2019 m. JAV uždarius prieigą prie „Google Play Services“ ekosistemos, „Huawei“ Europos regione iš išmaniųjų telefonų persiorientavo į daugiausia dėvimą įrangą. Ir „Huawei“ strateginės komunikacijos direktoriaus Jameso Warrento teigimu, kompanijai tai sekasi: bendrovė užima pirmąją vietą pagal ant riešo dėvimos įrangos (laikrodžių ir išmaniųjų apyrankių) užsakymus, o visame pasaulyje kompanijos kuriamais fitneso bei sveikatingumo produktais naudojasi daugiau nei 520 milijonų žmonių.
Tačiau paskutinius kelerius metus kinai pabrėžia ir mados koncepciją (nors vysto ją net ir kiek ilgiau). Ir naujieji dėvimi gaminiai bando apimti visas šias gaires: sportą, sveikatą ir madą.
„Watch GT 5“
Šį rudenį „Huawei“ pristatė „Watch GT 5“ seriją, „Watch D2“ ir „Watch Ultimate Green“.
„Watch GT 5 Pro“ serijai priklauso du modeliai: 46 mm ir 42 mm skersmens. Didesnysis, kaip galima nuspėti, labiau taikomas vyriškajai auditorijai, pasižymi kiek grubesniu aštuonkampiu dizainu, mažesnysis yra apvalesnio ir delikatesnio dizaino. Teigiama, kad laikrodžiuose naudojamas safyro stiklas, kosminės pramonės lygio titanas ir nanokristalinė keramika, kas žadama, kad užtikrina laikrodžių patvarumą nuo braižymosi, korozijos ir vandenio. Taip pat pabrėžiama, kad prie kai kurių modelių pridedamas fluoroelastometrinis dirželis yra draugiškas nešiotojo odai.
46 mm modelio storis – 10,9 mm, svoris – 53 g. Ekrano (AMOLED) skersmuo – 1,43 colio (3,6 cm), anonsuojamas baterijos veikimo laikas – 14 parų maksimalus arba 9 parų tipinis.
42 mm modelio storis – 9,6 mm, svoris – 44 g. Ekrano (AMOLED) skersmuo – 1,32 colio (3,4 cm), anonsuojamas baterijos veikimo laikas – 7 parų maksimalus arba 5 parų tipinis.
Abu laikrodžiai atlaiko 5 atmosferų slėgį (panėrimą iki 40 metrų), atitinka IP69 standartą, juose veikia „Huawei Sunflower“ GPS patikslinimo sistema, o be daugiau nei 100 integruotų sporto režimų šiemet pristatyta ir golfo žaidimo sistema, su, kaip skelbiama, golfo aikštynų žemėlapiais ir žaidimo planais (ar įtraukti ir Lietuvos golfo aikštynai, kol kas nežinoma).
Laikrodžiai gali atlikti elektrokardiogramas (žinoma, ne medicininių įstaigų lygmeniu) ir atlikti bėgimo technikos analizę, taip pat stebėti kraujagyslių lankstumą, miegą ir kvėpavimą miegant, pulsą, deguonies įsotinimą kraujyje (SpO2), (odos paviršiaus) temperatūrą ir streso lygį. Taip pat šiuose laikrodžiuose atsiranda ir emocinės sveikatos posistemė, tačiau kaip pavyko sužinoti Lrytui, dalyje Europos ji nebus prieinama dėl BDAR.
„Huawei Watch 5“ bus panašių parametrų: bus 46 ir 41 mm skersmens modeliai (tačiau ne titano ir keramikos, bet nerūdijančio plieno korpusais), svers atitinkamai 48 ir 35 g, turės 1,43 colio (3,6 cm) ir 1,32 colio (3,4 cm) AMOLED ekranus, atlaikys iki 5 atmosferų slėgį (tačiau jau nebekalbam apie panėrimą iki 40 m gylio), atitiks IP69 standartą, turės „Huawei Sunflower“ GPS patikslinimo sistemą, bėgimo analizę, patobulintą dviračių sporto režimą, „maršruto piešimo“ režimą (padedantį realiame žemėlapyje „išbėgti“ norimą piešinį), baterijos laikys iki 14 ir 7 parų.
Įdomu tai, kad didesnysis „Watch GT 5 Pro“ modelis kainuos kiek pigiau nei mažesnysis: atitinkamai apie 380 ir 450 eurų. „Watch GT 5“ – apie 250 eurų.
„Watch Ultimate“
Renginio metu taip pat buvo pristatytas ir brangesnės klasės laikrodis „Watch Ultimate“: su dvispalviu ciferblato žiedu, safyro stiklu ir cirkonio pagrindu sukurtu „skysto metalo“ korpusu.
Jis iš esmės turi viską, ką „GT 5 Pro“ modeliai, bet pasižymi didesniu atsparumu (nardymas iki 100 metrų, su „profesionalaus nardymo“ režimu), ekspediciniu režimu ir be interneto veikiančiais žemėlapiais, taip pat baterijos veikimu iki 14 parų maksimaliai arba iki 8 dienų prie tipinio laikrodžio naudojimo. Laikrodis taip pat turi ir naująją į golfo žaidimą orientuotą režimą (o taip, pat, kaip pristatyta – „profesionalaus lygio sporto režimus“).
„Watch Ultimate“ kaina – apie 900 eurų.
„Watch D2“
Turbūt viena įdomiausių ir naudingiausių šio rudens naujienų – išmanusis laikrodis su kraujo spaudimo matavimo funkcija „Watch D2“.
Kaip nurodė „Huawei“ produktų vadovas Andreasas Zimmeris, prieš porą metų pasirodę „Watch D“ laikrodžiai 25 kartus mažesni už įprastą kraujo spaudimo matavimo aparatą, ir nuo laikrodžio pasirodymo iki šiol juo pasaulyje jau yra atlikta daugiau nei 200 milijonų kraujo spaudimo matavimų.
Ir turbūt didžiausia naujiena – naująjį „Watch D2“ kaip ambulatoriškam kraujo spaudimo matavimui tinkamą įrangą patvirtino tiek Kinijos Nacionalinė medicinos produktų administracija (NMPA), tiek Europos Sąjungos Medicinos prietaisų reglamentas (MDR).
Pasak A. Zimmerio, naujasis laikrodis pasižymi dar didesniu tikslumu, o taip pat turi visos paros kraujo spaudimo matavimo režimą (su priminimais, kad jau reikėtų atlikti matavimą), įskaitant ir miego metu (ne, miego metu vartotojas nežadinamas, o matavimas atliekamas automatiškai).
Kaip nurodė „Huawei“ produktų vadovas, didžiausias iššūkis tokiuose matavimuose yra ne patys matavimai, o jų galiojamumas (angl. validity). Ir pasak jo, „Watch D2“ pasižymi didesniu nei 70 proc. galiojamumu 24 valandų cikle, t. y. pateikia daugiau nei 20 galiojančių (patikimų) matavimų dienos metu ir daugiau nei 7 – nakties metu.
Laikrodžio dydis – 48 x 38 x 13,3 mm, jis turi aliuminį korpusą, 1,82 colio (4,6 cm) įstrižainės AMOLED ekraną, sveria 40 g. Naujasis modelis turi 12 proc. siauresnę pripučiamą kraujo spaudimo matavimo pagalvėlę ir yra 10 proc. lengvesnis, o tipiškai naudojant, laikrodžio baterijos turėtų pakakti 6 paroms. „Watch D2“ atitinka IP68 atsparumo standartą.
Žadama, kad netrukus Europoje su visais paminėtais laikrodžiais pradės veikti ir NFC (bekontaktis) atsiskaitymas. Taip pat visi laikrodžiai suderinami su „Android“ ir „iOS“ sistemomis.
Planšetiniai kompiuteriai
Renginyje taip pat buvo pristatyti du planšetiniai kompiuteriai: „Huawei MatePad Pro“ ir „Huawei MatePad 12 X“.
„MatePad Pro“ – tai 3:2 kraštinių santykio įrenginys, kurio ekranas palaiko 2,8K raišką, šviesumas – 2000 nitų, o atnaujinimo dažnis siekia iki 144 Hz. Teigiama, kad naujojo įrenginio ekrano tarnavimo laikas yra triskart ilgesnis, o įrenginio energijos sąnaudos – 33 proc. mažesnės.
Ekrane naudojama „Tandem OLED Paper Mate“ technologija, kuri, kaip teigiama, 31 proc. sumažina atspindžius.
Įrenginys yra vos 5,5 mm storio, o sveria 508 gramus. Prie jo gali būti prijungiama 420 g sverianti klaviatūra, po ko įrenginys virsta kažkuo panašiu į nešiojamą kompiuterį su liečiamu ekranu, kuris sveria 928 g.
„MatePad Pro“ taip pat pagerinta audiosistema: padidinta galia, garsas ir žemų dažnių atkūrimas.
Planšetinis kompiuteris palaiko greitąjį 100W krovimą.
„MatePad 12 X“ – tai 12 colių (30,5 cm) ekrano įstrižainės planšetinis kompiuteris, kurio storis – 5,9 mm, o svoris – 555 g.
Įrenginio ekrano kraštinių santykis – taip pat 3:2, jis taip pat palaiko 2,8K raišką ir 30–144 Hz ekrano atnaujinimo dažnį, turi „Paper Mate“ technologiją, tačiau ekranas tamsesnis: tik 1000 nitų. Bet teigiama, kad 67 proc. pagerintas signalo stiprumass, 115 proc. – įrenginio signalas, garsas ir 15 proc. – įrenginio efektyvumas, taip pat įdėta išties didelė 10 100 mAh baterija.
Pabrėžiama, kad abiejuose planšetiniuose kompiuteriuose veikia „Huawei Notes“ ir „GoPaint“ programėlės.
„MatePad Pro“ kainuos apie 850 eurų (su 12 GB RAM ir 256 GB vidinės atminties bei klaviatūra) arba apie 1000 eurų (su 12 GB RAM ir 512 GB vidinės atminties bei klaviatūra), „MatePad 12 X“ – apie 570 eurų (su 8 GB RAM ir 256 vidinės atminties bei klaviatūra) arba apie 650 eurų (su 12 GB RAM ir 256 GB vidinės atminties bei klaviatūra). Tačiau šiais įrenginiais Lietuvoje prekiauti neplanuojama.