Paskutinį kartą tokį jausmą išgyvenau su „Nothing Phone“. „Pixel 9“ skirtumų nuo visiškų „Android“ klišių dar mažiau, bet skirtumai tikrai yra – ir jie smagūs. Taip, naudotis „Pixel 9“ nenuobodu.
Vaizdas ir jausmas
Žiūrint iš ekrano pusės, „Pixel 9“ atrodo kaip vienas iš „iPhone“ klonų. 6,3 colio ekrano įstrižainė, užapvalinti kampai, metaliniai kraštai. Bet nugarėlė, žinoma, kitokia: firminė kamerų bloko juosta, „Google“ logotipo „G“ raidė viduryje nugarėlės. Testams gavau rožinės spalvos modelį (įteikiant sakė – „šaltibarščių“ spalvos. Bet tokiu atveju labai jau skiesti šaltibarščiai), ir prie spalvos stebėtinai greitai pripratau. Taip, iš pirmo žvilgsnio atrodo labai barbiškai, bet smegenys prie atspalvio kažkaip stebėtinai greitai pripranta.
Nežinau kaip jūs, bet man svarbu ir telefono jausmas rankose. Nemėgstu mažų ir lengvų telefonų. Aišku, dar blogiau yra dideli ir lengvi – esu matęs, kaip tokius stiprus vėjo gūsis ant tilto tiesiog nupučia iš delno. O „Pixel 9“ čia turbūt aukso vidurys: telefonas nėra labai didelis (ne toks didelis, kaip pats norėčiau), bet maloniai sunkus, o suapvalintų briaunų metalinis korpusas maloniai nugula delne.
Grafinė vartotojo sąsaja – iš pirmo žvilgsnio graži, bet atidžiau patyrinėjus, supranti, kaip gerai apgalvota ir nudailinta. Beveik kaip „Apple“ (ir tai sakau aš, „Apple“ skeptikas, kuris, jei tik gali, renkasi „Android“).
Tiesa, kai kurie grafinės sąsajos sprendimai – bent jau man ne patys patogiausi. Pavyzdžiui kameros programėlė: čia kažkodėl atskira juosta įvarvolintas perjungimas iš fotografavimo į filmavimą, o pats virtualus fotografavimo mygtukas perstumtas smarkiai arčiau centro, tad kol neįpratau, daugybę kartų vietoje nufotografavimo perjungdavau kamerą į filmavimą. Aišku, galiausiai raumenų atmintis susiformavo, bet čia vienas iš tų atvejų, kai kitoniškumas nebūtinai reiškia komfortabilumą, bent jau iš pradžių.
Beje, labai panašiai iš su dar vienu dalyku. Fizinis garso didinimo/mažinimo mygtukas telefono, įtaisytas korpuso briaunoje, veikia kaip numatytasis fotokameros mygtukas – o jis dar didelis ir patogus, todėl nežinau kiek kartų vietoje telefono užrakinimo padariau atsitiktinę savo batų, šaligatvio ar grindų nuotrauką.
Prie vartotojo patirties norisi paminėti ir dirbtinį intelektą – konkrečiai – programėlę „Recorder“, kuri bent jau žurnalistams turėtų būti įdomiausia – ar tiems, kurie dažnai naudoja diktofoną. Nes ji ne tik kad siūlo automatiškai įrašus sinchronizuoti su vartotojo „Google“ paskyra, priskirti jiems geožymes, bet ir žada automatinę transkribciją tekstu – realiu laiku ir be interneto ryšio.
Ir priešingai kolegės, kuri apžvelginėjo „didesnįjį brolį“ „Pixel 9 Pro“, įspūdžiams, manoji patirtis buvo gerokai prastesnė: taip, geromis sąlygomis transkribcija buvo tikrai tiksli (tik taip, jau tas kolegės minėtas. Keistas, visiškai nelogiškas. Ir neintuityvus automatinis. Skirstymas į. Sakinius), bet perėjus prie realių lauko sąlygų – t. y. imant interviu telefonu iš žmogaus, kuris anglų kalbą tikrai gerai moka, bet kuri jam nėra gimtoji, tikslumas siekė gal vos 50 proc: „transkribavimo DI“ ėmė visiškai haliucionuoti, kurti žodžius ir pavadinimus, kokių pasakyta išvis nebuvo, ir taip toliau.
Foto
Kalbant apie nuotraukas – realybėje aš irgi nesu toks gražOlis, kokį mane nupiešgrafavo „Pixel 9“ (rasite galerijoje) – atrodo, tarsi dėvėčiau grimą. Bet iš kitos pusės (ir jau nebeironizuojant) – kai kuriomis sąlygomis „Pixel 9“, pvz. su spalvomis ir šviesa, tvarkosi kur kas geriau už brangesnius konkurentus. Palyginimui pateikiu „Samsung Galaxy S24 Ultra“ ir „Pixel 9“ darytas tos pačios vietos, tomis pačiomis sąlygomis (skirtumas tarp nuotraukų padarymo laiko – iki keliolikos sekundžių, kiek trunka į kišenę įsidėti vieną ir išsitraukus atsirakinti kitą telefoną) nuotraukas:
Galima pagirti ir už naktinę fotografiją. Iš vienos pusės, esktremaliomis sąlygomis triukšmo tamsoje tikrai daug, iš kitos pusės – vaizdai kontrastingi, pateikiamoje nuotraukoje kuo puikiausiai matyti Grįžulo Ratų žvaigždynas:
Žinoma, paties telefono ekrane nuotraukos atrodo dar geriau.
Skaičiukai
Kalbant apie specifikacijas – „Pixel 9“ turi 6,3 colio (16 cm) įstrižainės 120 Hz atnaujinimo dažnio OLED ekraną, kurio deklaruojamas šviesumas – 1800–2700 nitų, įrenginyje veikia „Google Tensor G4“ lustas su aštuonių „Cortex“ branduolių procesoriumi, jame įmontuota „Mali G715 MC7“ vaizdo sistema.
Telefonas turi 128 GB arba 256 GB vidinės ir 12 GB RAM atminties, jame sukasi „Android 14“ OS, žadama iki 7 „Android“ atnaujinimų, įrengta dviguba 50 Mpix, F 1.7, 25mm židinio ir 48 Mpix, F 1.7, 123 laipsnių plataus kampo kamera, veikia filmavimas iki 4K raiška prie 30 ir 60 kadrų per sekundę. Priekinė kamera – 10,5 Mpix, F 2.2, 20mm itin plataus kampo, taip pat filmuojanti iki 4K raiška prie 30 ir 60 kadrų per sekundę.
Telefone veikia 4700 MAh baterija ir 27W laidinis, 15W belaidis („Pixel Stand“) ir 12W belaidis („Qi“) krovimas, taip pat „atvirkštinis“ ir „tarpinis“ (angl. bypass) krovimas. Telefonas atitinka IP68 atsparumo standartą, deklaruojama, kad veikia palydovinio SOS sistema. Telefonas sveria 198 gramus.
Įrenginio kaina – daugmaž nuo 700 eurų.
Apibendrinimas
„Google Pixel 9“ iš tiesų yra gana išskirtinis telefonas – tik išskirtinis ne kaip aksesuaras ar stiliaus detalė, bet savo vartotojo patirtimi. Inžinieriai, vartotojų patirties specialistai čia padirbėjo tikrai sėkmingai – telefoną malonu turėti rankoje, juo naudotis (nepamirštami ir haptiniai pojūčiai, ir nepersistengta su jų stiprumu).
Optimalus korpuso ir ekrano dydis, geras, ryškus ir spalvingas ekranas, pakankamai galinga ir kokybiškai veikianti fotokamera, visokių trečiųjų šalių prielipais neperkrauta operacinė sistema – tai nusveria ir ne visada sėkmingai veikiantį dirbtinį intelektą, gana nedidelę vidinę telefono atmintį ir neypač stiprią fotosistemą (tik 2X optinis priartinimas šiais laikais jau tikrai mažoka. Tačiau 8X skaitmeninis priartinimas visai maloniai nustebino, kviečiu pasižiūrėti galerijoje).
Išsamiau apie „Google“ siūlomus DI privalumus ir trūkumus „vyresnio brolio“ „Pixel 9 Pro“ apžvalgoje aprašė kolegė Justina, o aš tik apibendrinsiu, kad „mažesnysis brolis“ – įdomus ir gana originalus telefonas tiems, kurie ieško patogaus, bet įdomesnio „Android“ telefono.