„Nepaskaičiavo azimuto“, – paaiškino vicepremjeras. Kalbėdamas su agentūra, jis paminėjo „sistemines Roskosmos klaidas“ ir sakė nenorintis „klausytis pasiteisinimų dėl programinės įrangos, kurtos prieš 20 metų“.
Lapkričio 28-osios rytą iš „Vostočnyj“ kosmodromo pakilusi raketa „Sojuz“ turėjo iškelti į orbitą rusų palydovą „Meteor-M“ ir dar 18 mažųjų palydovų. Tai buvo antrasis kilimas iš naujos starto aikštelės, raketa sėkmingai pakilo, visos trys pakopos atsiskyrė pagal planą, kaip ir „Fregatos“ modulis, iš kurios turėjo būti paleisti palydovai. Viceministras D.Rogozinas net spėjo pasveikinti kosmodromo darbuotojus su sėkminga misija, bet numatytu laiku misijos centro nepasiekė jokie „Meteor-M“ telemetrijos duomenys, o netrukus pasipylė pranešimai, kad “Fregatos“ modulis susidūrė su problemomis, ir susisiekti su palydovu nepavyksta, tad „Roskosmos“ teko pripažinti, kad „Meteor-M“ į reikiamą orbitą neįėjo.
Po kelių dienų Rusijos kosmoso agentūra pranešė, kad misija nepavyko dėl klaidos „Fregatos“ algoritmuose. „Roskosmos“ vadovas Igoris Komarovas paaiškino, kad „avarinė situacija susidarė dėl „programinės įrangos algoritmų netobulumo“ „Fregatos“ valdymo sistemoje.”
Nesėkmės Rusijos kosmoso programą persekiojo ir toliau – gruodžio 27 iš Baikonuro pakilusi raketa nešėja „Zenit 2SB“ iškėlė į orbitą palydovą „Angosat“, bet ryšį su juo pavyko užmegzti tik po dviejų dienų.
Parengta pagal republic.ru