„Huawei“ pristatė vasaros derlių: išlankstomą telefoną, planšetę su elektroniniu rašalu ir dar penkis kitus produktus Specialiai Lrytas.lt iš Stambulo

2022 m. birželio 27 d. 15:27
Nors „Huawei“ susiduria su JAV inicijuotais technologiniais apribojimais (o taip pat ir visapasauline lustų krize), kinų kompanija ir toliau kuria į vartotojus orientuotą elektroniką: birželio 23 d. Stambule buvo pristatyti septyni nauji „Huawei“ produktai, skirti Europos, Turkijos ir Kanados rinkoms.
Daugiau nuotraukų (28)
„Mes sugrįšime“
„Huawei“ rinkodaros vadovės Rytų ir Centrinei Europai, Turkijai, Šiaurės šalims ir Kanadai Dorotos N.Haller teigimu, nepaisant dabartinių aplinkybių, kompanija laikosi neblogai: per 2021 m. iš vartotojų elektronikos pardavimų uždirbo 28 mlrd. JAV dolerių, jos išmaniųjų laikrodžių pardavimai išaugo 42 proc., išmaniųjų ausinių – 25 proc., planšetinių kompiuterių – 50 proc., asmeninių kompiuterių – 3 proc., o monitorių ir kitos vaizdo įrangos -194 proc. Tačiau galima buvo pastebėti, kad į skelbiamą ataskaitą buvo neįtraukti išmanieji telefonai. Tai gali reikšti viena: sankcijos kinams kirto skaudžiai ir telefonų pardavimais minėtuose regionuose „Huawei“ girtis nebegali.
Tačiau D.N.Haller teigimu, „Huawei“ pasaulio prekinių ženklų reitinge užima 9 vietą, o jo vertė – 71,2 mlrd. JAV dolerių. Ir panašu, kinai dar turi ambicijų – nes kaip kelis kartus per pristatymą pabrėžė „Huawei Consumer Business Group“ vadovas Centrinės ir Rytų Europos šalims Derekas Yu – „mes dar sugrįšime“.
Išlankstomas telefonas
Naujų kompanijos produktų pristatymas prasidėjo nuo bene labiausiai intriguojančio gaminio – antrosios kartos „Huawei“ išlankstomo telefono „Huawei Mate XS 2“, kuris gali virsti 7,8 colio (beveik 20 cm) įstrižainės beveik kvadratine (8:7,1) planšete.
Susilankstantys ar išsilankstantys telefonai – mūšio laukas, kuriame paskutinius kelerius metus grumiasi (ar ketina grumtis) didieji telefonų gamintojai. Pirmą tokį modelį pristatę 2020 m., „Huawei“ šiemet parodė gerokai atnaujintą ir patobulintą įrenginį.
Neišskleistą „Mate XS 2“ galima naudoti kaip įprastą išmanųjį telefoną: jis turi 6,5 colio (16,5 cm) stačiakampišką (19:9) ekraną, o išlankstytas virsta planšete su 2400 x 2200 raiškos ir 120 Hz atnaujinimo bei 240 lietimų nuskaitymo dažniais ekranu, gebančiu atvaizduoti iki 1,07 milijono spalvų.
Teigiama, kad vienas pagrindinių telefono atnaujinimų – patobulinta dviguba vyrių sistema, pavadinta „Falcon Wing Hinge“. Ir kiek pavyko susidaryti įspūdį demonstracinėje erdvėje, atnaujinimas tikrai vykęs: ekranų sudūrimo linijos tikrai nesijaučia.
Telefone įmontuota ir galinga trijų kamerų fotosistema: bazinė 23 mm F/1.8 50 Mpix, plataus kampo 13 mm F/2.2 13 Mpix, ir 3 kartus optiškai priartinanti 85 mm F/2.4 8 Mpix.
Telefone įrengta ir plataus kampo F/2.2 10,7 Mpix priekinė kamera.
„Huawei Mate XS 2“ įmontuotas 4600 mAh akumuliatorius, teigiama, kad naudojantis greituoju krovimu, 90 proc. jo galima įkrauti per pusvalandį.
8 GB RAM ir 512 GB vidinės atminties turintis sulankstomas išmanusis telefonas kainuos apie 2000 eurų. Lietuvoje juo prekiaujama greičiausiai nebus.
Du vidutinės klasės telefonai
Be abejo, „Mate XS 2“ nebus parduota daug – tai greičiau prašmatnus lenktyninis žirgas, o ne pelną generuojantis darbinis arklys ar ponis. Tačiau net ir netekę „Google Play“ prieigos, „Huawei“ Europoje iki galo nesitraukia iš telefonų rinkos, ir šįkart pristatė du naujus nebrangius modelius: „Nova Y70“ ir „Nova Y90“. Ir beje, pasižyminčius gana įspūdingais akumuliatoriais.
„Y70“ – tai apie 200 eurų kainuojantis telefonas su 48 Mpix F/1.8 pagrindine, 5 Mpix F/2.2. plataus kampo ir 2 Mpix F/2.4 gylio kameromis, o taip pat 6000 mAh talpos akumuliatoriumi.
„Y90“ – apie 270 eurų kainuojantis modelis su 50 Mpix F/1.8 pagrindine, 2 Mpix F/2.4 gylio ir 2 Mpix makro kamera. Šiame modelyje įtaisytas 5000 mAh akumuliatorius.
Nešiojamieji kompiuteriai
Jau kelerius metus „Huawei“ bando suktis ne tik išmaniųjų telefonų, dėvimos įrangos, bet ir kompiuterių rinkoje. Kinų kompanija šiuo metu turi keturias nešiojamųjų kompiuterių serijas, ir Stambule buvo pristatyti du atnaujinimai – galingas, grafiniams dizaineriams ir panašiems profesionalams dedikuotas „MateBook 16s“ ir naudojimui šeimoje ar verslui skirtas „MateBook D16“.
Naujasis „16s“ pasižymi beveik perpus, iki 14x9 cm padidintu jutikliniu kilimėliu (angl., touchpad), 16 colių (40 cm) įstrižainės 4:3 proporcijos daugiajutikliniu ekranu, palaikančiu iki 2520x1680 raišką. Kompiuteryje integruota ekrano spalvų kalibravimo sistema, teigiama, kad įdiegtos specialios grafinio dizaino ir vaizdo įrašų redagavimo programos.
Kompiuteryje veikia 12 kartos 14 branduolių iki 5 GHz taktinio dažnio procesorius „Intel Core i9–12900“, įrenginyje įmontuota „Intel Iris Xe“ grafinė posistemė ir patobulinta aušinimo sistema, yra ir „Thunderbolt 4“ jungtis, taip pat išmanioji vaizdo skambučiams skirta kamera, veikianti dirbtinio intelekto pagrindu.
Antrasis pristatytas kompiuteris – verslininkams, naudojimui šeimoje ir studentams dedikuotas „MateBook D16“. Šiame įrenginyje įmontuotas 16:10 proporcijos 16 colių (40 cm) įstrižainės daugiajutiklinis ekranas, 12 kartos 14 branduolių „Intel Core i7–12700“, o taip pat – patobulinta bevielio ryšio antena, kaip teigiama, iki 55 proc. padidinanti failų parsisiuntimo greitį ir 57 proc. sumažinanti uždelsimą (angl. latency) žaidžiant žaidimus.
Kompiuteryje taip pat yra išmanioji kamera su keturiais mikrofonais, vaizdo skambučių metu gebanti sekti pašnekovo veidą, tinkamai „iškirpti“ pašnekovą iš fono ir koreguoti vaizdo kadravimą. DI sprendimai taip pat padeda išryškinti skambinančiojo balsą ir nuslopinti foninius triukšmus.
Kompiuteryje taip pat įrengtas skaičių klaviatūros blokas, įrenginys įkraunamas antros kartos 65 W galios sumažinto svorio krovikliu.
„D16“ svoris – 1,7 kg.
Numatoma „16s“ kaina – nuo 1700 eurų, galima rinktis iš „i7“/16 GB RAM/512 GB vidinės atminties ir „i9“/16 GB/1 TB vidinės atminties variantų.
Planuojama „16 D“ – nuo 900 eurų, galima rinktis iš „i5“/8GB/512GB, „i5“16GB/512 GB ir „i7“/16 GB/ 512 GB“ modelių.
Planšetė – skaityklė
Dar viena „Huawei“ naujovė – planšetė su elektroninio rašalo technologijos ekranu „Huawei MatePad Paper“. Tai – 10,3 colio (26 cm) įstrižainės planšetinis kompiuteris juodai baltu ekranu, skirtas užrašams ir tekstinio turinio skaitymui bei kūrimui, užrašams ranka ir panašiems dalykams
Galbūt internete yra tekę matyti norvegų ir taivaniečių sukurtos planšetės „reMarkable“ reklamas. Panašu, kad jas matė ir „Huawei“ – ir nusprendė, kad verta išbandyti save ir šioje nišoje.
Skirtingai nuo norvegų ir taivaniečių kūrinio, apie 500 eurų kainuojantis „MatePad Paper“, parduodamas iškart pilnu komplektu: su dėklu ir antros kartos pieštuku „M-Pencil“.
Teigiama, kad planšetė-skaityklė pasižymi 26 ms uždelsimu, 4096 spaudimo pajutimo lygiais, išmaniąja atnaujinimo dažnių keitimo sistema. „Mate Pad Paper“ įrengtas ir pirštų atspaudų jutiklis, taip pat ir mikrofonai, leidžiantys įrašyti audio užrašus. Įrenginys turi 4 GB RAM ir 64 GB vidinės atminties.
Nauja ausinių karta
Paskutiniu Stambule pristatytu produktu tapo išmaniosios ausinės „Free Buds Pro 2“. Teigiama, kad tai – didelės garso raiškos (nuo 14 Hz iki 48 kHz, t.y. daugiau, nei geba skirti žmogaus klausa) ausinės, pasižyminčios efektyviu išorinio triukšmo slopinimu – teigiama, kad jis sumažinamas 47 db. Taip pat teigiama, kad palyginus su pirmąja „Free Buds Pro“ karta, ausinės (su visa dėžute) apie 10 proc. mažesnės ir lengvesnės.
Ausinėse įrengta dviguba garsiakalbių sistema: viena skirta žemiems dažniams, kita – aukštiems. Taip pat teigiama, kad šiose ausinėse naudojama pirma pasaulyje keturių magnetų dinaminio garsiakalbio sistema.
Taip pat skelbiama, kad tai yra pirmosios pasaulyje belaidės ausinės su trimis mikrofonais. Pastarieji naudojami aktyviam triukšmo slopinimui.
Teigiama, kad „Free Buds Pro 2“ ausinės vienu įkrovimu gali veikti 6,5 valandos, o su visa dėžute (kuri yra ir krovimo stotelė su akumuliatoriumi) – iki 30 val.
Ausinės atitinka IP54 standartą, t.y. yra atsparios lengvam lietui ir dulkėtai aplinkai.
„Free Buds Pro 2“ kainuos apie 200 eurų.
išmanieji įrenginiai^InstantHuawei
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.