Įvaldykime planavimo meną: kaip prie to gali prisidėti mobilusis telefonas?

2024 m. rugpjūčio 19 d. 11:00
Mobilieji telefonai tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi ir gali daryti įtaką mokinių gebėjimui planuoti savo dieną bei tinkamai įvykdyti visas užduotis. Naudodamiesi tinkamais įrankiais ir programėlėmis, mokiniai gali pasitelkti išmaniuosius įrenginius, kad atitinkamai planuotų savo laiką, palaikytų ryšį su bendraklasiais bei mokytojais.
Daugiau nuotraukų (3)
Artėjant rugsėjui ruošiamės ne tik mokslo metams, bet ir planuojame atnaujinti savo vaikų naudojamus telefonus. Jeigu ieškote praktiško, bet nebrangaus įrenginio, technologijų bendrovė „Xiaomi“ siūlo puikų pasirinkimą – mobilujį telefoną „Redmi Note 13“. Jis tikrai pravers planuojant eilinę mokslo metų dieną.
Kalendorius ir planuoklis
Vienas iš praktiškiausių būdų, kaip mobilieji telefonai gali padėti mokiniams geriau planuoti savo dieną, tai kalendorių ir planavimo programėlių naudojimas. Daugelyje išmaniųjų telefonų yra iš anksto integruoti kalendoriai, kuriuos galima sinchronizuoti su „Google“ paskyrų kalendoriais, todėl lengva planuoti susitikimus, priminimus ir prisiminti svarbiausius užduočių atlikimo terminus. Be to, moksleiviai gali naudotis trečiųjų šalių programėlėmis, tokiomis kaip „Todoist“, „Trello“ ar „Evernote“, kad galėtų kurti darbų sąrašus, sekti pažangą ir nustatyti priminimus.
Virtuali užrašinė
Dar vienas būdas, kaip mobilieji telefonai gali padėti moksleiviams geriau organizuoti savo dieną, tai įvairios virtualios užrašų programėlės. Šiose aplikacijose mokiniai gali greitai užsirašyti svarbiausius pamokos akcentus ar idėjas. Be to, jas galima sinchronizuoti su keliais įrenginiais, kad būtų lengva pasiekti ir peržiūrėti užrašus iš bet kurios vietos.
„Redmi Note 13“ telefone jau yra integruota užrašų programėlė, bet kartu įrenginys yra suderinamas ir su populiariausiomis užrašų programėlės – pavyzdžiui, „OneNote“, „Google Keep“ ir „Evernote“.
Nepraraskite ryšio su klasės draugais
Mobilieji telefonai ne tik padeda mokiniams organizuoti savo akademinę veiklą, bet ir užtikrina, jog jie palaikys ryšį su bendraklasiais ir mokytojais. Naudojantis trečiųjų šalių programėlėmis, tokiomis, „WhatsApp“ ar „Messenger“, galima dalytis informacija ir bendradarbiauti vykdant projektus. Tuo tarpu edukacinės programėlės, kaip, pavyzdžiui, „Classcraft“ ar „Kahoot!“, gali pagerinti mokinių mokymosi rezultatus.
Patogi mokymosi priemonė
Paties įrenginio savybės ne ką mažiau svarbios siekiant telefoną tinkamai panaudoti mokymosi tikslais. Pavyzdžiui, „Redmi Note 13“ pasižymi ilgai veikiančia baterija, kuri leidžia nepertraukiamai mokytis ilgą laiką. Taip pat įrenginyje įmontuotas AMOLED ekranas, turintis TUV sertifikatus, o tai užtikrina didesnę akių apsaugą. Tinkamai pasirinktas mobilusis telefonas sukurs tinkamą mokymosi patirtį.
Ekrano laiko ribojimas
Svarbu pažymėti, kad nors mobilieji telefonai gali būti neįtikėtinai naudingi norint tinkamai planuoti savo laiką. Tačiau ne mažiau svarbu, kad mokiniai ribotų savo telefono naudojimą ir vengtų išsiblaškymo. Norėdami maksimaliai išnaudoti mobiliojo telefono naudojimo organizavimui naudą, mokiniai turėtų nustatyti laiko limitą, kiek gali naudotis telefonu, vengti naudotis telefonu per pamokas.
Tad mobilieji įrenginiai gali būti labai svarbia priemone mokiniams, kuri padės tinkamai planuoti savo dieną, o galiausiai ir pagerinti savo mokymosi rezultatus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.