Kapsulė sudaryta iš keleto dalių. Atidarę pirmąją – išorinę – mokslininkai aptiko tamsių dulkių, konsistencija primenančių smėlį. Diena vėliau atidaryta ir vidinė, 40 centimetrų skersmens paplokščia cilindrinė kapsulė, kurioje atrasta „labai daug“ asteroido medžiagos. Dalis medžiagos yra panaši į smėlį ir dulkes, bet taip pat rasta ir didesnių granulių-akmenukų.
Pusę šios medžiagos ketinama panaudoti tyrimams jau dabar – iš pradžių Japonijoje, o nuo 2022 metų ja bus dalinamasi su NASA ir kitais tarptautiniais partneriais. Kita pusė medžiagos bus užkonservuota ateičiai, kai patobulės analizės technologijos.
„Hayabusa 2“ kapsulėje buvo ne tik asteroido uolienų. Specialioje talpykloje pagauta ir iš asteroido išsiskiriančių dujų. Talpykla šiek tiek pradaryta iškart po suradimo Australijoje ir vėliau Japonijoje – abu kartus išsiveržusių dujų cheminė sudėtis buvo tokia pati ir reikšmingai skyrėsi nuo Žemės atmosferos.
Taip pat talpykla nebuvo niekaip pažeista, ją uždarantis kaištis laikėsi sandariai. Šie požymiai leidžia pagrįstai teigti, kad talpykloje esančios dujos tikrai surinktos asteroide, o Žemės atmosferos priemaišos, jei ir egzistuoja, tėra visiškai menkos. Tai pirmas kartas, kai į Žemę pargabenamas dujų mėginys iš tolimojo kosmoso.