Ar žinojote, kad iš tiesų, tikroji kosmoso spalva yra šviesiai žalsvo atspalvio, sumaišyto iš blyškaus turkio ir jūros spalvų? Tokį faktą 2002 m. nustatė astronomai AivenasBeldry’is ir Karlas Glasebruckas, sumaišę daugiau nei 200 tūkst. galaktikų, 2-jų milijardų šviesmečių spinduliu nuo žemės žvaigždžių skleidžiamos šviesos spalvas.
Kosmoso pamatyti realybėje greičiausiai niekada neteks daugeliui iš mūsų, tad sužinoti, koks jausmas apima pakliuvus į beribę erdvę, kurioje negalioja gravitacijos dėsniai ir aplinkui skrieja planetos smalsu daugumai. Todėl jau antrą kartą „Samsung“ į Vilnių atgabeno „8K begalybė“ erdvę, kur kiekvienas galės pamatyti kosmoso vaizdus ir įsitikinti, kokia iš tiesų yra visatos spalva.
Specialiai įrengtoje erdvėje trys 8K raiškos televizoriai ir veidrodžiais nuklotos sienos sukurs optinę iliuziją, kad esate visatos ašis, aplink kurią skrieja kosmoso objektai, tad jausmas prilygs lyg sklandymui beribėje erdvėje.
„Technologijų bendrovės jau daugelį metų tobulina televizorių ekranus, o praėjusiais metais pristatyti „Samsung“ 8K raiškos televizoriai žiūrėjimo patirtis perkėlė į visai kitą lygį. Todėl šios erdvės tikslas yra vartotojams parodyti, kiek šiandien yra pažengę QLED televizoriai ir kaip realistiškai vaizdas gali atrodyti ekrane. Išvystyta dirbtinio intelekto technologija šiandien mus visus gali nukelti bet kur ir leisti pasijusti tikrame įvykių centre“, – sako Liga Bite, „Samsung Electronics Baltics“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.
Nelabai suprantate, kuo 8K raiška ir geresnė nei 4K raiška? Įsivaizduokite, kad esate paplūdimyje ir paėmėte saują smėlio – pažvelgę į ją iš arti galite pamatyti kiekvieną atskirą smėlio dalelę savo delne. 8K raiška su ekraną užpildančiais miniatiūriniais 33 milijonais pikselių taip pat išryškina smulkiausias detales, tad tekstūros ekrane atrodo itin realistiškos ir gyvos tarsi iš tiesų egzistuotų realybėje.
„8K begalybės“ kambaryje įmontuoti 8K raiškos QLED televizoriai perteikia tokį ekrano šviesumą, kontrastą ir vaizdo detalumą, kurį naudoja didžiausios pasaulio kino studijos ir svajoja kone visi filmų kūrėjai, dėl to technologija leidžia vaizdo turinį matyti visiškai tokį, koks jis yra tikrovėje.
Savo išskirtines patirtis kosmose lankytojai kviečiami įamžinti nuotraukomis, kelti į socialinius tinklus „Instagram“ ir „Facebook“ ir dalyvauti #8Kbegalybe konkurse.