Jau vasario mėnesį Marsą pasieks trys zondai, išskridę pernai liepą-rugpjūtį: NASA „Perseverance“, Kinijos „Tianwen-1“ ir Jungtinių arabų emyratų „Al-Amal“.
Vėliau sulauksime dar dviejų svarbių NASA misijų pradžios: spalio pabaigoje į orbitą pagaliau pakils Jameso Webbo kosminis teleskopas, o spalį arba lapkritį „Lucy“ misija iškeliaus aplankyti net aštuonis asteroidus Jupiterio orbitoje.
Kitos šalys irgi turi ambicijų: Japonija skraidins pirmąjį savo mėnuleigį, Rusija nutūpdys zondą Mėnulio pietų ašigalio regione.
Labai daug planų turi privačios kompanijos. „SpaceX“ žada privačių astronautų skrydžius į Tarptautinę kosminę stotį bei komercinį „Starship“ skrydį, „Boeing“ – „Starliner“ kapsulės bandomąjį skrydį su įgula, „Blue Origin“, „Firefly Aerospace“, „Relativity Space“ ir „Virgin Orbit“ – pirmuosius savo raketų skrydžius. Dar viena privati kompanija – „Intuitive Machines“ – žada nusileidimą Mėnulyje.
Kaip visus šiuos planus seksis įgyvendinti, parodys tik laikas – bet turint omeny žmonijos jau sukauptą patirtį, galima būti nusiteikus optimistiškai.