Kaip nurodoma NOAA kosminių orų prognozių svetainėje, geomagnetinė audra prasidės apie penktadienį apie 23 val. Lietuvos laiku, o baigsis sekmadienio vidurdienį.
Piko metu šeštadienį 9-12 valandomis (Lietuvos laiku) magnetinis indeksas Kp sieks 8,3 – tai reiškia G4 stiprio geomagnetinę audrą (didžiausias stipris yra G5).
Nuo trečiadienio 12 valandos (Lietuvos laiku) didelis Saulės dėmių telkinys sukėlė kelis vidutinio ir didelio stiprumo Saulės žybsnius. Mažiausiai penki žybsniai buvo susiję su CME (angl. coronal mass ejection, liet. vainikinės masės išmetimas), kurie buvo nukreipti į Žemę, rašo NOAA.
CME – tai plazmos ir magnetinių laukų sprogimai Saulės vainike. Kai būna nukreipti į Žemę, jie sukelia geomagnetines audras. Geomagnetinės audros gali paveikti infrastruktūrą arti Žemės skriejančioje orbitoje ir Žemės paviršiuje, galinčią sutrikdyti ryšių, elektros energijos tiekimo tinklo, navigacijos, radijo ir palydovų darbą.
NOAA įspėjo šių sistemų JAV operatorius, kad jie galėtų imtis apsaugos priemonių.
Tokio stiprumo geomagnetinė audra gali sukelti „įspūdingą šviesos šou“ – Šiaurės pašvaistę, kuri gali matytis ir Lietuvoje (nors kaip tik nakties metu Kp indeksas bus mažiausias).