Tai buvo trumpas labai stiprus radijo spinduliuotės sustiprėjimas siaurame spektro ruože.
Signalas atsklido maždaug iš Galaktikos centro pusės ir daugiau nepasikartojo, tad jo prigimtis liko neaiški.
Tarp hipotezių, aišku, buvo ir nežemiškos civilizacijos signalas, taip pat buvo kalbėta apie neaptiktas kometas.
Dabar mokslininkai pateikė dar vieną galimą, ir labai pagrįstą, paaiškinimą – signalą paskleidė retas žybsnis dujų debesyje.
Išvadą tyrėjai padarė remdamiesi Arecibo teleskopo duomenimis, surinktais 2017–2020 metų laikotarpiu.
Dabar jau nebeveikiančio teleskopo archyvuose jie rado signalų, labai panašių į „Wow!“ signalą, tik apie šimtą kartų blausesnių. Signalai sklido iš įvairiose vietose esančių atominio vandenilio dujų debesų.
Tokių dujų Galaktikoje yra labai daug – jos sudaro daugiau nei ketvirtį visos tarpžvaigždinės medžiagos – tačiau panašūs signalai sklinda retai. Kodėl? Todėl, kad jiems reikia dar vieno ingrediento – šaltinio, kuris debesyje sukelia mazerio efektą ir labai sustiprina 21 centimetro ilgio vandenilio dujų spinduliuotę.
Tokie šaltiniai galėtų būti, pavyzdžiui, magnetarų žybsniai, kurie trunka keletą sekundžių ar minučių. „Wow!“ signalas buvo tiesiog išskirtinai ryškaus žybsnio padarinys. Toks scenarijus gerai paaiškina ir signalo kilmę ir tai, kad daugiau jo niekada nepavyko užfiksuoti.
Dar viena svarbi šio rezultato išvada – ieškoti technopėdsakų, t.y. technologinių civilizacijų egzistavimo požymių, reikia labai atsargiai, nes netyčia galima tokiais palaikyti ir visiškai natūralius, nors ir retus, mazerio reiškinius.
Tyrimo rezultatai paskelbti svetainėje „arXiv“.