Šiuo konkrečiu laiku Žemės ašis bus pasvirusi šonu į Saulę – o tai reiškia, kad visame pasaulyje bus beveik vienodas saulės šviesos ir tamsos kiekis.
Ši dangaus geometrija žymi metų laikų kaitą – iš vasaros į rudenį Šiaurės pusrutulyje ir iš žiemos į pavasarį Pietų pusrutulyje.
Rudens lygiadienis yra svarbi data žymint metinę Žemės kelionę aplink Saulę. Iki gruodžio 21 d. įvyksiančios saulėgrįžos į šiaurę nuo pusiaujo tamsusis paros metas palaipsniui ilgės, o į pietus nuo pusiaujo – atvirkščiai.
Daugiau tamsos valandų taip pat reiškia daugiau valandų žvaigždžių stebėjimui. Šiemet dar laukia vieni geriausių metų meteorų liūčių, o artimiausios trys pilnatys, įskaitant artimiausią rugsėjo 17 d., bus superpilnatys, todėl danguje Mėnulis bus didesnis ir ryškesnis.
Lygiadienius ir saulėgrįžas lemia 23,5 laipsnio pasvirusi Žemės ašis, todėl į skirtingas planetos dalis patenka daugiau arba mažiau saulės šviesos.
Lietuvoje rudens lygiadienis (Lygė) dažnai sutampa sutampa su 2000 m. Lietuvos ir Latvijos parlamentų paskelbta Baltų vienybės diena (latv. Baltu vienības diena) – diena, minima rugsėjo 22 d., pažymint 1236 m. įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX 1236 m. vasario 19 d. paskelbtą kryžiaus žygį išsiruošusį Kalavijuočių ordiną.