Inovatyvus sprendimas „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ – greitas ir stabilus internetas visuose namuose ar biure

2024 m. spalio 8 d. 11:07
Šiais laikais vienas iš labiausiai trikdančių dalykų – nestabilus ir lėtas internetas. Nors technologijos vystosi labai sparčiai, tačiau vis dar dažnai susiduriame su prastu „Wi–Fi“ ryšio signalu. Atnaujinti „Mesh“ sistemos maršrutizatoriai „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ labai greitai išsprendžia visas problemas ir užtikrina stabilų ir greitą ryšį visoje patalpoje, kad ir kokia didelė ji būtų.
Daugiau nuotraukų (4)
Problema: nepakankama maršrutizatorių aprėptis
Stabilus interneto ryšys visuose namuose yra ypač svarbus – erzina kai kažkurioje namo ar buto vietoje „Wi-Fi“ signalas silpnas, o taip dažnai būna, kai maršrutizatorius stovi ne arčiau centrinės namo ar buto dalies, o kažkuriame jo gale. Nors specialistai rekomenduoja pagalvoti apie geresnę maršrutizatoriaus pastatymo vietą, pasinaudoti įvairiomis „Wi-Fi“ signalo analizei skirtomis programėlėmis, tačiau ne visada problema lengvai išsprendžiama: individualiuose namuose „Wi-Fi“ maršrutizatorius dažniausiai statomas pagalbinėse patalpose, o jos paprastai nebūna centrinėje namo dalyje. Dviejų aukštų namuose praktiškai visada susiduriama su „Wi-Fi“ ryšio problemomis kažkuriuose (toliausiai nuo maršrutizatoriaus esančiuose) kambariuose. Net didesnių butų gyventojai neišvengia šios problemos, jei buto plano forma – pailgas stačiakampis, o maršrutizatorius statomas kažkuriame jo gale.
Dažniausiai ryšio ir tinklo paslaugų tiekimo sutartyje yra nurodytas minimalus interneto veikimo greitis, tačiau niekas neužtikrina belaidžio ryšio aprėpties namuose, nes ji priklauso nuo įvairių veiksnių, kad ir sienų ar lubų medžiagos – būstuose, kurių sienos storos, kur statybai naudota daug betono, „Wi-Fi“ aprėpties problemos yra dažnas atvejis. Pasižiūrėkite į viešbučių ir apartamentų nuomos platformose parašytus komentarus: labai dažnai skundžiamasi prastu „Wi–Fi“ ryšiu apartamentuose ar nedideliuose viešbučiuose ir priežastis gali būti ne tik maža maršrutizatoriaus aprėptis, bet ir tinklo naudotojų skaičius.
„Wi–Fi“ ryšis gali būti perduodamas keliais kanalais, o maršrutizatorius, kurį gavote iš savo operatoriaus siunčia signalą vienu iš kanalų, tačiau didelė tikimybė, kad ir jūsų kaimynų maršrutizatoriai veikia tame pačiame kanale.
Reikia įvertinti ir tai, kad visi senesni įrenginiai, besinaudojantys „Wi–Fi“ ryšiu, veikia 2,4 GHz dažniu. Jei prie maršrutizatoriaus prisijungia daug tokių įrenginių, atsiranda daug trukdžių. 5 GHz dažnis, kurį palaiko naujesni įrenginiai būna mažiau apkrautas, tad trukdžių mažiau, bet to jis palaiko gerokai didesnę duomenų perdavimo spartą.
Visos aukščiau išvardintos problemos egzistuoja ne tik namuose, bet ir biuruose.
Inovatyvūs „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ sistemos sprendimai
Yra įvairių sprendimų galinčių padidinti „Wi–Fi“ tinklo aprėptį. Pavyzdžiui, iš pagrindinio maršrutizatoriaus signalą gaunantys ir jį sustiprinantys tinklo kartotuvai. Iš esmės sprendimas paprastas – įsigiję vieną ar kelis tokius įrenginius, tiesiog prijungiate prie elektros lizdo ir po kelių paprastų veiksmų galite mėgautis didesniu ryšio veikimo diapazonu. Privalumas – interneto ryšys perduodamas jau išvedžiotais elektros instaliacijos laidais. Tačiau šis būdas turi daug erzinančių trūkumų: užima rozetes (prailgintuvai blogina ryšio kokybę), realus greitis mažesnis nei teorinis, nes jį riboja į elektros tinklą įjungtų prietaisų skleidžiamas triukšmas, galų gale tokios sistemos neretai „pakimba“ ir jas tenka perkrauti.
Jau keleri metai sparčiai populiarėja „Mesh“ sistemos – inovatyvus sprendimas efektyviai užtikrinantis greitesnį ir sklandesnį Wi-Fi tinklo veikimą namuose. Be tinklo našumo ir greičio padidinimo, „Mesh“ sistema tinklo signalu aprūpina tas namų zonas, kuriose jo nebūdavo arba signalas buvo pernelyg silpnas. „Mesh“ sistemas sudaro namuose išdėstomi signalo siųstuvai.
Naujausio modelio sistema „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ užtikrina visišką namų „Wi-Fi 6“ aprėptį iki 3 000 Mbps greičiu. Ji palaiko daugiau kaip 250 įrenginių, sklandų tarptinklinį ryšį ir paprastai konfigūruojama naudojant NFC ryšį. Tokia sistema idealiai tinka dideliems namams, nes išmanusis perjungimas tarp maršrutizatorių užtikrina stabilų ryšį. Tiesa, NFC funkcija veikia tik su „Android OS“ turinčiais įrenginiais.
Didelė „Xiaomi Mesh System AX3000“ perduodamų duomenų sparta
Ankstesnės kartos „Xiaomi Mesh System AX3000“ sistema turi juodą korpusą. Naujausiai „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ sistemai parinkti, universalesni baltos spalvos maršrutizatoriai (šiais laikais interjeruose dominuoja šviesios spalvos). Maršrutizatorių dizainas asketiškas – nedidelė, kvadratinio skerspjūvio, nugludintomis briaunomis kolona.
Siūlomi du „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ sistemos variantai: apie 110 eurų kainuojanti dviejų „Mesh“ maršrutizatorių sistema, ir apie 55 eurų kainuojantis vienas maršrutizatorius. Pastarasis variantas labiau skirtas sistemos papildymui. Šios sistemos šiandien vis dažniau naudojamos „Wi-Fi“ problemoms spręsti tiek namų ūkiuose, tiek biuruose. Iš esmės „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ sistema – papildomi „Wi-Fi“ maršrutizatoriai, veikiantys kaip ryšio stiprintuvai. Išdėsčius juos namie, kuo didesniu atstumu vienas nuo kito, jie tarpusavyje susisieja praplečia „Wi-Fi“ padengiamą plotą, tad visame name signalas yra stiprus, interneto greitis stabilus. Jei namo ar biuro plotas labai didelis ir du „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ maršrutizatoriai viso jo nepadengia, galima naudoti didesnį jų skaičių – „Xiaomi“ siūlomoje „Mesh“ sistemoje galima naudoti iki 10 maršrutizatorių–satelitų. Du „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ maršrutizatoriai padengia apie 420 m² plotą. Sistema palaiko ir 2,4 GHz ir greitąjį 5 GHz dažnio ryšį, pasiekia 3000 Mbps duomenų perdavimo greitį, leidžia vienu metu prijungti daugiau nei 250 įrenginių, be to, išmaniai parenka pačią greičiausią jungtį, nesvarbu kurioje namo vietoje atsidursite. Jei vienas iš tokių įrenginių bus atjungtas nuo tinklo, kiti automatiškai persikonfigūruos, kad veiktų optimaliai. Viskas valdoma ir nustatoma telefonu „Xiaomi Mi Home“ programėle, kuria valdomi ir kiti išmanieji „Xiaomi“ namų įrenginiai: dulkių siurbliai – robotai, karšto oro keptuvai, oro valytuvai, išmaniosios namų kameros ir t.t.
Unifikuotas „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ sukurtas tinklas
Visi „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ įrenginiai visiškai vienodi, bet kuris gali virsti pagrindiniu maršrutizatoriumi (prijungiamu „Ethernet“ kabeliu prie ryšio paslaugų tiekėjo maršrutizatoriaus), bet kuris gali būti „Wi–Fi“ aprėptį išplečiančiu satelitu. „Xiaomi Mesh“ technologija visame name sukuria vieną unifikuotą tinklą. Ir tai vienas svarbiausių privalumų, nes naudojant senesnio tipo „Wi-Fi“ ryšio stiprintuvus būdavo sukuriamas atskiras „Wi-Fi“ tinklas, prie kurio reikdavo prisijungti, jei pagrindinio tinklo signalas būdavo per silpnas. Naudojant „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ jūs visame name turėsite vieną tinklą. Kai judėsite iš vieno kambario į kitą arba iš vieno aukšto į kitą, telefonas ar planšetinis kompiuteris automatiškai prisijungs prie greičiausio „Mesh“ įrenginio.
Naudodami „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ sistemą namie ar biure galite sukurti laidinį, belaidį ar hibridinį interneto tinklą. Milisekundėmis matuojamas ryšio vėlavimas, automatinis tinklo optimizavimas užtikrina nepertraukiamą „Wi-Fi“ ryšį realiuoju laiku visuose namuose. OFDMA technologija leidžia maršrutizatoriams vienu metu apdoroti kelių įrenginių duomenų srautus, todėl efektyviai sumažėja tinklo apkrova ir gerokai sutrumpėja vėlavimas.
Vertinimas
Didelė duomenų perdavimo sparta, padengiami dideli plotai, stabilus darbas, greitas prijungimas elegantiškas dizainas ir palanki kaina. Būtinai atkreipkite dėmesį į „Xiaomi Mesh System AX3000 NE“ jei jūsų namų ar biuro internetas vis dar erzina savo problemomis.
Apžvalgos autorius R.Kažimėkas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.