Beje, jau gąsdinančiuose straipsniuose stinga logikos. Teigiama, kad 4 km skersmens kosminis kūnas rėšis į Puerto Riką ir sukels katastrofas apylinkėse – JAV, Meksikoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje. Ir nors gąsdintojai nurodo tikslų nelaimės epicentrą, jie nėra tikri, kada tai įvyks: esą to galima tikėtis kažkada tarp rugsėjo 15 ir 28 dienos.
Kiekvienas astronomijos mėgėjas supranta: jei nežinai tikslaus smūgio laiko, apie vietą nėra ko kalbėti – juk Žemė sukasi ir juda orbitoje.
Gandų skleidėjai remiasi pranašu prisistatančio Efraino Rodriguezo pareiškimais: šis teigia dar 2010 metais nusiuntęs laišką NASA ir įspėjęs apie asteroido smūgį 2015-aisiais. Anuomet apie tai mažai kalbėta, o artėjant „pranašystės“ datai pasipylė gąsdinantys vaizdo įrašai, žinutės tinklaraščiuose ir kt.
Atsižvelgdami į kilusį šurmulį, NASA specialistai nusprendė nuraminti visuomenę: jie užtikrino, kad joks asteroidas Žemės link neskrieja ir, tuo labiau, į mūsų planetą nesirėš.
„Nėra jokio mokslinio pagrindo – bent jau paremto įrodymais, – kad asteroidas ar kitas kosminis objektas rėšis į Žemę tomis dienomis. Jei egzistuotų pakankamai didelis objektas, kuris galėtų sukelti tokio masto žalą rugsėjį, mes apie jį jau žinotume“, – patikino NASA Žemei artimų objektų (NEO) programos vadovas Paulas Chodas.
NEO programos specialistų duomenimis, tikimybė, kad per artimiausius šimtą metų į Žemę rėšis stambus (didesnis nei 2 km skersmens) kosminis kūnas, yra 0,01 proc. Pabrėžiama, kad iki šiol užfiksuoti stambūs objektai, kurių skriejimo trajektorija kertasi su Žemės orbita, mūsų planetai pavojaus artimiausią šimtmetį nekels.
Didelių asteroidų smūgiai į Žemę yra ganėtinai reti – paskutinis toks įvykis užfiksuotas prieš 107 metus, kuomet 90–190 metrų skersmens kosminis luitas išguldė 2 tūkst. kvadratinių kilometrų miško Sibire, Tunguskoje.
Parengta pagal Space.com ir Iflscience.com inf.