Kaip iš tiesų atsirado asteroidų žiedas?

2017 m. rugsėjo 23 d. 11:16
Asteroidų žiedą, esantį tarp Marso ir Jupiterio, sudaro daugybė mažesnių ir didesnių uolienų, dauguma kurių atliko nuo planetų formavimosi epochos. Standartinis aiškinimas apie žiedo kilmę yra toks: toje zonoje buvę objektai pradėjo telktis į vis didesnius junginius, tačiau Jupiterio gravitacija juos išblaškė ir 99 procentus išmetė lauk, o likusiųjų nebeužteko, kad suformuotų planetą.
Daugiau nuotraukų (1)
Dabar pasiūlytas naujas žiedo kilmės modelis, apverčiantis aiškinimą aukštyn kojomis. Pagal jį, Saulės sistemos jaunystėje ta zona buvo praktiškai tuščia, o vėliau prisipildė uolienų, kurias iš vidinės Saulės sistemos dalies išsviedė uolinės planetos, o iš išorinės – dujinės milžinės.
Tokia žiedo formavimosi istorija yra tiesiog planetų formavimosi proceso pasekmė; be to, šis modelis paaiškina, kodėl vidinėje Žiedo pusėje dominuoja daug silikatų turintys asteroidai, o išorinėje – daug anglies turintys: silikatai atliko formuojantis uolinėms planetos, o anglies turintys asteroidai – dujinėms milžinėms.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.