Žakardines audimo stakles išrado Josephas Marie Jacquard‘as. Jos pirmą kartą publikai buvo pristatytos 1801 metais Prancūzijoje. Nuo paprastų audimo staklių žakardinės skiriasi tuo, kad techniškai jomis galima valdyti kiekvieną metmenų siūlą. Vėliau ši valdymo sistema daugeliui išradėjų tapo įkvėpimo šaltiniu ir yra laikoma šiuolaikinio programavimo pradininke.
„Visi parodos darbai vienaip ar kitaip yra susiję su šia technologija, tačiau traktuoja ją labai skirtingai. Dalis menininkų naudojasi techninėmis galimybėmis, kiti konceptualiai mąsto apie tai, kaip vystosi skaitmeninės technologijos ir kur link apskritai eina žmonija.
Daug darbų rodomi sąveikoje su kitomis technologijomis: garsu, šviesa, vaizdo įrašu. Tačiau pirmoje eilėje visuomet tekstilė, nes žakardinis audimas yra būtent tekstilinė technologija“, ─ pasakojo parodos „10 × 10 = 100% JACQUARD“ kuratorė ir menininkė Kristina D. Aas.
Lietuvos ir Norvegijos menininkų darbų ekspozicijoje žiūrovai galės įsitraukti į savotišką dialogą apie žakardinio audimo vietą šiuolaikinio meno scenoje. Parodos lankytojai taip pat galės susipažinti su žadardinio audimo įvairove bei įsitikinti, kad toks audimas yra įdomi technika, kuri menininkams suteikia galimybę atrasti drąsių ir akį prikaustančių formų.
Tačiau parodos organizatoriai kviečia ne tik atrasti žakardinio audimo subtilybes, bet ir sudalyvauti žaidime bei laimėti savo portretą, kuris bus išaustas žakardinėmis staklėmis. Daugiau apie „Kodo“ žaidimą ir parodą www. 100jacquard.com.
Parodos „10 × 10 = 100% JACQUARD“ atidarymas Vilniuje, „Titaniko“ ekspozicijų salėje – sausio 23 d. 17 val.