„Samsung“ pristatė savo naujus gaminius: štai kokie įspūdžiai iš pirmųjų prisilietimų Specialiai lrytas.lt iš Paryžiaus

2024 m. liepos 12 d. 20:08
Kas domisi išmaniųjų įrenginių ir dėvimos įrangos naujienomis, tas žino: vasara – „Samsung“ naujienų metas. Nelaukdami šventinių sezonų ir išnaudodami momentą, kai konkurentai tyli, šie Pietų Korėjos gamintojai anksčiau pristatinėdavo savo „Note“ seriją, o šiais laikais – sulenkiamus išmaniuosius telefonus.
Daugiau nuotraukų (45)
Šiemet visapasaulinis renginys „Samsung Galaxy Unpacked“ liepą vyko Paryžiuje – ir jame dalyvavo lrytas.lt, kur turėjo galimybę neilgai, bet iš arti susipažinti šio sezono „Samsung“ naujienomis: sulenkiamas telefonais „Samsung Galaxy Fold 6“, „Samsung Galaxy Flip 6“, išmaniaisiais laikrodžiais „Samsung Galaxy Watch 7“ ir „Samsung Galaxy Watch Ultra“, išmaniuoju žiedu „Samsung Galaxy Ring“ bei ausinėmis „Samsung Galaxy Buds 3“ ir „Samsung Galaxy Buds 3 Pro“.
„Fold 6“
Akivaizdu, kad sulenkiami telefonai – nišinis produktas. Tačiau pagrindinis tokios koncepcijos privalumas – daugmaž įprasti telefono gabaritai, bet dvigubai didesnis išsilankstantis telefono ekranas. Arba kitaip tariant – kišenėje vietos užims beveik tiek pat, bet turėsi dvigubai didesnį ekraną. Ir vertėtų atkreipti dėmesį, kad tokius telefonus kuria vis daugiau ir daugiau gamintojų – ne tik „Samsung“ ar „Huawei“, bet ir „Motorola“, ir „One Plus“, ir „Honor“, ir „Google“ („Pixel“).
Tačiau kalbant apie tokių telefonų gabaritus, ne veltui tenka sakyti „daugmaž“ – nes iš tiesų pora parametrų skiriasi, ir gana nemažai: telefono svoris ir storis. Ir šio skirtumo mažinimą kaip vieną iš naujųjų „Fold 6“ krypčių ir pasirinko „Samsung“.
Naujasis „Fold 6“ yra ne itin pastebimai, bet vis dėlto žemesnis ir akivaizdžiai lengvesnis už „Fold 5“ – tai ypač pasijunta greta sustačius ar dar geriau – į rankas paėmus abu modelius (lrytas.lt tokią galimybę turėjo). Bet net ir paėmus vien „Fold 6“, jis atrodo akivaizdžiai lengvesnis bet plonesnis už pirmtaką – ir tai galbūt ne vien tik teigiamas efektas: jei „Fold 5“ tiek savo dizainu, tiek svoriu kėlė tvirtumo įspūdį, „Fold 6“ atrodo trapokas. Ne visiškai trapus, bet trapokas.
Beje, sulenkto „Fold 6“ storis dabar – ne ką didesnis už „Samsung S24“ su masyvesniu dėklu.
Kalbant apie specifikacijas – jei sulankstytas „Fold 5“ buvo 154.9 x 67.1 x 13.4 mm, tai „Fold 6“ – 153.5 x 68.1 x 12.1 mm. Jei išlankstytas „Fold 5“ – 154.9 x 129.9 x 6.1 mm, tai „Fold 6“ – 153.5 x 132.6 x 5.6 mm. Tiesa, įdomus momentas – nors korpuso gabaritais „Fold 6“ yra mažesnis, dėl siauresnių kraštų jo ekrano įstrižainė yra didesnė: 6,3 colio (16 cm), kai „Fold 5“ buvo 6,2 colio (15,75 cm). Ir visais šiais atvejais – atrodytų, kas tie keli milimetrai ar bet jų dalys, bet vizualinis ir jutiminis skirtumas iš tiesų juntamas.
Su svoriais – panašiai: 253 g („Fold 55“) prieš 239 g („Fold 6“).
Iš kitų atnaujinimų „Fold 6“ turi „Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3“ lustą ir „Adreno 750“ vaizdo posistemę (buvo „S8 Gen 2“ ir 740) ir kaip skelbiama – 1,6 karto didesnė vėsinimo sistema „Vapor chamber“. Dar truputį padidintas ir atsparumas vandeniui – iki IP 48. Visa kita – iš esmės tas pats, kas ir „Fold 5“: 4400 mAh baterija, 1–120 Hz ekranų atnaujinimo dažnis, identiška fotosistema.
Beje, peršasi dar vienas įdomus palyginimas – vertinant pagrindiniais techniniais parametrais, „Fold 6“ iš esmės yra tas pats „S24 Ultra“, tik 7 gramais sunkesnis, tačiau su dvigubai didesniu – bet su žymiai silpnesne fotosistema.
Įrenginio kaina Lietuvoje – apie 2000 eurų už versiją su 256 GB vidinės atminties ir apie 2100 už versiją su 512 GB, tačiau pristatymo Vilniuje metu buvo nurodyta, kad pirkimo metu atiduodant „Fold 5“, galima gauti iki 1000 eurų nuolaidą.
Dar atskirai bus prekiaujama ir dėkliukais su integruotu pieštuku – kas didelio ekrano atveju turėtų būti nemenku privalumu. Tačiau kas kiek nuliūdino – jei turite „S24 Ultra“, jo pieštukas su „Fold 6“, deja, neveiks (išbandyta).
„Galaxy AI“
Beje, kalbame apie telefonus, bet iš tiesų vienas naujesnių „Samsung“ produktų yra sausį pristatytas „Galaxy AI“ – paties „Samsung“ kuriamas mašininio mokymosi modelis, nuo kitų besiskiriantis tuo, kad jo veikimui įrenginiuose ne visada būtinas internetas – pavyzdžiui, garso įrašo transkribavimas ir vertimas (iš anksto susidiegus atitinkamų kalbų modulius) veikia pačiame įrenginyje – kas suteikia tam tikrą nepriklausomybę nuo ryšio ir didesnį privatumą (ar bent jau jo jausmą).
Tad žinoma, „Samsung“ šį savo produktą pritaikė ir naujiesiems „Fold 6“. Ir kai kuriais atvejais tai atrodo kaip galbūt ir visai naudingas sprendimas – pavyzdžiui, vertime realiu laiku. Juk „Fold“ iš esmės yra mažiukas nešiojamas kompiuteris su dvipusiu ekranu, tad jį galima naudoti kaip dvipusį subtitruojantį vertimo aparatą, kai vienas prieš kitą stovintys pašnekovai, kalbantys skirtingomis kalbomis, ne tik girdės tariamas frazes reikiama kalba, bet ir matys subtitrus būtent ta kalba, kuria kalba pašnekovas.
Tiesa, apie vertimus. Lietuvių kalbos „Galaxy AI“ vertimo sistemose nėra, ir logiškai mąstant – labai mažai tikėtina, kad kada ar bent artimiausiu metu išvis bus (čia ne oficiali „Samsung“ pozicija, o šio tekso autoriaus nuomonė). Deja, trys (arba a.a. prof. A. Telksnio teigimu – penki, įskaitant emigrantus) milijonai šnekėtojų yra gerokai per mažai, kad didžiosioms korporacijoms vertėtų rimtai investuoti į tokias kalbas – nors žinoma, augančios mašininio mokymosi (kuris reklamiškai vadinamas dirbtiniu intelektu) galimybės gali atverti ir netikėtus horizontus.
O dar dėl vertimo – Paryžiaus, kur ir vyko naujųjų įrenginių pristatymas, gatvėje su kolega atlikome nedidelį eksperimentą. Netoli Notrdamo katedros sustojome prie ispanakalbių turistų grupės, kuriai gidas pasakojo kažkokią istoriją – ir įjungę „Samsung“ vertėją iš ispanų į anglų, pabandėme „pasiklausyti“.
Galbūt dėl to, kad gidas buvo ne visai arti (už kokių trijų metrų. Bet jis naudojo garsiakalbį), o taip pat galbūt dėl to, kad tai buvo atvira gatvė su daugiau žmonių (nors turistų grupė ir ne plepėjo, bet visai dėmesingai klausėsi), vertimas gavosi kurioziškas – kažkoks fantastmagoriškas žodžių kratinys su ne visai švankia išvada, kurios gal čia necituosime.
Tačiau kitą vertus, dar šį pavasarį Vilniuje taip pavyko „pasiklausyti“ vieno pavežėjo, kuris veždamas keleivį, telefonu kalbėjosi su broliu bendraudamas hindi kalba (jei ką, kaip paaiškėjo, pavežėjas nebuvo itin sužavėtas Vilniumi – jei ką, jam čia ir šalta, ir merginos su juo bendrauja labai jau šaltai). Tad sakyti, kad niekas čia neveikia, irgi tikrai negalima.
Iš dar kitų – ir visiškai naujų – „Galaxy AI“ pritaikymo pavyzdžių – „Fold 6“ telefonuose (beje, vėliau tai taps prieinama ir ankstesniems „Galaxy“ flagmanų modeliams) veikiantis grafinis generatyvinis DI: papaišai eskizą (angl. sketch arba šiuo atveju tiktų ir doodle), ir tau pagal tai sugeneruoja realistiškesnį objektą (galima ir ant nuotraukos). Taip pat esamą nuotrauką gali perdirbti kitais stiliais – komikso, 3D grafikos ir pan. Deja, tam jau reikia interneto, ir be to, tai veikia su tam tikrais (ir ne iki galo perprantamais) apribojimais: pavyzdžiui, vienoje nuotraukos vietoje įtupdyti žvaigždę pavyko, bet kitoje nuotraukoje žmogui į rankas įkišti virtualią gitarą – jau nebe.
Kiek toks funkcionalumas tikrai naudingas – klausimas, bet pasižaisti smagu. Na, ir gal pravers kokių nors personalizuotų Kalėdinių ar Velykinių skaitmeninių atvirukų kūrimui.
„Flip 6“
„Samsung“ toliau stiprina ir universalesniu bando pristatyti savo į aukštį sulankstomą telefoną „Flip 6“, kuris anksčiau nebyliai, bet užuominomis būdavo pozicionuojamas kaip „moteriškas“ telefonas. Dabar gana sėkmingai bandoma eiti unisex ir universalumo keliu.
Beje, jei „Fold 6“ atrodo trapesniu už pirmtaką, tai „Flip 6“ kaip tik atrodo tvirtesnis ir rimtesnis. Ir atnaujinimų čia, palyginus su ankstesniu modeliu, irgi daugiau: iki 4000 mAh padidinta baterija (buvo 3700 mAh), pirmąkart naudojama „Vapor Chamber“ vėsinimo sistema, kiek sustiprinta fotosistema, įdėtas trečios kartos „Snapdragon 8“ (vietoje antros kartos), pasiektas IP48 atsparumo standartas.
Likusios „Flip 6“ specifikacijos – 6,7 colių (17 cm) įstrižainės pilnas (išlankstytas) ir 3,4 colių (8,6 cm) įstrižainės mažasis ekranai (beje, didysis pašviesintas iki 2600 nitų – kai anksčiau siekė tik 1750), 12GB RAM ir 256 arba 512 GB vidinės atminties. Sveria 187 gramus.
Tačiau kitkuo (gabaritais, pojūčiu rankoje) „Flip 6“ nelabai kuo skiriasi nuo pirmtako – ryškesnis skirtumas nebent žaismingesniuose vartotojo sąsajos variantuose. Tačiau galima pakritikuoti „Samsung“, kad per visus metus taip ir neatsirado didesnis kiekis programėlių, pritaikytų „mažajam“ „Flip“ ekranui. Bet jame (kaip ir Fold 6“) taip pat veikia „Galaxy AI“ su jo vertimo funkcionalumais.
Tačiau daugiau įspūdžių apie „Flip 6“ lrytas.lt turės vėliau – kai gaus jį išsamesniems testams.
Numatoma „Flip 6“ kaina Lietuvoje – apie 1200 eurų už versiją su 256 GB vidinės atminties ir apie 1300 eurų už 512 GB versiją.
„Galaxy Watch“
Šiemet „Samsung“ pristatė ne tik tradiciškai atnaujintą savo laikrodį – dabar jau „Galaxy Watch 7“ – bet ir „pastiprintą“ laikrodį: „Galaxy Watch Ultra“.
Pasak gamintojų, „Watch 7“ pasižymi atnaujintu dizainu (nors lyginant su ankstesniu modeliu iš atminties, daug skirtumų nurodyti turbūt būtų sunku), turi 3 nm technologijos lustą, dvigubo dažnio GPS lustą, dėl kurio GPS urbanistinėse vietovėse (kur GPS signalą blokuoja pastatai ir infrastruktūra) veikia tiksliau.
Lietuvoje bus prekiaujama „mažąja“ (44,4 x 40,4 x9,7 mm ir 29 g svorio) laikrodžio versija su armuoto aliuminio korpusu, kurio ekrano įstrižainė – 1,31 colio (3,33 cm), jame veikia 300 mAh baterija ir penkių branduolių „Exynos“ lustas, yra 2 GB RAM ir 32 GB vidinės atminties. Laikrodis atlaiko iki 5 ATM slėgį (nėrimas iki 50 m).
 
O su „Ultra“, panašu, „Samsung“ bando eiti į „kietų“ (angl. rugged) laikrodžių rinką. Kiek rūstesnis (bet iš tiesų vis tiek dar švelnokas) tiek korpuso, tiek apyrankės dizainas, temperatūrinės veikimo ribos nuo -20 iki +55 °C, slėgio atlaikymas iki 10 ATM (100 m. panėrimas), „karinio standarto“ safyro stikliukas, kosmoso pramonės lygio titanas korpuse, IP 68 atsparumo standartas, 590 mAh baterija, laikrodžiui leidžianti veikti iki 48 val. naudojant visus matavimus arba iki 100 val. energijos taupymo režime. Telefono gabaritai – titaninis 47,4 x 47,4 x 12,1 mm korpusas, svoris – 94 g, o pagrindinis lustas ir atminčių kiekis identiškas „Watch 7“.
Kartu su laikrodžiais gamintojais pristatė ir atnaujintą „Samsung Health“ programėlės versiją, kuri dabar turi dar daugiau funkcijų – kaip pavyzdžiui, personalizuotą sporto asistentą, sporto „motyvatorių“, pagerintą miego monitoringą bei analizę ir bendrą DI apdorojamą sveikatinimo platformą.
„Samsung Galaxy Watch 7“ kaina Lietuvoje su „Bluetooth“ technologija – apie 320 eurų, su LTE – apie 350. „Watch Ultra“ – apie 700 eurų.
„Galaxy Ring“
Kalbant apie sveikatinimą ir sveikatos monitoringą, „Samsung“ pagaliau atviriau pristatė ir savo naują kūrinį – išmanųjį žiedą „Samsung Galaxy Ring“, su kuriuo pirmąkart susipažinti buvo galima šį pavasarį Barselonoje, parodoje „Mobile World Congress“.
Įrenginio idėja – ne visi gali patogiai miegoti su laikrodžiu, todėl miego ir kitų parametrų matavimui naktį galima naudoti žiedą.
Vis dėlto daugiau specifikacijų apie naująjį įrenginį nebuvo pateikta daug. „Galaxy Ring“ galima pasirinkti iš devynių skirtingų dydžių (įdomu, ar tai atsitiktinis sutapimas su devyniais mirtingiesiems skirtais žiedais iš „Žiedų valdovo“?) pagal JAV žiedų standartą nuo 5 iki 13, ir nuo jų dydžio priklauso kai kurie jų parametrai: pavyzdžiui, mažiausias sveria 2,3 g, o didžiausias – 3 g.
Žiedas atitinka IP 68 standartą, ir kaip buvo anonsuota renginyje, vienu įkrovimu turėtų veikti iki 7 dienų – bet kas įdomu, akcentuota, kad jei jis bus naudojamas kartu su „Samsung Watch“, abu įrenginiai pastebimai sutaupys baterijos resursų.
Koks jausmas dėvėti tokį žiedą? Tiesą sakant, ganėtinai dviprasmiškas. Dėl titano lydinio korpuso žiedas yra labai lengvas, o dar ir dėl dizaino jausmas atsiranda toks, tarsi dėvėtum ne prabangų aukštųjų technologijų aksesuarą, bet žaislinį žiedą iš „Kinder“ kiaušinio. Matinis aukso, sidabro arba juodas korpusas taip pat vizualiai gana stipriai primena plastmasę, tad bent jau dėl vieno ramu – vien pažiūrėjęs, vagis ar plėšikas vargu ar susigundytų tokiu papuošalu.
Lietuvoje „Galaxy Ring“ prekiaujama nebus, bet pasaulinė rekomenduojama kaina – apie 400 JAV dolerių.
„Galaxy Buds“
Paskutiniai šį sezoną pristatyti „Samsung“ vaisiai – išmaniosios ausinės „Galaxy Buds 3“ ir „Galaxy Buds 3 Pro“. Ir tai – bene didžiausias dizaino pokytis iš visų „Samsung“ gaminių.
Anksčiau „Samsung Buds“ išsiskyrė tuo, kad tai buvo gana masyvios, rutuliškos į ausis įstatomos ausinės (kurių bent jau pirmosios versijos pasižymėjo tuo, kad buvo tikrai sunkios ir lengvai krisdavo iš ausų). „Buds 3“ ir jų „Pro“ versija atsigręžė į klasikinę „Air Pods“ pusę – nedidelis korpusas su kojele.
Viena iš sisteminių naujovių – įstatytos į ausį ausinės gali atlikti skenavimą ir patikrinti, ar ausinė įsistatyta gerai. Tačiau problema ta, kad blogo įsistatymo atveju tiesiog konstatuojamas faktas, jog įsistatyta blogai, bet vienintelis patarimas, ką būtų galima padaryti geriau – pasikeisti lateksinį antgalį.
„Samsung“ taip pat teigia, kad atsižvelgus į ausinės atliktą skenavimą ir taip gautą ausies formą – bei pasitelkus ausinės mikrofonus – klausytojui pateikiamas optimizuotas garsas ir aktyvusis triukšmo šalinimas (angl. active noice canceling, ANC).
Kalbant apie pastarąjį, buvo akcentuojami keli dalykai: šių ausinių ANC yra prisitaikantis prie aplinkos sąlygų, atpažįsta ir neužtildo specialiųjų tarnybų sirenų, ir atpažįsta bei paryškina žmogaus balsą, jei kas tave užkalbina. Tačiau kiek galima spręsti iš tų kelių valandų, kiek „Galaxy Buds 3 Pro“ kol kas testavo lrytas.lt, kažkokio itin išsiskiriančio efekto nesijaučia – nors žinoma, norint tai įvertinti objektyviau, reikia ir ilgesnių bandymų, ir įvairesnių aplinkų. Arba galbūt čia tas atvejis, kai nepakankamai įvertini produktą, nes jis tiesiog veikia gerai – o juk atrodytų, taip ir turėtų būti, ir nieko čia nuostabaus. Bet kuriuo atveju, atsiliepimus apie ausines lrytas.lt pateiks vėliau.
Dar viena anonsuota funkcija – audio vertimas realiu laiku (pagaliau priartėjome prie „Babilono žuvytės“ iš „Keliautojo autostopu gido po galaktiką?), kam, žinoma, naudojamas „Galaxy AI“. Deja, šito išbandyti lrytas.lt irgi kol kas nepasitaikė progos.
Kalbant apie „Buds 3“ ir „Buds 3 pro“ skirtumus – vienas ryškiausių ir vizualiausių yra tas, kad „Pro“ versija turi lateksinius antgalius, o „Buds 3“ jų neturi. Taip pat „Buds 3“ turi vieną stiprintuvą („Pro“ – du, po vieną žemiems ir aukštiems dažniams), viengubą garsiakalbį, o „Pro“ – dvigubą.
„Buds 3“ baterijų veikimas klausantis audio – 7 val. pačių ausinių ir 30 val. skaičiuojant su įkrovimais iš ausinių dėžutės su išjungtu ANC arba 6/26 val. su įjungtu („Pro“ atitinkamai – 30 val. ir 24 val.)., o pokalbių laikas – 5/22 val. be ANC ir 4,5 val. su ANC („Pro“ atitinkamai – 4/20 val. ir 3,5 ir 18 val.)
Kiekvienoje ausinėje integruoti 3 mikrofonai, ausinės atitinka IP 57 standartą, ryšiui naudojamas „Bluetooth 5.4“.
Numatoma „Buds 3“ kaina Lietuvoje – apie 180 eurų, „Buds 3 Pro“ – apie 250.
Tad apibendrinant, „Samsung“ vasara yra tikrai derlinga: septyni nauji produktai, daug anonsuotų skambių pažadų – na o realybę parodys įrenginių testai, iš kurių kelis lrytas.lt atlieka jau dabar. Bet apie tai plačiau – kiek vėliau, po kelių savaičių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.