Tai gali lemti blogą savijautą ir pakitusią laikyseną: didžiausios sėdėjimo prie kompiuterio klaidos ir kaip jas taisyti

2022 m. rugsėjo 2 d. 09:00
Netaisyklingos laikysenos sukeltos problemos ypač aktualios laikais, kai dažnas mūsų dirbame nuotoliniu būdu, o stuburo iškrypimas ir skausmai yra vargai, kuriais „pasigirti“ tenka ne vienam. Tai, kad svarbu atkreipti dėmesį ne tik į sėdėjimo taisykles, bet ir įsigyti optimaliausią darbo įrangą, įrodo ir pažangusis nešiojamas kompiuteris „MateBook D16“ bei jo privalumai.
Daugiau nuotraukų (9)
Šiltuoju metų laiku norisi kaip įmanoma daugiau laiko praleisti širdžiai mielose vietose, todėl sėdėjimą biure dažnai pakeičia parkai, kavinės ar užmiesčio sodybos. Nors atvykus į asmeniškai jaukiausius kampelius dirbti smagiau, žymiai labiau išauga netinkamo sėdėjimo rizika.
Ergonomiškas sėdėjimo inventorius dažniausiai lieka biure, o kūno raumenys apkraunami didesniu krūviu nei rekomenduojama.
Todėl kineziterapeutė Jolita Gelūnaitė, kartu su technologijų kompanija „Huawei“, primena, kuo svarbi tinkama sėdėsena ir kaip išlaikyti ją sveiką nekasdienėse situacijose. Naudingi patarimai ir naujausi technologijų sprendimai padės išvengti nepageidaujamo skausmo ar papildomų apsilankymų pas sveikatos priežiūros specialistus.
Visas dažniausias nuotolinio darbo vietas bei kaip jose tinkamai sėdėti galite pamatyti šiame vaizdo įraše:
Netinkama laikysena – rimtų ligų priežastis
Sėdėjimo padėtis mūsų gyvenimuose vaidina kur kas didesnį vaidmenį nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kaip pastebi J.Gelūnaitė, išlaikant taisyklingą kūno padėtį sėdint – mažiau varginami sąnariai, raumenys bei sausgyslės. Todėl išliekame žvalesni, išvengiame nemalonaus skausmo, mažėja traumų rizika ir pagerėja kvėpavimas, rečiau skauda galvą.
Svarbu pabrėžti, jog taisyklinga laikysena nėra patogi, nes raumenys, palaikantys stuburą ir tolygiai paskirstantys kūnui tenkančia apkrovą, yra įsitempę ir tuo metu dirba, o ne ilsisi. Todėl to net nereflektuodami vartotojai pasirenka patogesnes padėtis, kuriose vieni raumenys atsipalaiduoja, o kiti – gauna didelį krūvį.
Kalbant apie padėtį taisyti padėsiančias rekomendacijas, kineziterapeutė primena, kad sėdint reikėtų vengti torsu lenkis į priekį.
Pasilenkus mažiname alkūnių lenkimo kampą, o tai gali lemti alkūnės sąnario skausmus bei sausgyslių uždegimus.
Taip pat patartina stebėti ir kojų padėtį: pėdas reikėtų pilnai nuleisti ant žemės, o kelius išlaikyti sulenktus 90 laipsnių kampu ir nekryžiuoti kojų.
Tam, kad pagunda lenktis arčiau kompiuterio ekrano būtų kuo mažesnė – verta įsigyti ryškų ir didelį ekraną turintį nešiojamą kompiuterį.
Būtent toks yra ir naujasis „Huawei“ nešiojamas kompiuteris „MateBook D16“, kuris pasižymi ne tik puikiomis techninėmis savybėmis, bet ir aukščiausios kokybės ekranu.
Šio įrenginio ekrano ir korpuso santykis siekia 90 proc., todėl nešiojamo kompiuterio vartotojai mėgausis plačiai rodomu vaizdu.
„MateBook D16“ 16 colių „FullView“ ekranas taip pat išsiskiria ryškiai rodomu vaizdu, o didelė rezoliucija (1920 x 1200) užtikrina subtilias kinematografines patirtis.
Kompiuterio turėtojus nudžiugins ir 100 proc. siekianti sRGB plati spalvų gama, palaikanti tikslų vaizdavimą ir ryškumą net šviečiant tiesioginiams saulės spinduliams.
Taip pat šis nešiojamas kompiuteris efektyviai saugo akis bei jų nevargina. „TÜV Rheinland Low Blue Light“ sertifikatu įvertintas įrenginys mėlynos šviesos kiekį filtruoja patikimai, todėl akiai kenksmingų spindulių kiekis, tenkantis kompiuterio vartotojams, yra minimalus.
Nešiojamas kompiuteris, kuris neleidžia pervargti
Kalbant apie taisyklingą laikyseną, reikėtų nepamiršti ir kasdien keliamų svorių reikšmės. Nuotoliniam darbui tapus visuotine norma, nemaža dalis žmonių į krepšį ar kuprinę, kartu su asmeniniais daiktais, sutalpina ir nešiojamąjį kompiuterį. Todėl renkantis darbui būtiną įrenginį būtina atsižvelgti ir į jo svorį.
Dėl šios priežasties „MateBook D16“ gamintojai tarpusavyje derina kompaktišką dydį ir medžiagų lengvumą.
Įrenginio ekraną aprėpia itin siauri rėmeliai, todėl vartotojai džiaugsis kompaktiškesniu nei įprasta aliuminio lydinio korpusu.
„MateBook D16“ matmenys yra minimalistiniai (356,7 mm x 248,7 mm x 18,4 mm), tad nešiojamas kompiuteris sveria vos 1,7 kg. Tokį lengvą ir universalų kompiuterį bus malonu nešiotis, o namuose jis vietos beveik neužims.
Taigi, dirbant ne namie svarbu tiek tinkama laikysena, tiek ir modernus nešiojamas kompiuteris.
Taisyklingai sėdėti padės naudingi patarimai, o technologijų srityje pravers iki šiol moderniausias „Huawei“ nešiojamas kompiuteris „MateBook D16“. Šis įrenginys siūlo ne tik platų ir kokybišką ekraną, bet ir patvarų bei lengvą korpusą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.