Daugiau aprėpiančią nuotraukos versiją paviešino Planetologijos bendrijos mokslininkė Emily Lakdawalla. Ji paaiškino, kad fenomenas yra Raudonojoje planetoje vyraujančių oro sąlygų pasekmė.
Socialinio tinklo „Twitter“ žinutėje ji parašė, kad tokiems dariniams susiformuoti įtakos turėjo menka Marso gravitacija, tačiau ne mažiau svarbus ir labai ilgas laikotarpis (milijonai metų) bei ypatinga sausra.
Beje, mokslininkė patikslino, kad praėjusią savaitę pastebėtas „Marso šaukštas“ yra 10 cm ilgio.
Šią nuotrauką „Curiosity“ užfiksavo rugpjūčio 30 d. Ko gero, „šaukštą“ iš uolų taip meistriškai išskobė Marso vėjai, prikišę savo nagus geologiniais procesais, kurie vadinami vėjo erozija. Ji ir Žemėje per milijonus metų formuoja neįtikėtinų formų uolų skulptūras.
Tačiau Marse atmosfera yra retesnė, o gravitacija silpnesnė nei Žemėje, todėl vėjo erozijos procesai gali sukurti dar elegantiškesnių skulptūrų nei mūsų planetoje.
Panašu, kad „šaukštas“ antigravitacinėmis ar levitacinėmis savybėmis nepasižymi. Paprasčiausiai tai yra neįprastai ilga horizontali uolos atšaka – savotiškas „liežuvis“.
Mokslininkai reiškinius, kuomet atsitiktinai susidaręs vaizdas ar garsas suvokiamas kaip žinomas objektas, vadina pareidolijomis. Pavyzdžiui, dažnai atpažįstamų figūrų žmonės įžvelgia debesyse.