Sakoma, gamtoje tuštumos nebūna – ir išmaniųjų įrenginių ekosistemose, ko gero, taip pat. Europoje eliminavus kitą kinų kompaniją „Huawei“, pastarosios vietą, panašu, bando perimti „Xiaomi“.
Ir reikia pripažinti, logikos tame yra – kalbant apie aukščiausios klasės telefonų spektrą, didelės konkurencijos Europoje (o ypač Lietuvoje) dabar nėra, tad „Xiaomi“, kurios pavadinimą turbūt girdėjęs yra kiekvienas, bando savo jėgas ir naujame amplua – galingųjų ir prabangesnių telefonų segmente.
„Xiaomi 14“ (ir dar galingesnė „Xiaomi 14 Ultra“ versija) vasario 27 d. – dieną prieš prasidedant vienai didžiausių technologijų parodų „Mobile World Congress“ – buvo pristatyta Barselonoje.
Žmogus x Mašina x Namai
Beje, ar žinote, kaip reikia tarti „Xiaomi“? Ne, ne „ksiao-mi“ – o „šiau-mi“. Ir tai reiškia sorą arba soros grūdą – bet interpretacijų čia gali būti daug: pradedant kompanijos įkūrėjo Lei Jun pasakymu, kad „vienas ryžių grūdelis budistui yra toks pat didelis kaip kalnas“ ir pamąstymu, kad grūdas prie grūdo ir gaunasi visas grūdų krovinį gabenantis tanklaivis.
Per „Xiaomi 14“ pristatymą kompanija irgi nepamiršo pasigirti, kad yra pirma pasaulyje pagal daiktų interneto (angl. Internet of Things, IoT) įrenginių ekosistemą (apie 700 000 įrenginių) ir užima trečią vietą pasaulyje pagal išmaniųjų telefonų pardavimus. O pats naujienų pristatymas prasidėjo net ne nuo telefonų pristatymo, bet nuo naujosios vartotojo aplinkos „Xiaomi Hyper OS“, keičiančios iki tol naudotą „MIUI“. Pranešta, kad ši sąsaja bus naudojama ne tik išmaniuosiuose telefonuose, bet ir IoT įrenginiuose, išmaniųjų namų sistemose ir pirmajame „Xiaomi“ elektromobilyje („SU 7“, kol kas tik Kinijos rinkai). Visa tai sutraukta į koncepciją „Human x Car x Home“.
Pirmieji įrenginiai (be naujokų „Xiaomi 14“ ir „Xiaomi 14 Ultra“), kurie gaus naująją sistemą – telefonai nuo 12-osios „Xiaomi“ ir „Redmi“ kartos.
„Xiaomi 14“
Žinoma, renginyje buvo pristatytas ir pats „Xiaomi 14“ flagmanas. Tai – 6.36 colio (~16 cm) ekrano įstrižainės telefonas, pasižymintis itin ryškiu AMOLED (iki 3000 nitų) ekranu su dinaminiu 1–120 Hz atnaujinimo dažniu.
Telefono korpusą – su šoniniu aliuminio rėmeliu, neslidžia ir pirštų atspaudus „nerenkančia“ metaline nugarėle – galima rinktis iš trijų spalvų: juodos, baltos ir žalsvos.
Telefone įrengta „Leica“ fotosistema, susidedanti iš keturių kamerų: 50 Mpix 14 mm židinio (itin plataus kampo) F 2.2, 23 mm (plataus kampo) F 1.6 pagrindinės, 46 mm 2x optinio priartinimo F 1.6 ir 32/50 Mpix 75 mm 3,2x priartinimo F 2.0 portretinės/telekameros su makrofotografiniu režimu iki 10 cm. Visos šios fotosistemos pagrindas – bendrai „Xiaomi“ ir „Leica“ sukurtas optinis lęšis „Summilux“ ir 1/1.31 colio įstrižainės vaizdo jutiklis „Light Fusion 900“.
Taip pat teigiama, kad ši fotosistema yra 42 proc. efektyvesnė energijos atžvilgiu.
Kalbėdami apie telefono filmavimo galimybes, „Xiaomi“ pabrėžė apie automatinį perfokusavimą tarp objektų, matomų scenoje ir filmavimą „Dolby Vision“ technologija. „Xiaomi 14“ galinės kameros gali filmuoti 8K raiška, priekinė (asmenukių) kamera – 4K raiška, garsas įrašinėjamas keturiais mikrofonais.
Telefone veikia naujausios kartos „Snapdragon 8 Gen3“ lustas. Žadama, kad patobulinta ir vėsinimo sistema – nurodoma, kad per pusvalandį intensyvaus žaidimo vidutiniškai išlaikomas 60 FPS dažnis ir 43 Celsijaus laipsnių temperatūra.
Skelbiama, kad 4610 mAh telefono baterija atlaiko 15 valandų nuolatinio naudojimosi telefonu, o 90W itin greitas krovimas pilnai įkrauna telefoną per 31 minutę (50W greitasis belaidis krovimas – per 46 min.). Telefonas gali ir pats veikti kaip belaidis pakrovėjas (angl. reverse charge).
„Xiaomi 14 Ultra“
Renginyje buvo pristatytas ir galingesnė flagmano versija – „Xiaomi 14 Ultra“.
Kaip nurodyta, „Ultra versija“ gaminama išpjaunant telefono rėmą iš vientiso aliuminio lydinio bloko – kas padidina tiek gamybinius kaštus, tiek telefono atsparumą smūgiams.
Telefono nugarėlė padengta dirbtine oda (angl. nano-tech vegan leather) ir turi SGS sertifikatą, žymintį atsparumą prakaitui, jūros vandeniui, ultravioletiniams spinduliams, purvo kaupimuisi ir nusidėvėjimui. Abu flagmano modeliai atitinka IP 68 standartą.
„Ultra“ versija turi taip pat keturias fotokameras – itin plataus kampo 50 Mpix 12 mm F 2.5 su galimybe fotografuoti makro iki 30 cm, plataus kampo 50 Mpix 23 mm F 1.6 – F 4, 50 Mpix 75 mm F 1.6 telekamerą su 3,2 priartinimu bei makro fotografavimu iki 10 cm ir 50 Mpix 120 mm F 2.5 periskopinę kamerą su 5x priartinimu bei makro fotografavimu iki 30 cm, kurių lęšiai padengti medžiaga, apsaugančia nuo atšvaitų ir infraraudonųjų spindulių.
„Ultra“ versijoje įrengtas ir colio įstrižainės („Sony“ gaminamas) jutiklis „LYT-900“, o sujungus visas šias galimybes, žadama, kad „Xiaomi 14 Ultra“ veikia 30x priartinimas. Telefonas palaiko ir „UltraRAW“ formatą (nurodoma, kad kalibruota su „Adobe Labs“), pagerinantis post-produkcinio redagavimo kokybę.
Telefone daug dėmesio skiriama portreto fotografijai, aktyviai naudojamas ir dirbtinis intelektas. Pristatymo renginyje buvo paskelbta, kad „Xiaomi“ siūlys įsigyti ir išorinį modulį su integruota papildoma 1500 mAh baterija, suteikiančia 40 papildomų minučių filmuojant 4K 60 FPS dažniu – ir dar keliais išoriniais konfigūruojamais valdikliais.
Beje, kaip skelbiama, telefoną ir jo galimybes jau išbandė ir serialo „Breaking Bad“ režisierius Adamas Bernsteinas – juo nufilmavo trumpametražį filmą.
„Xiaomi 14 Ultra“ veikia 90W laidinis ir 80W belaidis krovimas, pirmasis pilnai telefoną žada įkrauti per 33 minutes, belaidis – iki 50 proc. įkrauti per 18 minučių.
„Xiaomi 14“ (12GB RAM ir 256 GB vidinės atminties) kainos prasideda nuo daugmaž 1000 eurų, „Xiaomi 14 Ultra“ (16 GB RAM ir 512 GB vidinės atminties) – nuo daugmaž 1500 eurų.
Renginio metu buvo pristatyti ir kiti naujieji „Xiaomi įrenginiai: planšetinis kompiuteris „Xiaomi Pad 6S Pro“ (nuo daugmaž 700 eurų) ir papildoma periferija jam – klaviatūra (apie 170 eurų) ir pieštukas (apie 100 eurų), taip pat išmanioji apyrankė „Xiaomi Smart Band 8 pro“ (nuo 70 eurų), išmanieji laikrodžiai „Xiaomi Watch S3“(nuo daugmaž 150 eurų) ir „Xiaomi Watch 2“ (nuo daugmaž 200 eurų).
Renginio metu buvo trumpai anonsuotas ir pirmasis „Xiaomi“ elektromobilis „SU 7“, kurį vėliau galima buvo pamatyti parodoje „Mobile World Congress 2024“.
Išvados
Sprendžiant pagal pateikiamas charakteristikas ir pirmųjų dienų bandymus, „Xiaomi 14“ atrodo kaip galingas ir jau visai prabangus telefonas. Stiprų įspūdį palieka ir fotosistemos, kuriamos kartu su „Leica“, taip pat ir naujausios kartos „Snapdragon 8 Gen3“ procesorius.
Galima pastebėti, kad „Xiaomi“, kaip ir kiti didieji žaidėjai, jau kalba ne tik apie konkrečius įrenginius, bet apie visą bendrą įrenginių ekosistemą, apimančią ir daiktų internetą, ir mobilumą plačiąja prasme: tiek komunikacinį, tiek transportą.
Tačiau nors pristatymo metu buvo minimas ir skaitmeninis saugumas, buvo nepaminėta, ar Europoje pardavinėjami telefonai bei įrenginiai duomenis saugos europiniuose serveriuose.
Lrytas.lt šiuo metu testuoja „Xiaomi 14“ ir praktiniais pastebėjimais apie šiuos įrenginius pasidalins kiek vėliau.