitorius Eltonas Johnas. Ir būtent šis lietuvių fotografijos patriarcho darbas užbaigia Lietuvos žmonių portretų galeriją naujajame fotoalbume.