„Samsung“ pristatė „S25“ seriją – ir štai kas tapo jos vinimi

2025 m. sausio 22 d. 20:01
Jei kas paklaustų, kokia informacinė technologija pastaruoju metu skamba garsiausiai – turbūt kiekvienas atsakytų, kad tai yra dirbtinis intelektas. O pradėję garsiau kalbėti apie tai praėjusiais metais, šiemet „Samsung“, sausio 22 d. pristatydami „S25“ seriją, bando jį pritraukti dar arčiau vartotojo – kombinuodami savo pačių „Bixby“ su „Google“ vystomu „Gemini“.
Daugiau nuotraukų (16)
Naujas bandymas
Kažkada telefonai agresyviai konkuruodavo korpuso ir ekrano dydžiais, vėliau – techniniais lustų parametrais ir kamerų galingumu bei fotografavimo galimybėmis. Tačiau jau kurį laiką galima pastebėti, kad konkurencija remiantis kokiais nors objektyviau įvertinimais parametrais beveik nebevyksta – vietoje to gamintojai bando kovoti formuojamais įvaizdžiais.
Tai šiek tiek ironiška, nes tie įvaizdžiai kuriami atsiremiant į tas pačias vyraujančias madas – ir dabar madoje esant dirbtiniam intelektui, VISI flagmanų gamintojai pabrėžia, kad jų telefonuose DI irgi yra, yra svarbus ar gal net viso telefono pagrindas.
Tačiau vis dėlto DI pritaikymo galimybės yra tikrai plačios, ir kiekvienas gali susiformuoti savo kryptį, kaip jį integruoti į savo gaminius, ir kaip reklamuoti naują gaminį. Pavyzdžiui, vieni pasakoja, kaip fantastiškai nuotraukas jų modeliuose pagerina DI, kiti kalba apie tai, koks naudingas dalykas yra DI paremti kalbų vertimai realiu laiku, treti sugalvoja dar ką nors.
„Samsung“ savo istorijoje išbandė jau abu minėtus naratyvus – ir dabar imasi trečiojo: bando maksimaliai pritraukti DI prie vartotojo. Ir reikia pripažinti, tai atrodo kaip visai nebloga idėja – nes nors daug kas nepastebi, mes iš tiesų DI dabar vis dar naudojamės labai, labai nepatogiai: tiesą sakant, šiandieninis naudojimasis primena devyniasdešimtuosius ir „MS DOS“ laikus, kai reikėdavo į komandinę eilutę rašyti tekstą. O su „S25“ serija „Samsung“ dabar bando tai pakeisti.
Tai kaip dabar tas DI pritraukimas arčiau prie vartotojo veikia?
Tarp tarno ir asistento
Paimu į ranką „S25“ (ne, ne „Ultra“, ne „+“ – tiesiog bazinį modelį), palaikau įspaudęs įjungimo/išjungimo mygtuką ir balsu lietuviškai paklausiu: „kokie Vilniaus barai turi didžiausią pilstomo alaus pasirinkimą?“
„Gemini“ ekrane kiek pagalvoja – ir po kelių sekundžių pateikia ekrane tekstą su (iš tiesų net visai teisingais) atsakymais, kurį netrukus ir perskaito balsu. Lietuviškai. Šiek tiek robotizuotu, bet iš tiesų ne taip jau ir baisiai, balsu.
„YouTube“ platformoje susirandu portalo Lrytas tinklalaidės „DI ID“ seriją – ne, ne dėl to, kad labai mėgčiau žiūrėti į save, bet todėl, kad bent jau atmintinai žinau, kas joje kalbama – ir vėl įspaudęs įjungimo/išjungimo mygtuką bei nurodęs, kad komanda apimtų atidarytą programėlę, balsu paliepiu: „pateik santrumpą, kas kalbama šioje laidoje“.
„Gemini“ galvoja kiek ilgiau, bet greičiau nei po dešimties sekundžių (tinklalaidės serijos trukmė – pusvalandis) pateikia temų sąrašą ir trumpai pristato laidos viešnią. Patikrinu – taip, žinoma, pateiktas temų sąrašas nėra itin išsamus, sąraše jos tik kelios (laidoje – daugiau nei dešimt), tačiau reikia pripažinti, jokių haliucinacijų nėra.
Pratęsiant pokalbį ir paprašius, DI apibūdina laidos viešnią ir vedėją. Vėlgi, teisingai. Vis dėlto sutikrinti, kiek šios informacijos paimta iš laidos aprašo, o kiek iš paties vaizdo įrašo, šįkart nėra laiko, tad atidėkime tai tiems laikams, Lrytas gaus įrenginius testams.
Ir žinoma, tai – ne viskas. Išankstiniame įrenginių pristatyme žiniasklaidai „Samsung“ pateikė ir tokį scenarijų: pavyzdžiui DI pagal žodinę užklausą (lietuvių kalba) gali pats surasti „Žalgirio“ ar „Ryto“ rungtynių tvarkaraščius, įtraukti juos į vartotojo kalendorių ir atvesti prie svetainių, kur įsigyjami bilietai. Trumpai tariant, DI atlieka tarpininko vaidmenį tarp vartotojo, paieškos bei duomenų internete bei programėlių vartotojo telefone – ir net jo kontaktų. Pristatyme buvo pateiktas toks scenarijus – DI paprašoma surasti restoraną, atitinkantį tam tikrus parametrus, ir jo adresą žinute persiųsti klausėjo draugams.
Beje, čia norisi paminėti dar vieną aspektą – privatumą. „ChatGPT“ starto pradžioje pagarsėjo atvejai, kai kaip komandą įvedus tam tikrą programinį kodą, būdavo galima prieit prie kitų vartotojų pokalbių išklotinių – ir tai tik vienas iš pavyzdžių, kaip DI gali būti grėsme saugumui ir privatumui. Tačiau „Samsung“ skelbia, kad „S25“ naudojamas DI daugiau sričių veikia lokaliai telefone (pavyzdžiui, tam tikras audioredagavimas, apie kurį kiek vėliau, paieška nuotraukų galerijoje ir t.t. – iš viso septynios sritys), nei debesijoje (šešios). Tiesa, pora sričių – audio skambučių santrumpos ir skaitymas balsu deklaruojamos kaip veikiančios tiek lokaliai, tiek debesijoje.
Dar viena „Samsung“ pateikiama DI naujovė – „Audio Eraser“. Turbūt dauguma žino programėles, kurios iš nuotraukų pašalina triukšmus ar nepageidaujamus objektus – tai čia siūlomas panašus dalykas, tik su garsu vaizdo įrašuose. „Audio Eraser“ atpažįsta ir leidžia iš įrašo pašalinti tam tikrus triukšmus – vėją, minios ūžesį ir t.t. – iš viso šešias kategorijas. Tiesa, jis tai daro ne pasirenkant įrašo vietą, o automatiškai – kas turi ir privalumų, ir trūkumų.
„Samsung“ pateikia ir keletą vartotojo sąsajos naujovių – „NowBar“ ir „Now Brief“. Trumpai tariant, tai – dar viena telefono agentų forma, kurioje pateikiam iš įvairių sričių į vieną vietą surenkami ir vizualizuojami duomenys. Taip pat daugiau automatizacijų įtraukiant daiktų internetą („Smart Things“).
Techniniai parametrai
Na o kaip gi su geležiukais ir skaičiukais? Kaip skelbiama, „Samsung S25“ serijoje veikia „pirmasis 3 nm S serijos procesorius „Snapdragon 8 Elite for Galaxy“ – beje, ar žinojote, kad 3 nm šiais laikais iš tikrųjų jau nebereiškia trijų nanometrų, o panašiai kaip ir dirbtinis intelektas, yra tiesiog rinkodarinė sąvoka? Bet apie tai gal kitą kartą. O dabar „Samsung“ giriasi, kad palyginus su „S24“ karta, iki 40 proc. padidintas neurotinklų procesorius, iki 37 proc. pagrindinis procesorius ir iki 40 proc. grafinis procesorius. Taip pat iki 40 proc. padidinta vadinamoji garų kamera – telefono vėsinimo sistema.
Žadama, kad pagerintas ir energijos suvartojimas: teigiama, kad „S25 Ultra“ suteikia iki 31 valandos ištisinei vaizdo medžiagos peržiūrai, „S25+“ – iki 30, o „S25“ – iki 29.
Telefonuose įmontuota 5000 mAh („S25 Ultra“), 4900 mAh („S25+“) ir 4000 mAh („S25“) baterijos ir 12 GB RAM. Visų šių telefonų atveju bus galima rinktis iš modelių su 256 ir 512 GB vidinės atminties, o „S25 Ultra“ atveju – ir 1 TB atminties.
Kalbant apie fotokameras, skelbiama, kad „S25 Ultra“ turi pagerintą 50 Mpix itin plataus kampo kamerą, taip pat 200 Mpix plataus kampo ir teleobjektyvą (10 Mpix 3X priartinimas ir 50 Mpix 5X priartinimas, taip pat 2X ir 10X „optinės kokybės“ priartinimą). „S25+“ ir „S25“ turės 12 Mpix itin plataus kampo, 50 Mpix plataus kampo kameras ir 10 Mpix teleobjektyvą su 3X priartinimu bei 2X „optinės kokybės“ priartinimu. Visuose modeliuose įrengta 12 Mpix priekinė kamera.
„S25 Ultra“ turės iki 6,9 colio įstrižainės padidintą QHD+ Dynamic AMOLED 2X 1–120 Hz atnaujinimo dažnį, „S25+“ – tokį pat, tik 6,7 įstrižainės, o „S25“ – 6,2 įstrižainės FHD+ Dynamic AMOLED 2X 1–120 Hz.
„S25 Ultra“ taip pat išlaikė pieštuką „S Pen“ – tiesa, pastarasis prarado „Bluetooth“ jungtį.
Kalbant apie dizainą – bent jau „S25 Ultra“ atrodo beveik identiškai kaip „S24 Ultra“, tik korpuso briauną juosia titano rėmelis, ir telefono korpuso kampai yra užapvalinti.
Apibendrinimas
„Samsung“ ir toliau juda DI kryptimi. Ir bent jau pagal demonstracijas bei trumpą laiką, kiek pavyko išbandyti naujuosius telefonus, planas atrodo tikrai geras: pritraukti DI arčiau vartotojo, padaryti jį intuityvesniu bei patogesniu naudotis. Kaip tai pavyko – kol kas anksti kalbėti, tai parodys testai.
Bet žiūrint bendrai – susitelkimas nebe į skaičiukus, o į vartotojo patirtį tikrai džiugina. Dabar belieka sužinoti, ar pažadai ir vizualizacijos atitiks realybę. Na bet gera naujiena yra tai, kad didelė dalis čia aprašytų DI sprendimų netrukus pasirodys ir ankstesnės kartos „S“ modeliuose, tad išbandyti bei pratintis prie DI galės ir daugiau vartotojų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.