Iš Rusijos Baikonūro kosmodromo Kazachstane penktadienį startavęs „Sojuz MS-23“ sekmadienį atvyko į TKS, parodė tiesioginiai JAV kosmoso agentūros NASA vaizdai.
Kapsulėje buvo apie 430 kg įgulos nariams skirtų krovinių, įskaitant medicininius prietaisus bei moksliniams eksperimentams skirtą įrangą.
Neįprastos misijos prireikė todėl, kad prieš tai prie TKS prisišvartavusiame erdvėlaivyje „MS-22“ atsirado nuotėkis, kurį greičiausiai sukėlė mikrometeoritas. Dėl iš aušinimo sistemos ištekėjusio skysčio dviejų rusų ir vieno JAV astronauto grįžimas į Žemę tapo rizikingas.
Dabar planuojama, kad kosmonautai Sergejus Prokopjevas ir Dmitrijus Petelinas bei NASA astronautas Frankas Rubio, kurie į TKS atvyko rugsėjį su „MS-22“, į Žemę grįš su „MS-23“, tikriausiai rudenį. Savo ruožtu apgadinta „MS-22“ kapsulė iš TKS galėtų grįžti be įgulos.
Nors Rusija ir JAV jau daugiau kaip 20 metų glaudžiai bendradarbiauja kosminėje stotyje, esančioje maždaug 400 km virš Žemės, jų santykiai patiria rimtą krizę Rusijai užpuolus Ukrainą.
Abi šalys ir toliau bendradarbiauja kosmoso srityje, tačiau ir čia kilo tam tikra įtampa dėl prasidėjusio karo.