Tie, kas tebetiki, jog skraidančios lėkštės egzistuoja ir prezidentas Barackas Obama turėtų pagaliau atskleisti pasauliui šią paslaptį, dabar turi labai daug medžiagos, su kuria gali dirbti, kad patvirtintų savo tezę, rašo Vittorio Sabadinas italų laikraštyje „La Stampa“.
Šioje svetainėje paskelbta 12618 JAV Karinių oro pajėgų (KOP) pranešimų, apjungtų į projektą „Mėlynoji knyga“. Ten kalbama apie pastebėtus NSO laikotarpiu nuo 1947 iki 1969 metų, kada amerikiečiai išsilaipino Mėnulyje.
Beveik kiekvienas žmogus, kuris pasisakė matęs keistai besielgiantį skraidantį objektą, buvo apklausiamas. JAV KOP duomenimis, didžioji pastebėtų įtartinų objektų dalis niekaip nesusijusi su kitų planetų civilizacijomis ar nežinomomis technologijomis. Tačiau 701 užfiksuotam atvejui (5,5 proc.) taip ir nerasta įtikinamo paaiškinimo, teigiama straipsnyje.
Tarp tokių – ir Kenetho Arnoldo pasakojimas. Šis žmogus 1947 metų birželio 24 dieną matė grupę iš devynių NSO, kurie dideliu greičiu skrido link Rainierio kalno. Būtent K.Arnoldas sugalvojo terminą „skraidanti lėkštė“.
Praėjusio amžiaus 6–7 dešimtmečiais, per patį šaltojo karo įkarštį, Holivudas kūrė filmus, kurių nepakeičiamais herojais buvo ne visuomet draugiškos būtybės, skraidžiusios kosminiais laivais. Tie laivai tapo Amerikai neva grasinusios Sovietų Sąjungos simboliu. Iš čia ir gimė kolektyvinė psichozė – visur vaidenosi iš kitų planetų atskridę kosminiai laivai, rašo straipsnio autorius.
Tačiau šiame rinkinyje nė žodžiu neužsimenama apie Roswello incidentą – patį prieštaringiausią susidūrimo su ateiviais atvejį, kuris užfiksuotas 1947 metų liepą JAV Naujosios Meksikos valstijoje. Vien tik šio fakto pakanka ufologams įtikinti, jog ir šį kartą neverta tikėti oficialiais šaltiniais, teigiama straipsnyje.
Parengė Leonas Grybauskas.