„Dabar danguje matau ryškiai šviečiantį objektą. Įdomu, kas tai? Fotografuojant priartinus jis keitė pavidalą“, – pastebėjimais dalijosi skaitytoja Rasa Stukaitė.
Dar neprašvitus ji rytinėje pusėje užfiksavo kelias šio objekto nuotraukas – jos darytos nuo 5.22 val. iki 5.39 val.
Auštant, apie 6.46 val., Rasa užfiksavo dar vieną nuotrauką – joje vis dar buvo matomas ryškiai spindintis objektas danguje. Po daugiau nei valandos, važiuodama į darbą, ji nufotografavo dar kelis vaizdus, kuriuose jau buvo matomi ryškų pėdsaką danguje paliekantys objektai, primenantys lėktuvus.
„Kaip matoma nuotraukose, jis judėjo. Vienoje pirmojo laiško (naktinėje) nuotraukoje, kurioje atrodo, kad nieko nėra, priartinus aiškiai matyti, kad tai – meteoras. Bent aš taip manau“, – svarstė skaitytoja.
Meteorai yra į Žemės atmosferą dideliu greičiu įskrieję ir sudegę objektai (stambesni, planetos paviršių pasiekę kosminiai kūnai vadinami meteoritais). Smulkūs meteoroidai atmosferoje sudega per akimirką, itin stambūs kūnai gali dangų skrosti kelias ar net keliolika sekundžių. Prieš kelerius metus toks įvykis nutiko Rusijoje, Čeliabinske.
Kadangi Marijampolės padangėje objektas žibėjo daugiau nei valandą, tai negali būti nei į meteoritas, nei, tuo labiau, meteoras. Be to, stambaus meteorito sprogimą būtų ne tik pamatęs, bet ir girdėjęs (bei pajautęs) ne vienas gyventojas.
Skirtingi objektai?
Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas svarstė, kad moteris danguje užfiksavo kelis skirtingus objektus.
„Švieselė naktinėse nuotraukose man primena ne kartą matytą vaizdą – kiniškus dangaus žibintus. Tokia būtų mano versija. O dieną darytose nuotraukose aiškiai matyti lėktuvų pėdsakai, nesunku atskirti du variklių paliktus takus“, – sakė A.Šumskas.
Tokius įtarimus sustiprina tai, kad nuotraukos darytos skirtingu metu, skirtingais kampais. Vienur matomos namų antenos, kitur – medžiai.
Be to, dieninėse nuotraukose užfiksuoto objekto metamas pėdsakas per kelias minutes pakeičia kryptį, danguje nelieka debesų. Spindintis taškas šių pėdsakų gale veikiausiai tėra saulės atspindys nuo lėktuvo korpuso.
Dar viena versija – moteris galimai stebėjo Venerą (Aušrinę). Šiuo metu ji yra ryškiausias objektas danguje paryčiais. Ji teka apie 4 val. ryto, iki aušros spėja pakilti vis aukščiau ryškiai žibėdama virš rytų horizonto kylančiame Vėžio žvaigždyne. Vėliau ji persislinks į Liūtą.