Saulės audra kilo ketvirtadienio popietę, o piką buvo pasiekusi prieš vidurnaktį iš ketvirtadienio į penktadienį.
JAV Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA) prognozuoja, kad Kp indeksas (geomagnetinio aktyvumo Žemės atmosferoje matas) iki 15 val. Lietuvos laiku sieks 4,67, o vėliau jis ims kristi ir geomagnetinė audra baigsis.
Šeštadienį geomagnetinis aktyvumas Žemės gali svyruoti, prognozuojama, kad šeštadienį nuo 6 val. ryto iki 12 val. jis vėl priartės prie Kp 5 (tad reiškinį vėl bus galima vadinti geomagnetine audra – tačiau vėl paties mažiausio stiprio), bet vėliau kris ir savaitgalį nebesugrįš.
Portalas Lrytas primena, kad vienareikšmių mokslinių duomenų, kad geomagnetinės audros veiktų Žemės paviršiuje esančių žmonių sveikatą, nėra (Žemę nuo to gina jos magnetinis laukas, dėl kurio, beje, ir susidaro pašvaistės). Didžiausią pavojų šie reiškiniai kelia kosmose esantiems palydovams, stipresnių audrų atveju – elektros tinklams Žemės paviršiuje.
Laikoma, kad geomagnetinė audra prasideda tada, kai Kp indekso reikšmė pasiekia 5. Esant tokiomis sąlygomis ir tinkamomis aplinkybėmis (maža šviesos tarša ir pan.), fotoaparatu jau įmanoma užfiksuoti pašvaistę. Pašvaistę plika akimi pamatyti įmanoma tada, kai Kp pasiekia 7 ar 8.