Kad ir kaip būtų, su laiku draugų ir pažįstamų rate ėmiau vis dažniau matyti išmaniuosius laikrodžius ir nejutom apie šį įrenginį pradėjau svajoti ir pats. Gana ilgai brandintas noras galiausiai pasiekė savo kulminaciją, tad ėmiausi aktyvių išmaniojo laikrodžio paieškos darbų. Man norėjosi kažko unikalaus ir ypatingo, leidžiančio pajusti, kad, perlipęs savo priešiškumą šiems įrenginiams, padariau teisingą sprendimą, dėl kurio visiškai nesigailiu.
Taip į mano akiratį vėl pateko „Huawei“. Galiu drąsiai sakyti, kad įmonės produktai manęs dar nenuvylė, o tai įrodo visas naudojamų įrenginių asortimentas namuose. Gavus galimybę išbandyti naująjį „Huawei Watch D“, sutikti su šiuo pasiūlymu nebuvo sunku. Jeigu apie pirmąjį išmanųjį laikrodį svarstote ir jūs (o galbūt branda tokiam įrenginiui jus jau lydi ilgą laiką), raginu rinktis būtent šį variantą. Na, o tam, kad žinotumėte ko galite tikėtis, dalinuosi savo įspūdžiais ir pastebėjimais.
Tikras sveikatos vadovas
Šiandien kaip niekad svarbu rūpintis savo sveikata. Naujausi moksliniai tyrimai nenuginčijamai įrodo, kad sveikatai daugiausiai įtakos darantis veiksnys – tai mūsų gyvensena ir įpročiai.
Kaip jau minėjau, gana ilgą laiką į išmaniuosius laikrodžius žiūrėjau skeptiškai. Tačiau „Huawei Watch D“ man pasiūlė tokias funkcijas, be kurių nebeįsivaizduočiau savo dienos. Laikrodis ne tik suteikia galimybę akylai stebėti savo sveikatos būklę, bet ir veikia kaip išmanusis treneris, nuolatos primenantis pasirūpinti dalykais, prapuolančiais įtemptame dienos režime. Kokios gi funkcijos padaro „Watch D“ tokiu nepriekaištingu įrenginiu?
Kraujospūdžio matavimas. Labai džiaugiuosi, kad įsigyti išmanųjį laikrodį nusprendžiau būtent dabar – „Huawei Watch D“ yra pirmasis išmanusis „Huawei“ laikrodis, leidžiantis matuoti kraujo spaudimą. Vien šios funkcijos man būtų užtekę, kad pirkiniu likčiau patenkintas, net jei vienintelis kitas jo atliekamas darbas būtų buvęs laiko matavimas. Ir nors paprastai tokia funkcija galėtų lengvai užsimiršti įtemptos dienos eigoje, „Watch D“ matuoti kraujo spaudimą primena kiekvieną rytą, arba kitu, pasirinktu laiku.
Vis dėlto, pradžioje į šią funkciją žvelgiau gana skeptiškai, kadangi buvo sunku patikėti, jog ant riešo patogiai telpantis įrenginys, kuris nėra sutvertas išskirtinai tam, gali atlikti tikslius matavimus. Kad ir kaip būtų, pasidomėjus tuo plačiau, skepticizmas buvo išsklaidytas – „Huawei Watch D“ turi visus reikalingus sertifikatus Europoje ir Lietuvoje, o matavimus atlieka net 0,01 mmHg tikslumu! Galimybė bet kur ir bet kada pasimatuoti kraujospūdį įrenginiu, kurį visada nešiojiesi su savimi – argi gali būti geriau? Gali!
Širdies darbo ir deguonies stebėsena. Be viso kito, „Watch D“ leidžia akylai ir kokybiškai stebėti su širdies darbu susijusius rodiklius. Matydamas, kaip dienos eigoje kinta mano širdies ritmas, galiu geriau suprasti savo kūno galimybes ir poreikius. Taip pat, laikrodis leidžia visą dieną matuoti hemoglobino kiekį kraujyje, taip pateikdamas neįkainojamų išvadų apie mano deguonies įsisavinimą. Galiausiai, išmanusis laikrodis gali pateikti kokybišką EKG ataskaitą! Neslėpsiu, visos „Huawei Watch D“ atliekamos funkcijos, susijusios su širdies darbo stebėsena, man paliko neišdildomą įspūdį ir leido jaustis, kad iš tikrųjų rūpinuosi savo sveikata bei akylai stebiu jos būklę, iš esmės nieko nedarydamas.
Sunkiai pastebimi rodikliai. Nors kraujospūdį ir širdies darbą įvertinti galima ir kitais įrenginiais, išmanusis „Watch D“ suteikia galimybę stebėti ir žymiai subtilesnius kūno rodiklius.
Pavyzdžiui, stebėdamas širdies ritmo pokyčius ramybės būsenoje visą dieną, „Watch D“ gali pateikti išsamią ataskaitą apie juntamo streso lygį dienos eigoje. Nepaisant to, kad gali susidaryti įspūdis, jog pats puikiai žinau kada išgyvenu vienokio ar kitokio lygio stresą, „Watch D“ dėka galėjau atpažinti situacijas, kuriose juntamas stresas yra mažai pastebimas arba pamirštamas. Man tai leido žymiai geriau pažinti save ir savo poreikius bei atitinkamai stabilizuoti savo būklę priklausomai nuo dienos įtemptumo. Nuostabu yra ir tai, kad išmanusis laikrodis ne tik vertina juntamo streso lygį, bet ir padeda su juo tvarkytis, siūlydamas tam tikrus kvėpavimo pratimus, padedančius nurimti.
„Huawei Health“ programėlės dėka taip pat galiu vertinti savo miego kokybę – išmanusis laikrodis tiksliai ir kokybiškai įvertina kiek laiko praleidžiu tam tikrose miego stadijose (gilusis miegas, REM), kaip ilsisi mano kūnas. Neslėpsiu, gautos įžvalgos privertė susirūpinti ir atidžiau pasirūpinti savo miego poreikiais. Kita vertus, galėjau suprasti kodėl iš tikrųjų rytais neprabundu žvalus, o atsibusti kartais prireikia ir trečio kavos puodelio.
Galiausiai, „Huawei Watch D“ suteikia galimybę ir bet kuriuo metu pasimatuoti kūno odos temperatūrą. Joks peršalimas manęs nebeužklups netikėtai!
Sveikatos įpročiai. Kaip jau minėjau, rūpintis savo sveikata pirmiausia privalome mes patys. Tačiau nenuostabu, kad tai neretai tampa didžiuliu išbandymu – ypač kai dienos įtemptos, o galva pilnai apkrauta kitais rūpesčiais.
Būtent todėl man taip patiko laikrodžio „Healthy Living Shamrock“ atliekamos funkcijos. Jo teikiami sveikos gyvensenos pasiūlymai kiekvieną dieną primena apie sveikos gyvensenos „namų darbus“, kuriuos privalu atlikti siekiant palaikyti optimalią būklę – mankštinimasis, kvėpavimas, vandens gėrimas, miego kokybė. Dėvint laikrodį nepalieka jausmas, kad kažkas visada rūpinasi mano sveikata ir gerove.
Sportui
„Huawei Watch D“ – tai ne tik nuostabus įrenginys sveikatos stebėsenai ir palaikymui. Laikrodis pasižymi daugiau nei 70 įvairių sporto režimų, kurie leidžia vertinti atliekamų treniruočių kokybę ir savo galimybes bei atpažinti tobulintinas sritis. Taip laikrodis tampa tarsi asmeniniu treneriu, kuris gali pateikti ir tokias įžvalgas, kurių nepastebėtų net profesionalas.
Patogus, atsparus ir praktiškas
Jei kažkas man būtų papasakojęs apie aukščiau minėtas įrenginio funkcijas, pasiryžčiau jį dėvėti net jei šis svertų kilogramą ir kas pusvalandį badytų mane adatomis. Visgi, „Huawei Watch D“ pasižymi nepriekaištinga kokybe, patogumu ir praktiškumu.
Išmanusis laikrodis sveria vos 41 gramą, o jį dėvėti yra itin patogu dėl dviejų sluoksnių oro pagalvėlių. Pakrovus jį, apie baterijos rūpesčius galima pamiršti visą savaitę. Na, o praėjus septynioms dienoms, laikrodį itin patogu pakrauti bevieliu būdu. Galiausiai, „Watch D“ pasižymi IP68 atsparumo klase. Tai reiškia, kad laikrodis yra atsparus dulkėms ir gali būti naudojamas plaukimo metu gėlame vandenyje ar baseine. Be viso to, išmaniojo laikrodžio dizainas yra itin dailus, o didžiulis ekranas su safyro stiklu ir itin didele raiška leidžia jame be priekaištų matyti visą informaciją.
Taigi, išbandęs naująjį „Huawei Watch D“, savo kasdienybės be šio išmaniojo laikrodžio nebeįsivaizduoju. Daugiau nei 4 centimetrų įstrižainės ir 456x280 raiškos ekranas leidžia patogiai naudotis visomis laikrodžio funkcijomis, kurių jis turi į valias. Širdies darbo, deguonies įsisavinimo, miego ir streso stebėsenos funkcijos sudaro įspūdį, kad visada žinau savo kūno būklę ir poreikius, o, iškilus abejonėms, sveikatos vertinimą papildo kraujospūdžio, EKG ir odos temperatūros matavimai.
Įvairūs sporto režimai leido ne tik geriau pažinti savo treniruočių efektyvumą, bet ir paragino išbandyti naujas sporto šakas. Na, o net 451 mAh baterija apie laikrodžio krovimą leidžia pamiršti beveik visą savaitę. Galiu drąsiai sakyti, kad sprendimas apleisti savo skepticizmą apie tai, kokią naudą gali suteikti išmanusis laikrodis, buvo teisingas.