Po „ateivių palaikų“ paviešinimo NASA paskelbė ataskaitą apie NSO – ar yra pagrindo manyti, kad ateiviai egzistuoja?

2023 m. rugsėjo 15 d. 09:11
Lrytas.lt
NASA atliko šimtų tariamų NSO užfiksavimo atvejų tyrimą ir nustatė, kad nėra svarių įrodymų, jog už nepaaiškinamų reiškinių slypi ateiviai – tačiau kosmoso agentūra negalėjo ir atmesti šios galimybės.
Daugiau nuotraukų (3)
Jei ateiviai egzistuoja, šioje ilgai lauktoje ataskaitoje nepateikiama jokių įtikinamų įrodymų, rašo BBC.
Tačiau joje nurodyta, kaip NASA, naudodama patobulintas technologijas ir dirbtinį intelektą, tirs vadinamuosius neatpažintus anomalius reiškinius (angl. Unidentified Anomalous Phenomena, UAP).
NASA administratorius Billas Nelsonas teigė, kad JAV kosmoso agentūra ne tik imsis iniciatyvos tiriant galimus UAP incidentus, bet ir skaidriau dalysis duomenimis su visuomene.
Ataskaitoje yra 36 puslapiai gana techniškų ir mokslinių pastebėjimų – BBC pateikia keletą svarbiausių išvadų iš jų.
Nėra įrodymų, kad ateiviai egzistuoja, bet tai įmanoma
Pačiame paskutiniame ataskaitos puslapyje teigiama, kad „nėra pagrindo daryti išvadą“, jog už šimtų UAP stebėjimų, kuriuos tyrė NASA, slypi nežemiškos kilmės objektai.
„Tačiau... šie objektai turėjo keliauti per mūsų Saulės sistemą, kad patektų čia“, – pažymima ataskaitoje.
Nors ataskaitoje nebuvo padaryta išvada, kad egzistuoja nežemiška gyvybė, NASA nepaneigė galimybės, kad Žemės atmosferoje gali veikti „potencialios nežinomos ateivių technologijos“.
Ribotas UAP duomenų kiekis
NASA Mokslo misijų direktorato administratorė Nicola Fox, sakė: „UAP yra viena didžiausių mūsų planetos paslapčių“, ir taip yra daugiausia dėl to, kad trūksta kokybiškų duomenų.
Nepaisant daugybės pranešimų apie UAP stebėjimus, N.Fox teigė, kad paprastai nepakanka duomenų, kuriais remiantis būtų galima padaryti galutines mokslines išvadas apie UAP prigimtį ir kilmę.
N.Fox paskelbė, kad NASA paskyrė naują UAP tyrimų direktorių, kuris „sukurs patikimą duomenų bazę būsimiems duomenims vertinti“.
Duomenų rinkimo ir analizės procese direktorius naudos dirbtinį intelektą ir mašininį mokymąsi.
NASA svarsto klausimą dėl paplitusių „ateivių“ nuotraukų iš Meksikos
Savaitės pradžioje NSO ekspertu pasiskelbęs Jaime Maussanas į Meksikos Kongreso posėdį pristatė du senovinius „nežmogiškos gyvybės“ lavonus. Jis teigė, kad kūnai buvo rasti 2017 m. Kuske (Peru) ir kad atlikus radiokarbono tyrimus nustatyta, jog šiems objektams yra iki 1 800 metų.
Pavyzdžių autentiškumas mokslo sluoksniuose buvo sutiktas labai skeptiškai, o, anot BBC, pats J.Maussanas anksčiau yra išsakęs pareiškimų apie nežemišką gyvybę, kurie buvo paneigti.
NASA mokslininkas daktaras Davidas Spergelis BBC sakė: „Pateikite mėginius pasaulio mokslinei bendruomenei, ir mes sužinosime, kas už jų slypi“.
Apie tariamus „nežemiškų būtybių palaikus“ ir J.Maussano liudijimus Kongrese Lrytas.lt pranešė ketvirtadienį.
NASA rekomenduoja naudoti dirbtinio intelekto įrankius
Ataskaitoje teigiama, kad dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis yra „esminiai įrankiai“ siekiant nustatyti, kas slypi už UAP.
Visuomenė taip pat laikoma „itin svarbiu UAP pažinimo elementu“.
NASA yra sakiusi, kad vienas didžiausių iššūkių siekiant geriau suprasti ir nustatyti UAP yra duomenų trūkumas, dabar ji siekia užpildyti šią spragą įtraukdama į duomenų rinkimą ir žmones visame pasaulyje.
Tai apima „atvirųjų šaltinių išmaniųjų telefonų programėlių“ ir kitus išmaniųjų telefonų metaduomenis, gautus iš „daugybės piliečių stebėtojų visame pasaulyje“.
Ataskaitoje teigiama, kad šiuo metu nėra standartizuotos civilinių pranešimų apie UAP apibendrinimo ir organizavimo sistemos, todėl „duomenys yra riboti ir neišsamūs“.
Parengta pagal BBC.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.