Jei misija būtų pasisekusi – Izraelį dabar vadintume ketvirtąja šalimi, kuri sėkmingai nutūpdino erdvėlaivį Mėnulyje, tačiau neseniai atlikta analizė rodo, kad dar ne viskas prarasta. Kitaip sakant, gali būti, jog Izraelis tapo pirmąją šalimi pasaulyje kolonizavusia objektą už mūsų Žemės ribų.
Tiesa, kol kas džiūgauti nelabai yra dėl ko, nes mokslininkai pateikia tik teorijas, o ne realius faktus.
Atsarginis žmonijos planas
„Beresheet“ erdvėlaivyje, kuris turėjo nusileisti ant Mėnulio paviršiaus, buvo 100 gramų sverianti nanotechnologija, kurią sukūrė pelno nesiekianti organizacija „Arch Mission Foundation“. Jos atstovai šią technologiją dar vadina „atsarginiu žmonijos planu“.
Ši išskirtinė technologija yra vadinama Mėnulio biblioteka – joje telpa milžiniškas kiekis informacijos, žmogaus ir augalų DNR mėginiai bei tūkstančiai lėtūnų, kurie dar yra vadinami „vandens meškučiais“.
Buvo manoma, kad visa ši biblioteka sudužo kartu su erdvėlaiviu, tačiau nauja mėnulio modulio trajektorijos analizė ir palydovo nuotraukos rodo, kad visas bibliotekos turinys galimai išgyveno šį gana šiurkštų nusileidimą.
Kai kurie mokslininkai sako, kad dehidratavę lėtūnai dar galėtų atsigauti. Šie aštuonias kojas turintys mikroskopiniai gyvūnai yra randami kiekviename mūsų Žemės kampelyje ir yra praktiškai nesunaikinami. „Vandens meškučiai“ gali išgyventi ekstremaliausias situacijas, pavyzdžiui, temperatūras nuo -227 iki 150 laipsnių.
Šie 1mm gyviai yra itin atsparūs ir radiacijai, o be vandens gali išgyventi net visą amžių. Kai kurie ekspertai sako, kad lėtūnai galimai gyvens ilgiau nei žmonija ir išnyks tik kartu su visa Žeme. 2007 metais Europos kosmoso agentūra išsiuntė 3000 lėtūnų į žemąją Žemės orbitą – be specialios kapsulės jie išgyveno 12 dienų.
Tokios naujienos tikrai nustebino ne tik visus prie erdvėlaivio dirbusius žmones, bet ir mokslininkus. Tiesa, pati „Arch Mission“ įkūrėja Nova Spivack siūlo nebūti tokiems entuziastingiems, nes anot jos, jei lėtūnai ir atsigautų – Mėnulyje jie daugintis negali.
Parengta pagal „IFLScience“.