Atrado, kas gali išgelbėti astronautus tolimų skrydžių metu: šios medžiagos Žemėje pilna

2020 m. rugpjūčio 6 d. 19:20
Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria ir autonominiai erdvėlaiviai, ir į kosmosą keliaujantys žmonės, yra spinduliuotė.
Daugiau nuotraukų (1)
Ar tai būtų energingi jonizuojantys fotonai, ar didelės energijos elektringos dalelės, vadinamos kosminiais spinduliais – visa tai kenkia ir žmonių sveikatai, ir elektroniniams prietaisams. Įprastai nuo spinduliuotės saugomasi naudojant įvairius skydus, kurie dažniausiai yra labai sunkūs - o tai didina skrydžių kainą ir trukdo iškelti į kosmosą didelius kiekius naudingo krovinio. 
Dabar grupė inžinierių teigia sukūrusi naują, žymiai lengvesnę, apsaugos nuo spinduliuotės sistemą, kurios slaptas ingredientas yra rūdys.
Tyrėjai išbandė įvairių metalų oksidus – kitaip tariant, rūdis – kaip priedus prie akrilinių dažų, dažnai naudojamų apsaugai nuo spinduliuotės. Paaiškėjo, kad rūdys, ypač gadolinio oksidas, puikiai sugeria energingą spinduliuotę. Naudojant tokius dažus, pasiekti norimą apsaugos lygį galima naudojant bent 30 proc. mažesnę apsauginių medžiagų masę, arba su ta pačia mase pagerinti apsaugą bent 30 proc.
Maža to, gadolinio oksidas, kaip ir kiti metalų oksidai, yra gerokai pigesnis, nei įprastai skydams naudojamos medžiagos - tokios, kaip aliuminis. Šis atradimas turėtų padėti ir apsaugant komercinius ar karinius palydovus, ir padedant apsaugoti astronautus kosminių kelionių metu.
kosminiai skrydžiai^Instantapsauga
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.