Užsienio dailininkų dovana Marijampolei - paveikslai ant pastatų

2014 m. birželio 28 d. 17:17
Loreta Juodzevičienė
„Mėgstu picas, todėl daug kur jų pripaišau“, – prisipažino S.Higginsas.
Daugiau nuotraukų (1)
Penktadienį vakare vykusiame pirmajame forume viešbučio „Mercure“ konferencijų salė buvo sausakimša.
R.Bartkus marijampoliečiams pristatė savo bičiulius iš Jungtinių Amerikos Valstijų dailininkų grupę „The Bubble Process“ – Seaną Higginsą (Klivlandas) ir Nicholą Rezabeką (Niujorkas).
Pastarieji dailininkai kartu mokėsi, gyvena skirtinguose miestuose, tačiau kartu kuria.
„Koledže mokėmės gerai, bet ir alaus atsigerdavome, – atviravo menininkai. – Baigėme mokslus labai neblogais pažymiais. Po to buvo dveji metai ieškojimų, ir galop 2006 metais nusprendėme dirbti kartu plakatų srityje. Dar užsiimame iliustracijomis bei dizainu.
Kūrėme reklaminius plakatus, abu siūlėme idėjas ir tobulinome vienas kito pasiūlymus. Plakatus spausdiname šilkografijos technika“.
Dailininkai teigė, jog įkvėpimo jie randa internete, nes aptinka, iš ko galima pasijuokti; riedlenčių sporte; animaciniuose filmuose.
„Mėgstu picas, todėl daug kur jų pripaišau“, – prisipažino S.Higginsas.
Dailininkų manymu, jaunam menininkui svarbiausia tyrinėti aplinką, atvirai į ją žiūrėti ir mokytis iš savo patyrimo bei klaidų.
„Kurdami neturime jokios koncepcijos. Viskas prasideda nuo mažos idėjos, kurią vis labiau plėtojame. Mūsų kūrybos filosofija – paslėptas jumoras“, – teigė plakato meistrai iš JAV, akcentavę, jog juos labiausiai žavi Lenkijos dailininkų kuriami plakatai.
S.Higginsas ir N.Rezabekas prisipažino, jog Marijampolėje jų laukė kūrybinis iššūkis – tapyti ant namo sienos.
„Mes niekada anksčiau to nedarėme. Tikimės, jog mūsų darbas sulauks dėmesio.
Pirmą dieną, kai užlipome į viršų, keltuvas stipriai lingavo. Buvo baisoka, bet darbo ėmėmės su džiaugsmu.
Galimas daiktas, jog dar atvyksime į Marijampolę ir sukursime ką nors panašaus“, – sakė menininkai.
Marijampolė jiems sukėlė puikių įspūdžių. Svečiai iš JAV gyrė tvarką ir švarą mieste, architektūrą, gamtą ir lietuvišką alų.
R.Bartkus gausiai susirinkusiems marijampoliečiams prisipažino, jog jam malonu sugrįžti į šį miestą.
Jame, istoriniame cukraus fabriko pastate, pernai pirmą kartą buvo surengta įspūdinga R.Bartkaus darbų paroda.
„Šiuos du dailininkus – S.Higginsą ir N.Rezabeką – pažįstu penkiolika metų. Kalbinau į Marijampolę atvykti žmones, kurie Lietuvai gali pateikti įdomių darbų“, – sakė R.Bartkus, kaip ir jo bičiuliai, šiomis dienomis tapantis ant Marijampolės centre esančio nenaudojamo pastato.
Dailininkas iš Londono Philipas Grisewoodas su pagalbininkėmis iš Marijampolės dailės mokyklos darbuojasi Poezijos parke. Jis tapo požeminės perėjos prieigas.
Forumo moderatorius, Nepriklausomybės akto signataras, įmonių grupės „Arvi“ tarptautinių ryšių ir komunikacijos vadovas Algirdas Kumža pasidžiaugė, jog Marijampolės miesto vadovai geranoriškai reagavo į dailininkų idėją tapyti ant pastatų ir pasiūlė net kelis objektus.
„Nustebino, kaip greitai vyko šis procesas Marijampolėje. Didmiestyje užsikankintumei su įvairiais leidimais“, – teigė A.Kumža.
Šeštadienį 19 val. viešbutyje „Mercure“ į susitikimą kviečia dizaineris iš Niujorko Kacperas Dolatowskis. Jis savo kūrybos pavyzdžiais parodys, kaip šviesos magija užkariauja pasaulio aikštes ir rūmus. ˙

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.