„Samsung Galaxy S“ serija šiemet skaičiuoja jau tryliktuosius metus, ir prieš dvejus metus kanibalizavusi „Samsung Note“ liniją, Pietų Korėjos kompanija šiemet pristatė naujausią flagmaną ir jo flotilę: „Samsung Galaxy S23 Ultra“, „Samsung Galaxy S23+“ ir „Samsung Galaxy S23“.
Žinoma, įdomiausiai čia atrodo pats galingiausias telefonas, tad pristatymo metu daugiausia dėmesio buvo skirta jam.
Labiausiai „S23U“ blizga dviem dalykais: procesoriumi ir fotosistema.
Visuose šios serijos modeliuose pagaliau veiks antros kartos „Snapdragon 8“ procesoriai – iki šiol „Samsung“ „Snapdragon“ procesorius dėdavo tik į JAV rinkai skirtus telefonus. Tai – tikrai gera žinia vartotojams, nes „Snapdragon 8 Gen 2“ yra vienas naujausių ir giriamas kaip vienas galingiausių dabartinių mobiliųjų platformų procesorių.
Kalbant apie fotografiją, pagrindinės kameros jutiklis šiame modelyje siekia 200 megapikselių (mpix) ir kamera turi F1.7 diafragmą, kitos kameros – itin plataus kampo 12 mpix F2.2, 10 mpix 3x priartinimo teleobjektyvas su F2.4 ir 10 mpix 10x priartinimo teleobjektyvas su F4.9 diafragma.
Likusiuose modeliuose įrengtos itin plataus kampo 12 mpix F2.2, plataus kampo 50 mpix F1.8 3x priartinimo 10 mpix F2.4 kameros. Visuose modeliuose integruota priekinė 12 mpix F2.2. Kamera, galinti filmuoti 30 ir 60 kadrų per sekundę greičiu.
Dar viena naujovė – „S23U“ pagaliau pasiūlys versiją su 1TB vidinės atminties (visi variantai – 8 GB RAM ir 256 GB vidinės, 12 GB RAM ir 512 GB vidinės ir 12 GB RAM ir 1 TB vidinės).
„S23“ siūlys rinktis iš 8 GB RAM ir 128 GB vidinės bei 8 GB RAM ir 256 GB vidinės atminties modelių. „S23+“ – 8 GB RAM ir 256 vidinės bei 8 GB RAM ir 512 GB vidinės atminties versijų.
„S23U“ įmontuota 5000 mAh baterija, (krovimas iki 45W) „S23+“ – 4700 mAh (krovimas iki 45W), „S23“ – 3900 mAh (krovimas iki 25W).
Kalbant apie ekranus – („S23U“ – 6.8 colio (17,3 cm) įstrižainė, „S23+“ – 6.6 colio (16,8 cm) įstrižainė“ „S23“ – 6.1 colio (15,5 cm) įstrižainė) – žadama, kad jie palaikys 120 Hz atnaujinimo dažnį, „S23U“ palaikys QHD+, o „S23+“ ir „S23“ – FHD+ raišką.
Taip pat „Samsung“, kaip ir paskutinius kelerius metus, daug dėmesio skiria tvarumui. Teigiama, kad kiekvieno telefonų gamyboje panaudota 80 proc. perdirbto polietileno tereftalato (viena iš plastiko rūšių, dažnai naudojama gėrimų taroje) ir 20 proc. jo yra ištraukta iš jūros (šiukšlės, tinklai). Taip pat sakoma, kad telefone yra 22 proc. perdirbto stiklo ir nenurodomas kiekis perdirbto aliuminio.
Žinoma, tiek investavus į fototechninę įrangą, bendroje įrenginių koncepcijoje daug dėmesio skiriama fotografijos temai, ir pristatymo metu buvo daug kalbėta apie vaizdo fiksavimą tamsoje.
Žadama, kad pagerintas tiek filmavimas, tiek asmenukių darymas tamsoje. Taip pat pirmąkart „Samsung“ istorijoje (bet žinoma, ne mobiliosios fotografijos istorijoje apskritai) minima astrografija – panašu, kad bus pristatytas režimas, pritaikytas ilgu išlaikymu fotografuoti žvaigždes.
Jausmas rankoje
Kaip minėta, lrytas.lt turėjo kelias valandas, kai galėjo susipažinti su naujaisiais „Galaxy S“ serijos mobiliaisiais artimiau.
Vizualiai „S23+“ ir „S23“ yra gana panašūs, tik šiek tiek skiriasi dydžiu – bet abu pasižymi užapvalintais kurpuso kampais. „S23U“ nuo jų stipriai išsiskiria dydžiu, taip pat aštriais korpuso kampais. Jis taip pat turi į korpusą įmontuotą iš „Note“ serijos paveldėtą pieštuką (beje, pristatymo metu pabrėžta, kad vartotojo patirtis naudojantis šiuo įrankiu smarkiai pagerinta).
„S23U“ fotografijoje priartinimas iki 10 kartų veikia tikrai gerai, bet išbandžius fotografijos tamsoje režimą, susidaro įspūdis, kad po nuotraukos padarymo, apdirbant nuotrauką (angl. processing), tiesiog padidinamas šviesumas ir tonų kontrastas – rezultatas gaunasi panašus, kokį gautum tuos pačius veiksmus rankiniu būdu atlikęs kad ir populiarioje programėlėje „Snapseed“. Žinoma, išlaikoma sąlyginai gera nuotraukos kokybė, mažai ISO triukšmų. Bet spalvos gaunasi ryškios, praranda natūralumą.
Vaizdo stabilizavimas filmuojant („S23U“) paliko gerą įspūdį – sprendžiant iš pirmų trumpų bandymų, telefonas tikrai puikiai kompensuoja rankų drebėjimą ar net ir kluptelėjimą – bet tai šiek tiek trukdo, jei norisi padaryti staigesnį pasukimą.
Pats metalinis telefonų korpusas liesti malonus (ir neslidus), visų modelių proporcijos – patogios (taip, net ir „S23U“), korpusų spalvos (juoda, balta, žalsva, rausva) atrodo tikrai gerai.
Oficiali informacija apie telefonų kainas kol kas neskelbiama, tačiau kiek portalui lrytas.lt pavyko sužinoti neoficialiai, brangiausia paties galingiausio modelio („S23U“ su 1 TB vidine atmintimi) kaina galimai sieks apie 1400 eurų. Mažesni ir silpnesnių parametrų telefonai, žinoma, kainuos mažiau.