Pirmasis asteroidas – 447755 (2007 JX2) – gruodžio 3 d. 1.16 val. Lietuvos laiku turėjo praskrieti pro Žemę 44 000 km/val. greičiu ir priartėti prie mūsų planetos per 5,5 mln. km. Apskaičiuota, kad šio dangaus kūno skersmuo yra nuo 300 iki 670 metrų.
Jam iš paskos seka 2020 XR, kuris gruodžio 4 d. 1.57 val. Lietuvos laiku priartės prie mūsų planetos ir praskries vos už 2,4 mln. km. Jis yra šiek tiek mažesnis už savo pirmtaką – 290–650 metrų skersmens.
Abu asteroidai dėl savo dydžio ir atstumo iki Žemės orbitos priskiriami „potencialiai pavojingų“ asteroidų kategorijai. Tačiau NASA patikino, kad susidūrimo pavojaus nėra.
Leidžia įvertinti riziką
NASA nuolat stebi tokius objektus, seka jų judėjimo trajektorijas ir vertina galimą pavojų. Nors šie du asteroidai nekelia tiesioginės grėsmės, jie suteikia mokslininkams retą galimybę ištirti didelių netoli Žemės esančių objektų (NEO) savybes ir trajektorijas.
„Tokie artimi prasilenkimai yra neįkainojami siekiant geriau suprasti asteroidų dinamiką, – sakė NASA atstovas. – Tokie duomenys labai svarbūs tobulinant planetų gynybos strategijas.“
Tokio dydžio asteroidai pro Žemę praskrieja tik kartą per kelerius metus. Nors jie nėra pavojingi, tačiau primena mums, kaip svarbu būti pasirengusiems. Jei kada nors į Žemę atsitrenktų didelis asteroidas, pasekmės galėtų būti katastrofiškos, rašo „Newsweek“.
Parengta pagal „Newsweek“ ir „India Today“ informaciją.