Nors ji yra tik skrudintuvo dydžio, NASA Pažangi kompozitinė saulės burių sistema (angl. Advanced Composite Solar Sail System, ACS3) per maždaug 25 minutes gali išskleisti mikroskopiškai ploną plastikinę 80 m² ploto burę.
Tai nėra pirmoji į kosmosą siunčiama Saulės burė, tačiau jos išsiskleidžiantis 7 m ilgio gikas (bures prilaikantis skersinis), pagamintas iš lengvų polimerinių medžiagų ir specialiai sukonfigūruotas taip, kad bures būtų galima išskleisti plokščiai, yra svarbus žingsnis siekiant, kad tokios burės būtų lengvesnės ir stabilesnės.
Dėl techninių nesklandumų 32 minutes vėlavusi raketa „Electron“ pakilo į orbitą su „ACS3“ ir Pietų Korėjos Pažangaus mokslo ir technologijų instituto Žemės stebėjimo palydovu „NEONSAT-1“.
NASA Saulės burių misijos duomenys bus naudojami tobulinant burės, kurios galutinis dydis turėtų siekti apie 2000 m² – arba pusės futbolo aikštės. Šios milžiniškos burės, gaudančios Saulės vėjus ir veikiančios kaip buriniai laivai, leis vykdyti tolimojo nuotolio misijas, skriejant nepaprastu greičiu ir nenaudojant degalų, rašo „New Atlas“.