Į ką atkreipti dėmesį ieškant pigesnio išmaniojo laikrodžio?
Ar įmanoma rasti gerą išmanųjį laikrodį, kuris kainuotų ne daugiau nei 50 eurų? Atsakymas – taip! Nors pigesniuose modeliuose nėra tiek funkcijų, kiek jų įdiegta brangesniuose laikrodžiuose, jie visiškai gali patenkinti daugelį naudotojų, jei tik turi pakankamai įrankių ir funkcijų bei kokybiškai pagaminti. Šiame rinkos segmente galite rasti daugybę laikrodžių, todėl pasiklysti nesunku, juolab, kad daugelis pasiūlymų yra visiškai nežinomų gamintojų, kurių pavadinimų jūs niekada negirdėjote ir galbūt po metų ar kitų jau nebegirdėsite, nes pasiūlę rinkai vienkartinę partiją, jie bus išnykę. Todėl labai lengva apsigauti, įsigyti patraukliai internetinės parduotuvės nuotraukose atrodantį, daugybę funkcijų žadantį laikrodį, bet iš tikrųjų – visišką šlamštą.
Kalbant apie patikimus, žinomus gamintojus, vėl gi, reikia žiūrėti kas ką siūlo. Paprastai, siekiant gerokai sumažinti kainą, daug ko atsisakoma, naudojamos pigios medžiagos, dėl ko patys laikrodžiai atrodo pigiai ir greitai praranda pirminę išvaizdą. Tačiau jei gamintojas ieško kompromisų leidžiančių sumažinti kainą, tai nereiškia, kad ieškantys pigesnio išmaniojo laikrodžio irgi turėtų apriboti savo poreikius. Šiais laikais renkantis net pigiau kainuojantį išmanųjį laikrodį, verta atkreipti dėmesį į kelias pagrindines ir šiuolaikiniam laikrodžiui būdingas savybes:
- sveikatos stebėjimo funkcijos – širdies ritmo, miego ir SpO₂ lygio stebėjimas;
- sportinio aktyvumo stebėjimas – kiek yra sporto režimų, kaip jie stebimi;
- ekrano kokybė: didelis ryškumas ir skiriamoji geba;
- baterijos talpa ir jos resursų naudojimas: ilgai, kelias dienas veikianti baterija – didelis privalumas;
- atsparumas dulkėms ir vandeniui: aktyviai sportuojantiems ir daug būnantiems lauke, reikia atitinkamos atsparumo klasės laikrodžio;
- pritaikomumas: galimybė keisti dirželius, didelė ciferblatų pasiūla leidžianti pritaikyti laikrodį prie savo stiliaus.
Kaip matote, surašiau reikalavimus, kurie paprastai keliami brangesniems laikrodžiams, bet šiandien tokias funkcijas siūlo ir pigesni laikrodžiai – „Redmi Watch 5 Active“ ir „Redmi Watch 5 Lite“.
„Redmi Watch 5 Active“ ir „Redmi Watch 5 Lite“ – pagrindiniai skirtumai
Kadangi šiame straipsnyje apžvelgsiu du naujausius ir panašaus dizaino „Redmi“ laikrodžius, iš pradžių paaiškinsiu kuo jie skiriasi. „Redmi Watch 5 Active“ kainuoja apie 39 eurus, „Redmi Watch 5 Lite“ – apie 49 eurus.
Laikrodis „Redmi Watch 5 Active“ turi didesnį, 2 colių LCD ekraną, kurio skiriamoji geba 385 x 320 taškų ir neturi navigacijos (GPS) modulio. Jo atsparumas dulkėms ir vandeniui atitinka IP X8 klasę.
Laikrodis „Redmi Watch 5 Lite“ turi mažesnį, 1,96 colio AMOLED ekraną, jo skiriamoji geba didesnė 502 x 410 taškų ir jame sumontuotas navigacijos (GPS) modulis. Be to, didesnis atsparumas vandeniui – 5ATM, kas šioje kainų kategorijoje pasitaiko labai retai.
5 ATM atsparumas vandeniui reiškia, kad laikrodis atlaiko slėgį esantį 50 m gylyje. Bet tai teorinis rodmuo, gautas atlikus slėgio bandymus laboratorijoje ir rodantis, kad tokiu atsparumu pasižymintys laikrodžiai gali labai trumpai pabūti 50 m gylyje. Su visais 5 ATM/50 m atsparumu pasižyminčiais laikrodžiais galite saugiai praustis po dušu, plauti rankas, trumpam įkišti ranką į vandenį ar vaikščioti pliaupiant lietui. Ar galima plaukioti? Tai priklauso nuo gamintojo: vieni laikrodžiai apibūdinami kaip „galima, bet nepatariama“, kiti – „galima, tik giliai nenardykite“.
Tarp 150 „Redmi Watch 5 Lite“ laikrodyje įdiegtų sporto režimų yra ir „plaukimas baseine“ – štai jums ir gamintojo atsakymas: galima ar negalima. „Redmi Watch 5 Active“ laikrodyje plaukimo režimo nėra.
Štai tokie pagrindiniai šių laikrodžių skirtumai.
„Redmi Watch 5 Active“ ir „Redmi Watch 5 Lite“ dizainas, spalvos, dirželiai
Abiejų laikrodžių išvaizdą apibūdinčiau lakoniškai: didelis stačiakampis ekranas, metalinis (cinko lydinio) korpusas, termoplastinio poliuretano (TPU), pasižyminčio elastingumu, atsparumu agresyvioms medžiagoms, trinčiai dirželis. Kai apžiūrinėsite šiuos laikrodžius parduotuvėje – būtinai pasimatuokite. Nenustebkite, kad iš pradžių pasirodys, kad laikrodžio „Redmi Watch 5 Active“ dirželį gana nepatogu užsegti – po kelių kartų pirštai įpranta atlikti tą operaciją tinkamai ir greitai. „Redmi Watch 5 Lite“ dirželio sagtis – paprastesnė. Pasimatuoti būtina ir dėl to, kad 2 colių ekraną turinčio „Redmi Watch 5 Active“ korpusas yra didelis ir jei riešas labai plonas, galbūt jums norėsis kiek mažesnio laikrodžio. „Redmi Watch 5 Lite“ korpusas mažesnis ir nors žiūrint į ekrano dydį nusakančius skaičius skirtumas nėra ryškus, tačiau matosi, kad šis laikrodis mažesnis. Abu laikrodžiai lengvi sveria tik kiek daugiau nei 40 g.
Abu modeliai gaminami dviejų spalvų: „Redmi Watch 5 Active“ – juodos arba matinės šviesiai pilkos, „Redmi Watch 5 Lite“ – juodos ir „Light Gold“ spalvų. Dirželiai priderinti prie korpuso spalvos. Žinoma, šiems laikrodžiams galite parinkti kitų medžiagų ar spalvų dirželius bei apyrankes (20 mm pločio jungtis), pritaikyti ką nors iš „Xiaomi“ siūlomos dirželių kolekcijos, juolab, kad dirželio keitimas – labai paprastas, nes „quick-release“ sujungimas tą leidžia padaryti akimirksniu.
Laikrodžio surinkimo kokybė aukšta, dirželiai kokybiški malonūs nešioti, nedirgina rankos. „Redmi Watch 5 Active“ ir „Redmi Watch 5 Lite“ sumontuoti skirtingi ekranai ir tai matosi lyginant jų vaizdą – „Lite“ versijos ekranas ryškesnis, kiek sodresnės spalvos. Be to, „Redmi Watch 5 Lite“ turi visada įjungto ekrano funkciją, kurios neturi „Active“ modelis (nes jame – LCD ekranas).
Maksimalus abiejų ekranų ryškumas pakankamai didelis, todėl lauke nekils problemų matyti jų rodmenis.
Funkcijos ir „Xiaomi“ programėlė
Laikrodžiai „Redmi Watch 5 Active“ ir „Redmi Watch 5 Lite“ prisijungia prie išmaniajame telefone įdiegtos „Mi Fitness“ programėlės. Pačiuose laikrodžiuose įdiegta intuityvi, lengvai valdoma „HyperOS“ operacinė sistema. Programėlė „Mi Fitness“ suteikia daugiau galimybių valdyti pagrindines laikrodžio funkcijas: keisti laikrodžio ciferblatus, sveikatos stebėjimo įrankių nustatymus ir t.t. Abu laikrodžiai gali visą dieną stebėti širdies ritmą, deguonies koncentraciją kraujyje, streso lygį. Miego stebėjimui galite rinktis „pažangaus stebėjimo“ galimybę, kuri stebi širdies ritmą ir fiksuoja REM miego stadiją, įjungti funkciją „kvėpavimo rezultatas“, stebinčią jūsų kvėpavimą miegant. Programėlėje galite nustatyti priminimus, pagal savo poreikius pertvarkyti valdiklius. Išmanusis laikrodis „Redmi Watch 5 Active“ turi daugiau nei 140 sporto režimų, „Redmi Watch 5 Lite“– daugiau nei 150.
Atsiliepti laikrodžiu ir skambinti, kai laikrodis susijungęs su telefonu, nėra nei naujiena, nei kažkas ypatingo. Tačiau šiuose laikrodžiuose ši funkcija paliko įspūdį štai dėl ko: kai kalbėjau telefonu naudodamas bet kurį iš šių dviejų laikrodžių, mano pašnekovai visada nustebdavo, kad pokalbiui naudoju laikrodį, ką paprastai išduoda „kibirinis“ garsas. Šiuo atveju mano balsas skambėjo labai aiškiai, švariai, tarsi jį „gaudytų“ telefono, o ne laikrodžio mikrofonas. Taip yra dėl to, kad laikrodžiai turi po du mikrofonus, kurių vienas skirtas aplinkos triukšmo slopinimui, kas leidžia išgryninti balsą. Tai nustebino, ypač įvertinus šių laikrodžių kainą.
Abu laikrodžiai gali valdyti ir telefono muzikos grotuvą, fotoaparato užraktą, rodyti orų prognozes, yra kalendorius, užduočių tvarkyklė, klaviatūra, adresų knyga ir kitos funkcijos.
Abiejuose laikrodžiuose yra „vandens šalinimo“ funkcija, kurią įjungus laikrodis pradeda vibruoti.
„Redmi Watch 5 Active“ ir „Redmi Watch 5 Lite“ baterijos ir veikimo trukmė
Abu išmanieji laikrodžiai turi 470 mAh bateriją. „Xiaomi“ teigia, kad visiškai įkrovus bateriją, šie laikrodžiai gali veikti iki 18 dienų, o jei naudosite intensyviai – iki 12 dienų. Matyt naudojau kiek intensyviau, todėl laikrodžio baterija išsikrovė po 10 dienų. Sakyčiau – geras rezultatas. Net jei planuojate savaitės trukmės žygį pėsčiomis, šio laikrodžio baterijos jums visiškai pakaks.
Vertinimas
Lyginant su kitais iki 50 eurų kainuojančiais laikrodžiais, vertinu – labai gerai. Nemažai net brangesnių, 50–100 eurų kainų grupės laikrodžių nesiūlo tiek funkcijų. Ryškūs ekranai, metalinis korpusas, daugybę sveikatos funkcijų, talpi baterija, taupiai naudojami jos resursai, gerai veikiantys mikrofonai, paprasta ir intuityvi „HyperOS“ naudotojo sąsaja, kokybiškas surinkimas. Šiuo atveju galima drąsiai rašyti kiek nuvalkiotą frazę, kad siūlomas „puikus kainos ir kokybės santykis“, nes ji geriausiai apibūdina abu laikrodžius. Įvairių parametrų matavimo tikslumas mažesnis nei kelis šimtus eurų kainuojančių laikrodžių, nes naudojami paprastesni jutikliai ir tai suprantama bei pateisinama.
Šie laikrodžiai – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pakankamai daug išmaniojo laikrodžio funkcijų, bet ieško taupaus varianto.
Apžvalgos autorius – R.Kažmėkas.