„DOBOT“: robotai, kurie tiesia draugišką ranką

2024 m. gegužės 11 d. 10:00
Kam reikalingi robotai? Ne, ne tam, kad atimtų iš mūsų darbus. Tiesą sakant, robotai kuriami tam, kad vietoje mūsų dirbtų vadinamuosius 3D darbus: purvinus (angl. dirty), nuobodžius (angl. dull) ir pavojingus (angl. dangerous). Tad iš tiesų robotai mums tiesa draugišką pagalbos ranką – o tą ypač gerai iliustruoja „DOBOT“ robotų rankų linija.
Daugiau nuotraukų (8)
Truputis istorijos
Ar žinote, kada pirmąkart gamyboje buvo panaudotas robotas? Iš tiesų, ne taip jau ir seniai – 1964 m.: beveik dvi tonas sverianti robotinė ranka „Unimate“ „General Motors“ gamykloje ėmė liejinius ir tvirtindavo jas ant automobilių kėbulų. Tai tobulai atitiko 3D koncepciją: toks darbas buvo labai monotoniškas, nešvarus ir pavojingas darbuotojams – nes jie galėjo apsinuodyti nuodingais garais arba jei būdavo neatsargūs, galėdavo net ir netekti galūnių.
Vėliau „Unimate“ buvo aktyviai pristatinėjamas net televizijos laidose: savo išmanumą ir tikslumą demonstravo vedėjams tiesdamas bokalą alaus, puodelį kavos ir dalyvavo visokiose kitokiose kampanijose.
Dabar robotikos sprendimais turbūt nieko nebenustebinsi – bet vis dėlto matyti robotą vaizdo reportaže ar nuotraukoje yra viena, o pačiam susidurti su robotu – visai kas kitą. Ir būtent tokią betarpišką patirtį gali pasiūlyti robotinės rankos „Dobot“.
Robotinės rankos
Kaip pasakoja elektronikos prekių parduotuvės „Anodas“ atstovas Algis Grigas, jų bendrovė Lietuvoje jau yra pardavusi daugiau nei šimtą tokių „DOBOT“ rankų. „Jos realiai jau veikia visuose STEAM centruose, yra ir Vilniaus universitete. Žinoma, jos populiarios ir užsienio universitetuose“, – kalba specialistas.
Anot. A. Grigo, Lietuvoje populiariausias modelis yra „DOBOT Magician“. „DOBOT“ turi ir pramoninę pusę, bet mes užsiimame edukacine sritimi, – aiškina „Anodo“ atstovas. – O „DOBOT Magician“ yra tas pirmasis modelis, ir labiausiai pritaikytas edukaciniam sektoriui. Jis populiariausias ir prieinamiausias“.
Paklaustas, kuo labiausiai pasižymi šis robotinės rankos modelis, A. Grigas nurodo, kad juo paprasčiausiai lengva naudotis, bet galima daug išmokti robotų rankų automatizavimo srityje. „Juo dirbti gali mokytis net pradinių klasių mokiniai. Aišku, tai jiems gali būti sunkiau, bet jei prie tokios rankos prieitų vyresnis mokinys ar suaugęs žmogus – jis kažkokio rezultato galėtų pasiekti vos per porą darbo valandų“, – aiškina parduotuvės atstovas.
Jis pasakoja, kad pramoniniame sektoriuje „DOBOT“ rankos gali atlikti įvairiausias užduotis, kokias gebėtų atlikti ir darbuotojas (pavyzdžiui, jos pritaikomos gamybos automatizacijoje), o edukacijos srityje leidžia žmonėms lengvai susipažinti su robotinių rankų galimybėmis, ką galima būtų nuveikti pramoniniame sektoriuje. „Tai veikia kaip vartai į pramoninį sektorių ir programavimą“, – teigia A. Grigas.
Specialistas pastebi, kad neretai nutinka taip, kad atvažiavę į įmonės biurą išsibandyti „DOBOT“ rankų, būsimi pirkėjai lieka nustebę jų galimybėmis. „Ir buvo tokių atvejų, kai įsigiję vieną tokią robotinę ranką, vėliau grįžo ir nusipirko daugiau, kad daugiau žmonių, kurie dirba su šiomis rankomis laboratorijose, galėtų mokytis“, – prisimena A. Grigas.
Jo teigimu „DOBOT“ tokių robotinių rankų nišoje dabar yra lyderiai, ir hobio tipo rankų, pritaikomų edukacijoje, kainos prasideda nuo tūkstančio eurų – na o pramoninės gali kainuoti ir porą šimtų tūkstančių.
Ką galima nuveikti su tokia mėgėjiška ranka? „Elementarus įžanginis edukacinis pavyzdys – yra tam tikros skirtingų spalvų skirtingos detalės, ir galima išmokti suprogramuoti, kad robotinė ranka imtų tik vienos spalvos detales, ar tik tam tikros spalvos – ar nustatyti kombinacijas, kokių neimtų“, – pasakoja A. Grigas.
Jis pabrėžia, kad „DOBOT“ turi labai geras instrukcijas ir patogią programinę aplinką, kuri leidžia išmokti dirbti su tokia robotine ranka vos per porą valandų – o dar internete yra pilna medžiagos, pavyzdžių ir idėjų, ką su jomis dar galima būtų nuveikti.
Kuo „DOBOT“ laimi prieš konkurentus? A. Grigo teigimu, visų pirma – savo kokybe. Antra – prieinamumu, kainomis. O taip pat yra ištisas arsenalas priedų, kurie leidžia padidinti šių robotinių rankų galimybes, ko nesiūlo dauguma kitų gamintojų. Na ir žinoma, jomis paprasta pradėti naudotis.
„Nuo praėjusių metų visose Baltijos šalyse esame oficialūs „DOBOT“ robotinių rankų atstovai, ir kiek edukaciniame sektoriuje žmonių ar institucijų jomis naudojasi, negirdėjome nė vieno neigiamo atsiliepimų, o užsakymų tik daugėja, – apibendrina A. Grigas. – Tad visus kviečiame neatsilikti nuo patogių ir efektyvių robotikos edukacijos tendencijų“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.