Įspūdžiai pagyvenus su „Samsung Galaxy Flip 5“ ir „Galaxy Fold 5“: kai kas pasikeitė

2023 m. spalio 29 d. 13:48
Šiemet „Samsung“ pristatė jau penktąją savo sulenkiamų telefonų kartą – „Galaxy Flip 5“ ir „Galaxy Fold 5“. Portalas Lrytas.lt turėjo pakankamai laiko išbandyti abu įrenginius, ir dabar dalinasi įspūdžiais iš patirties naudojantis šiais įrenginiais.
Daugiau nuotraukų (35)
Ar atsimenate, kai į Lietuvą atkeliavo pirmieji mobilieji telefonai? Pačioje pradžioje tai buvo prabangos prekė, įkandama tik turtingiems verslininkams (tiesa, čia reikėtų kalbėti ne tik apie pačius telefonų aparatus, bet ir mobiliojo ryšio paslaugas apskritai). Vėliau telefonai atpigo, mobilusis ryšys ėmė įspūdingai plėstis ir pigti (atsimenu savo pirmąjį planą – 40 litų per mėnesį už keliasdešimt minučių skambučių ir SMS) ir prasidėjo mobiliojo kova prieš laidinį. Atsimenate to meto aistras? „Kam to mobiliojo reikia! Jei man reikia, aš galiu ir iš namų ar darbo paskambinti! Aš ir nenoriu, kad mane bet kas bet kada bet kur surastų!“
Tai va, po kelias savaites pasinaudojus „Galaxy Flip 5“ ir „Galaxy Fold 5“, beveik įsitikinau, kad jie dabar yra tame pačiame etape, kuriame buvo mobilieji telefonai Lietuvoje pačioje tūkstantmečių sandūroje, apie 2000-uosius. Būtent taip: pirmieji „Fold“ ir „Flip“ buvo kaip tie pirmieji mobilieji devyniasdešimtaisiais, skirti daugiau pasirodyti, o penktoji „Fold“ ir „Flip“ karta – jau kaip mobilieji tūkstantmečių sandūroje: dar vis brangoki, bet jau verti žengti į platesnio vartotojų rato rankas ir kišenes.
Ne, tuo nenoriu pasakyti, kad dabar pasaulis persivers ir visi pamiršę įprastus išmaniuosius, pereis prie sulenkiamųjų. Bet noriu pasakyti, kad sulenkiami telefonai jau baigia savo egzotinį periodą ir ima artėti prie kasdienybės. Ir kad jie tikrai turės savo vartotoją. Nes tai – patogu.
„Samsung Galaxy Fold 5“
Kame tas patogumas? Nes į įprastą plotą kišenėje gali susitalpinti dvigubai didesnį ekraną. Tai ypač jaučiasi „Samsung Galaxy Fold 5“ atveju, kai 16x7 cm įrenginys vienu judesiu virsta 16x13 cm ekranu.
Nežinau kaip kitiems, bet bent jau man tai – labai patogu. Nes aš telefonuose skaitau elektronines knygas, žiūriu „Netflix“ (taip, daug kam pasirodys nesuprantama, bet man „Netflix“ mieliau žiūrėti ne dideliame televizoriaus ekrane, bet būtent išmaniajame telefone. Bet kuo didesnis telefono ekranas, tuo geriau), ir gal pasirodys keistai, bet tokiame ekrane žymiai patogiau komponuoti kadrą fotografuojant ar filmuojant. Taip pat labai patogu ir naudojant žemėlapius, navigaciją telefone (užtat nelengva rasti tinkamą laikiklį, kuris leistų įtvirtinti išskleistą „Fold 5“ automobilyje).
Tiesa, išskleidus telefoną gaunamas ekrano santykis 6:5 (taigi, beveik kvadratas) dažniausiai pilnai neišnaudojamas, šone lieka tuščios erdvės – bet čia jau ne telefono, o programėlių kūrėjų kaltė, ir galima optimistiškai viltis, kad padėtis šioje srityje čia pagerės.
Labiausiai nuvylusiu „Fold 5“ elementu tapo fotokamerų sistema. Ne, šiaip jau ji tikrai nėra bloga – bet vis dėlto kažkaip norisi tikėtis, kad į flagmaną bus sumontuotos ir flagmano vardo vertos fotokameros su bent jau 10x optiniu priartinimu (na, kaip „Galaxy S23 Ultra“) – tačiau, deja, „Fold 5“ aprūpintas tik bazinio „Galaxy S23“ lygio fotopabūklais (50 Mpix, 3x priartinimas). Kaip jau minėta, tai nėra blogai – bet vis dėlto ruošiantis mokėti apie 1,8 tūkstančio eurų už telefoną, norėtųsi daugiau.
Teigiama, kad „Fold 5“ palaiko ir „S-Pen“ pieštuką. Deja, gautame komplekte jo nebuvo, tad pilnai išbandyti jo neteko, tad galiu ik ekstrapoliuoti iš „Galaxy S23“ patirties – ir įsivaizduoti, kad didesniame plote naudotis pieštuku būtų tik dar patogiau.
„Fold 5“ parametrai: 120 Hz „Dynamic AMOLED 2X“ ekranas (ir 60 Hz mažasis ekranas, kuris naudojamas, kol telefonas suskleistas)., atsparusis „Gorilla Glass Victus 2“ stiklas, aliumininis korpuso rėmas, antrosios kartos 4nm „Snapdragon 8“ lustas su 8 branduolių procesoriumi ir „Adreno 740“ vaizdo procesoriumi, priklausomai nuo modelio – 256, 512 arba 1 TB vidinės atminties ir 12 GB RAM, GPS, GLONASS, GALILEO ir BDS navigacija, briaunoje įmontuotas piršto atspaudo skeneris, akcelerometras, giroskopas, artumo jutiklis, kompasas ir barometras, 4400 mAh baterija, palaikanti 25W laidinį, 15W belaidį ir 4,5W „atvirkštinį“ krovimą. Telefonas turi IPX8 atsparumo sertifikatą, sveria 253 gramus.
Kameros: 50 Mpix plataus kampo su optinio stabilizavimo sistema, 12 Mpix itin plataus kampo ir trigubo optinio priartinimo 10 Mpix telesistema. Priekyje telefonas turi dvi kameras: 10 Mpix priekinę ir 4 Mpix UDC (under the display).
„Samsung Galaxy Flip 5“
Jei „Fold 5“ ekstravagantiškai atrodo išskleistas, tai „Flip 5“ ekstravagantiškai atrodo suskleistas. Toks nedidukas kvadratukas, beveik pudrinė arba portcigaras cigarilėms, tik su ekranu. O išskleistas atrodo kaip įprastas išmanusis telefonas – tik gana didokas (nors bent jau man, kaip didelių telefonų gerbėjui – pats tas).
Didžiausias privalumas – suskleistas užima itin mažai vietos (juk pusė telefono). Tiesa, skirtumas nuo „Fold 5“ – neišskleidus, o naudojantis vien mažuoju ekranu, telefono funkcionalumas gerokai mažesnis – mažajame ekrane veikia tik kelios programėlės, na ir erdvės vaizdui ne per daugiausia. Bet gerai, kad ir toks ekranas yra – nes ankstesniuose „Flip“ modeliuose, galima sakyti, jo išvis nebuvo.
Iki šiol „Flip“ telefonai buvo jei ne pozicionuojami, tai bent įsivaizduojami kaip moteriški telefonai. Dabar visi mačo gali nurimti – sulenkto telefono dizainas neutralesnis, jis labiau geekiškas nei kažkuo tariamai moteriškas.
Deja, panašiai kaip ir „Fold“ atveju, šiek tiek nuvilia „Flip“ fotogalimybės. 12 MP, F1.8, 24mm plataus ir F2.2 itin plataus kampo galinių kamerų duetas nėra blogai ir kasdienybei daugumai atvejų pakaks, bet vis dėlto kaip flagmanui ir išskirtiniam telefonui norėtųsi ir galingesnės sistemos.
Kiti „Flip 5“ parametrai atrodo neblogai: IPX8 atsparumas vandeniui, atsparusis „Gorilla Glass Victus 2“ stiklas, 120 Hz atnaujinimo dažnio 6,7“ (17 cm) įstrižainės „Dynamic AMOLED 2X“ pagrindinis ekranas ir 3,4“ (8,6 cm) „Super AMOLED“ mažasis ekraniukas (taip pat su „Gorilla Glass Victus 2“), tokiu pačiu „Snapdragon“ procesoriumi ir „Adreno“ grafiniu procesoriumi, kaip ir „Fold 5“, 256 arba 512 GB vidinės atminties ir 8 GB RAM, 3700 mAh baterija (kurios krovimo pajėgumai identiški „Fold 5“. Na ir šiaip, beveik viskas tas pats, kas „Fold 5“). Tik baterija mažesnė: 3700 mAh.
Sulenkiamumo galimybės
Įdomi detalė – sulenkiami telefonų korpusai atveria naujus telefono pritaikymo ar naudojimo būdus, aplinkybes. Pavyzdžiui, sulenktas „Flip“ ar „Fold“ jau savaime yra kaip telefonas su stovu, tad, pavyzdžiui, ką nors meistraujant ar gaminant valgyti, pasistačius šalia telefoną, fone galima žiūrėti „Netflix“, „YouTube“ (taip ekranas bus mažas, bet hey – bent jau manoji karta kažkada augo žiūrėdama filmus per 16 cm įstrižainės „Šilelį 401D“, ir išgyvenom), arba suporavus su „Galaxy Watch“ naudoti kaip nuotoliniu būdu valdomą fotoaparatą.
Beje, pastaroji funkcija – tikrai smagi ir patogi. Ar atsimenate laikus iki asmenukių atsiradimo, kai grupė žmonių fotografuodavosi ne kažkam laikant fotoaparatą rankose, o padėjus jį toliau, užvedus laikrodinį mechanizmą, tekdavo greitai bėgti atgal, kad patektum su visais į kadrą? Dabartinis „Galaxy“ tarpusavio ryšys leidžia išvengti bėgimo: pastatai telefoną, kur nori, atsitrauki, prisijungi prie jo per laikrodį ir tai, ką mato telefonas, matai „Galaxy Watch“ laikrodžio ciferblate. Belieka nuspausti fotografavimo (ar filmavimo) mygtuką.
Telefonų sulenkiamumas praverčia ir vaizdo skambučiuose ar vaizdo konferencijose.
Žinoma, amžinasis klausimas – tai kaip ten tas sulenkimas? Kiek laikys ir ar matosi, jaučiasi?
„Samsung“ žada, kad abiejų šių modelių vyrai paskaičiuoti 200 000 atsilenkimų, o to, gaminojų teigimu, turėtų pakakti penkeriems metams. Iš savo patirties tegaliu pasakyti, kad turiu bičiulį, kuris turi pirmos kartos „Fold“, ir po trejų metų kasdienio naudojimo vyriai vis dar nekėlė jokių problemų.
Kalbant apie sulenkimo linijos matomumą ir juntamumą – taip, lenkimas ypač jaučiasi, o žiūrint kai kuriais kampais (kai atsiranda ekrano blizgesys ir atspindžiai), tikrai matosi. Bet kas įdomu – žiūrint tiesiai į ekraną, kuriame kas nors vyksta (tarkim, „Netflix“ filmo rodymas ar žaidimas), sulenkimo linijos nesimato. Ar bent akis jos nepastebi.
Verdiktas
Laikai, kai sulenkiami telefonai buvo vien prabanga ar priemonė pasirodyti, išsiskirti iš kitų – jau praeityje. Taip, „Flip 5“ ir „Fold 5“ vis dar yra brangūs telefonai (apie 1200 ir 1800 eurų, atitinkamai), bet dabar jau jau siūlo ne tik vaizdą, bet ir funkcionalumą.
Kurio, žinoma, su tokia kaina, norėtųsi dar didesnio – o jau ypač fotosistemų srityje. Bet kasdieniam vartojimui be išskirtinių atvejų esamų galimybių mažiau reikliam fotografui gali ir pakakti.
Tad jei dabartinis kainos ir galimybių santykis neatrodo patraukliai – logiška būtų laukti, kas bus toliau. Nes nepanašu, kad „Samsung“ ketintų uždaryti sulankstomų telefonų liniją, o technologijos nuolat pinga, ir „Flip“ bei „Fold“ modeliai akivaizdžiai tobulėja, tad ir ateityje tikrai turėsime iš ko rinktis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.