Didžiausias „SpaceX“ pasiekimas ir pasididžiavimas iki 2018-ųjų vasario – 21 sėkmingas pirmosios raketų „Falcon 9“ pakopos sugrįžimas į Žemę, ir 6 iš jų panaudojimas dar kartą. Tačiau E.Muskas svajoja ir dar drąsiau – jis nevengia kalbų apie Marsą, o vienas iš numatytų žingsnių į tai – „sunkioji“ raketa „Falcon Heavy“.
Trys viename
„Falcon Heavy“ – tai trys „Falcon 9“ raketos viename – ir dar asmeninis E.Musko automobilis „Tesla Roadster“, kuris galiausiai turėtų būti nukreiptas skrieti kosmosu Marso kryptimi (bet neturėtų į jį patekti).
Vis dėlto didžiausias iššūkis laukia ne pačiame „Sunkiojo Sakalo“ kilime, bet daliniame jo sugrįžime – mat pagal „Space X“ planą, visos trys „Falcon 9“ raketos-nešėjos – o jei tiksliau, pirmosios jų pakopos – turėtų sugrįžti į Žemę: dvi iš jų turėtų nusileisti sausumoje ne per toliausiai nuo ten, kur pakilo, o trečioji – ant jau ne kartą tam panaudoto nuotoliniu būdu valdomo nedidelio laivo-nusileidimo aikštelės jūroje „Of Course I Still Love You“.
Kliūtys – jau pradžioje
Numatytasis super-raketos startas turėjo įvykti 20 val. 30 min. Lietuvos laiku. Bet kurį laiką prieš skrydį Elonas Muskas savo „Twitter“ paskyroje pranešė, kad viršutinėje atmosferoje vėjai dabar tokie stiprūs, kad gali iškreipti „Falcon Heavy“ trajektoriją – dėl to startas atidedamas. Vėliau startas buvo perkeltas ir dar kartą – pasak paskutinio atnaujinimo iš „SpaceX“, „Falcon Heavy“ turėtų kilti 22 val. 05 min. Lietuvos laiku.
Galiausiai startas perkeliamas į 22 val. 45 min. Lietuvos laiku - ir pažadama, kad laikas nebebus keičiamas.
Tad artėjant lemiamam momentui, kviečiame prisijungti stebėti ambicinigausią XXI a. kosminį skrydį čia, lrytas.lt - o jei neturite galimybės stebėti realaus laiko transliaciją, žemiau rasite svarbiausių skrydžio įvykių žurnalą.
Tad artėjant lemiamam momentui, kviečiame prisijungti stebėti ambicinigausią XXI a. kosminį skrydį čia, lrytas.lt - o jei neturite galimybės stebėti realaus laiko transliaciją, žemiau rasite svarbiausių skrydžio įvykių žurnalą.
22:43: „Falcon Heavy“ atjungiamas nuo išorinių sistemų ir ima funkcionuoti visiškai autonomiškai.
22:45: Raketa sėkmingai atsiplėšia nuo Žemės paviršiaus.
22:47: sėkmingai atsijungia pirmoji pakopa.
22:53: sėkmingai nusileidžia ABU pirmosios pakopos varikliai (raketos „Falcon 9“).
22:58: skrydis oficialiai pavyko! „SpaceX“ transliuoja vaizdus, kaip E.Musko „Tesla Roadster“ su jame sėdinčiu manekenu keliauja Marso link.
Ačiū kad buvote su mumis kartu!