Atkreipė dėmesį ir į ekologiją
Pristatydama naujus įrenginius „Xiaomi“ pažymėjo, kad stengiasi sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, kurį sukelia bendrovės veikla ir tai atsispindi naujųjų flagmanų dizaine. Viena iš svarbiausių ekologiškų šios serijos ypatybių – citrininės žalios (angl. lemon green) spalvos „Xiaomi 14T“ modelis, kurio nugarėlė pagaminta iš biologiškai skaidžių medžiagų ir perdirbto PET plastiko. Taip pat „Xiaomi 14T Pro“ modelyje naudojami devyni komponentai, pagaminti iš perdirbtų medžiagų.
Šalia tvarumo, bendrovė pabrėžė ir siekį naujausiuose telefonuose užtikrinti aukščiausios kokybės fotografijos galimybes ir dirbtinio intelekto pagrindu veikiančias funkcijas.
„Xiaomi 14T“ ir „14T Pro“: fotografijos galimybės ir dirbtinis intelektas
„Įvaldyk šviesą – įamžink naktį“ – ši frazė ne tik dažnai skambėjo per „Xiaomi“ naujausių išmaniųjų telefonų pristatymą, bet ir puošė sienas, šviestuvus, plakatus ir viską, kas galėjo sustiprinti renginio atmosferą, primindama apie pagrindinį šių įrenginių akcentą – siekį užtikrinti išskirtinę naktinės fotografijos kokybę. Ir bendrovei pavyko išmaniaisiais „sugauti“ daugiau šviesos.
Kalbant apie specifikacijas, tiek „14T“, tiek „14T Pro“ modeliuose įrengta „Leica“ triguba fotosistema (kuri apima 50 MP pagrindinę kamerą, 50 MP telekamerą ir 12 MP plataus kampo kamerą) ir įdiegtas naujausias optinis lęšis „Leica Summilux“, tačiau yra ir reikšmingų skirtumų.
„Xiaomi 14T Pro“ įdiegtas 1/1.31 colio įstrižainės pažangus vaizdo jutiklis „Light Fusion 900“. Kameros sistema apima penkis židinio nuotolius – nuo 15 mm iki 120 mm. 50 MP pagrindinė kamera pasižymi didele F 1.6 diafragma. Žadama, kad telefonas užfiksuoja net 32 proc daugiau šviesos nei „Xiaomi 13T Pro“, užtikrindamas ryškias ir detalias nuotraukas net ir tamsioje aplinkoje.
Tuo tarpu „Xiaomi 14T“ turi „Sony IMX906“ vaizdo jutiklį ir universalią trigubą kameros sistemą, kurią sudaro trys objektyvai su keturiais židinio nuotoliais nuo 15 mm iki 100 mm. Jo 50 MP pagrindinė kamera turi plačią F 1.7 diafragmą.
Kaip ir kiti gamintojai, „Xiaomi“, siekdami užtikrinti aukščiausią nuotraukų kokybę, labai pasikliauja dirbtiniu intelektu. Anot „Xiaomi“, naujuosiuose telefonų modeliuose naudojama dirbtinio intelekto kompiuterinės fotografijos platforma „Xiaomi AISP“ ir joje esanti „FusionLM“ funkcija padeda užtikrinti vaizdų detalumą bei ryškias spalvas. Be to, įrenginiai palaiko „UltraHDR“ formatą.
Ši telefonų serija taip pat turi daug dirbtinio intelekto funkcijų. Pokalbiai su pokalbių robotu „Gemini“, automatinis vertėjas balsu, garso įrašų transkribcija į tekstą, tekstų konspektavimas, išmanusis nuotraukų redagavimas, paieška apibrėžiant ir dar daugiau funkcijų, kurios anksčiau išskirtinai buvo prieinamos tik tam tikriems „Google Pixel“ ir „Samsung Galaxy“ išmaniesiems telefonams, jau bus prieinamos ir naujausiuose „Xiaomi“ flagmanuose.
Dizainas, ekranas ir kitos specifikacijos
„Xiaomi 14T“ ir „14T Pro“ turi ryškius – iki 4000 nitų – 6,67 colių įstrižainės AMOLED ekranus „CrystalRes“, pasižyminčius 1,5K raiška ir 144 Hz atnaujinimo dažniu. Telefonai naudoja spalvų atkūrimo standartą DCI-P3 ir pasižymi 12 bitų spalvų gyliu.
Abiejų telefonų modelius galima rinktis iš trijų pagrindinių spalvų – titano pilkos, titano juodos ir titano mėlynos. Kurios, deja, nepaslepia ant nugarėlės liekančių pirštų atspaudų (bent jau titano pilka ir titano mėlyna).
Žinoma, turbūt jau retas kuris iš mūsų nešiojame telefoną be apsauginio dėkliuko, tad tai greičiausiai nėra esminis trūkumas. Vis dėlto, jei gąsdina pirštų atspaudai, geriausia rinktis citrininės žalios spalvos telefoną, kurio nugarėlė padengta dirbtine oda – tačiau šis pasirinkimas yra tik „14T“ modelyje. Antras geriausias pasirinkimas yra titano juodos spalvos telefonai. Ši blizgi spalva gana gerai užmaskuoja pirštų atspaudus, todėl telefonas atrodo „švaresnis“.
Abu flagmano modeliai atitinka IP 68 atsparumo dulkėms ir vandeniui standartą. Telefonai turi aliuminio rėmą („13T“ serijos rėmas buvo pagamintas iš plastiko), kuris suteikia įrenginiams tvirtumo pojūtį.
Naujausiuose išmaniuosiuose telefonuose naudojami pažangūs „MediaTek Dimensity“ procesoriai, kurie, bendrovės teigimu, yra optimizuoti dirbtinio intelekto užduotims atlikti ir programoms, kurioms reikalingas didelis našumas.
„Xiaomi 14T Pro“ įdėtas procesorius „Dimensity 9300+“, kuris, kaip skelbiama, užtikrina 37 proc. didesnį našumą, taip pat įdiegta vėsinimo sistema „Xiaomi 3D IceLoop“ ir ryšio lustas „Xiaomi Surge T1 Tuner“.
Standartinis „Xiaomi 14T“ modelis turi paprastesnį procesorių – „Dimensity 8300-Ultra“ – ir vėsinimo sistemą „Xiomi IceLoop“, kurios našumas yra šiek tiek mažesnis (lyginant su „14T Pro“).
„Xiaomi“ skelbia, kad naujausios serijos telefonai pasižymi ir greito įkrovimo galimybėmis. „Xiaomi 14T Pro“ yra pirmasis serijos telefonas su 50W belaidžio įkrovimo galimybe, taip pat telefonas išsiskiria 120W „HyperCharge“ funkcija, kuri leidžia visiškai įkrauti bateriją vos per 19 minučių, o „Xiaomi 14T“ palaiko 67W laidinį įkrovimą. Abiejų modelių telefonai turi 5000 mAh talpos baterijas. Svarbu paminėti tai, kad įsigyję „Xiaomi 14T“ serijos išmaniuosius, jų dėžutėse įkroviklių jau neberasite.
Įrenginiais Lietuvoje prekiaujama nuo rugsėjo 27 dienos. „Xiaomi 14T“ kaina Lietuvoje nuo daugmaž 700 eurų, o „Xiaomi 14T Pro“ – nuo daugmaž 900 eurų.
Išvados apie „Xiaomi 14T“ ir „14T Pro“
Lyginant su „Xiaomi 13T“, naujausia serija turi kelis reikšmingus patobulinimus, tačiau jie labiau evoliuciniai nei revoliuciniai.
Viena ryškiausių naujovių yra pristatytos dirbtinio intelekto funkcijos bei integruoti „Google“ įrankiai, tokie kaip „Gemini“ ir „Circle to Search“. Taip pat „Xiaomi 14T Pro“ turi naują „Light Fusion 900“ vaizdo jutiklį, kuris, lyginant su „Xiaomi 13T Pro“, fiksuoja trečdaliu daugiau šviesos. Įkrovimas yra dar viena sritis, kur „Xiaomi“ patobulėjo, pasiūlydama 50 W belaidžio įkrovimo funkcijas „14T Pro“ modelyje, tačiau nuvilia tai, kad komplektuose nebėra įkroviklių.
Apibendrinant, „Xiaomi“ pristatė du gerus išmaniųjų telefonų modelius, tačiau, ar pasikeitimai nuo „13T“ serijos modelių yra pakankami, kad vertėtų atsinaujinti? Čia turbūt vertėtų spręsti kiekvienam individualiai.
Kiti pristatyti įrenginiai
Bendrovė taip pat paskelbė apie liepos mėnesį pristatyto ir iki praėjusios savaitės prieinamo tik Kinijoje „Xiaomi MIX Flip“ sulenkiamo telefono tarptautinį debiutą, kuris žymi bendrovės įžengimą į augančią sulenkiamų telefonų rinką. „MIX Flip“ turi „Leica“ fotosistemą (kaip ir „Xiaomi“ flagmanai – tik ne trijų, o dviejų kamerų, 6,86 colių įstrižainės ryškų (iki 3000 nitų) OLED ekraną su 120 Hz atnaujinimo dažniu, „Snapdragon 8 Gen 3“ procesorių, 4780 mAh talpos bateriją ir palaiko 67W laidinį įkrovimą. Skelbiama, kad įrenginys išsiskiria viršelio ekrano funkcionalumu. Lietuvoje „MIX Flip“ kol kas oficialiai neparduodami.
Kartu su telefonais „Xiaomi“ pristatė pristatė belaides ausines „Buds 5“, pasižyminčias aktyviu triukšmo slopinimu ir 39 valandų baterijos veikimo trukme. Skelbiama, kad integruotas trigubas mikrofonas su dirbtinio intelekto balso gerinimo funkcija užtikrina optimalią garso kokybę pokalbių metu.
Taip pat pristatyta išmanioji apyrankė „Smart Band 9“, suteikianti pažangias sveikatos stebėjimo funkcijas, įskaitant miego stebėjimą ir daugiau nei 150 treniruočių režimų. Nurodomas išmaniosios apyrankės baterijos veikimo laikas – iki 21 dienos.
Išmaniųjų namų sektoriui papildyti „Xiaomi“ pristatė išmanųjį siurblį „Robot Vacuum X20 Max“ su 8000 Pa siurbimo galia, išmaniu kliūčių apėjimu ir neapsiveliančiu šepetėliu.
Namų pramogų segmentui bendrovė pristatė du naujus didelės įstrižainės 100 ir 85 colių įsitrižainės QLED televizorius, su 144 Hz atnaujinimo dažniu ir „Dolby Vision“ technologija, kuri pagerina spalvų perteikimą.