Renkamės belaides ausines: 5 svarbiausi dalykai

2021 m. rugpjūčio 12 d. 13:22
Didelė tikimybė, kad šiandien jau naudojatės belaidėmis ausinėmis arba ruošiatės jų įsigijimui. O ruoštis naujų belaidžių ausinių paieškai reikėtų kuo anksčiau, nes išsirinkti tokias ausines 2021 m. gali būti gana sudėtinga. Šiandien parduotuvių lentynose ar internete galima surasti daugiau nei tuziną skirtingų belaidžių ausinių pasirinkimų, tad kaip nesuklysti? Jeigu įrenginio kokybė, dizainas, patogumas ir ilgaamžiškumas jums – svarbūs, tuomet besirenkant naujas ausines siūlome vadovautis šiais kriterijais.
Daugiau nuotraukų (8)
Kompanija „Huawei“, naujų belaidžių ausinių „Huawei FreeBuds 4“ išleidimo proga, dalinasi 5 kriterijais, kuriais vadovaudamiesi išsirinksite sau geriausias ausines.
1. Garso kokybė
Iki šiol gajus mitas, kad mažos ausinės – ir ypač belaidės – kokybiškai neatkuria muzikos. Naujosios belaidės ausinės „Huawei FreeBuds 4“ šį mitą paneigia, o vienas geriausių tai iliustruojančių pavyzdžių – žemieji dažniai, kuriuos kokybiškai atkuria toli gražu ne visos ausinės. Seniai žinoma, kad kokybiškiems žemiesiems dažniams reikalinga erdvė, todėl abiejuose ausinių kištukuose sumontuoti atskiri žemųjų dažnių stiprintuvai. Jie užtikrina stipresnes diafragmos vibracijas ir generuoja įspūdingus žemus dažnius, kuriuos galime netgi pajusti. Taip pat kuriant „Huawei FreeBus 4“ daug dėmesio skirta ir aukštiems garsų dažniams: didelė ir itin lengva 14,3 mm LCP garsiakalbio membrana sumontuota abiejuose ausinių kištukuose, todėl ausinės leidžia mėgautis išskirtine garso kokybe. Įspūdinga tai, kad ausinių dažnių spektras siekia net 40 kHz, todėl jūsų klausoma muzika, nepriklausomai nuo mėgstamo žanro, skambės nepriekaištingai.
Garso kokybė, renkantis ausines, turėtų būti vienas svarbiausių kriterijų, nes nuo to tiesiogiai priklausys, kaip gerai ar kokybiškai galėsime mėgautis savo klausoma muzika. Netiesioginis palyginimas galėtų būti oro ventiliatorius – pasirinkimas didelis, bet vieni šaldo ar pučia pakankamai, kad kambaryje būtų vėsu, o kiti – ne. Lygiai taip pat ir su ausinėmis, tik vietoje vėsaus ar ne vėsaus oro – prasta ar nepakankamai kokybiška garso kokybė.
2. Dizainas ir patogumas
Gerai žinomą posakį, kurio pradžia – „pagal išvaizdą sutinkame“, galime pritaikyti kalbėdami ir apie technologijas. Šiuolaikinių įrenginių dizainas yra svarbus, ypač ausinių, nes jos tampa ir mūsų stiliaus dalimi. Todėl rinkdamiesi ausines rinkitės tokias ausines, kurios būtų gražios, stilingos bei tiktų jums. Pavyzdžiui, „Huawei FreeBuds 4“ ausinės turi dar mažesnį, apvalų ir delne telpantį įkroviklį, o ausinių kištukai sveria vos po 4,1 gramus. Bet svarbiausia tai, kad tokio svorio bei kompaktiško dydžio ausinių gamintojai pasiekė nei kiek neaukodami garso kokybės ir patrauklaus dizaino.
3. Intuityvus valdymas
Daugelis mūsų jau buvo pripratę prie laidinių ausinių valdymo. Panorėjus pasikeisti dainą, pasigarsinti ar sustabdyti muziką, pakako susirasti ant laido esantį valdiklį. Bet gera žinia ta, kad šiuolaikinėse belaidėse ausinėse jų valdymas – kur kas patogesnis. Pavyzdžiui, palietę „Huawei FreeBuds 4“ ausines du kartus galėsime atsiliepti į skambutį arba nutraukti pokalbį, paleisti ar sustabdyti muziką, perjungti ankstesnę arba kitą dainą, įjungti balsu valdomą padėjėją. Braukiant ausinėmis į viršų ar žemyn padidinsime bei sumažinsime garsą, o paspaudę ir palaikę – įjunksime arba išjungsime triukšmo slopinimo funkciją. Taigi, šiuolaikinės belaidės ausinės leidžia atlikti netgi daugiau veiksmų be jokio poreikio išsitraukti iš kišenės išmanųjį telefoną.
4. Pažangus triukšmo slopinimas
Šiandien nemaža dalis belaidžių ausinių stengiasi pasiūlyti vartotojams savo triukšmo slopinimo režimus, tad ieškoti ausinių be tokio režimo net neverta. Tiesa, ne visų ausinių siūlomas aplinkos triukšmo slopinimas yra vienodai geras, todėl rinkdamiesi – atkreipkite į tai dėmesį. „Huawei FreeBuds 4“ ausinės iš kitų išsiskiria adaptyvaus prisitaikymo prie ausies technologija, kuri reiškia, kad triukšmas slopinamas pagal kiekvieno žmogaus individualią ausies formą. Kita vertus, naudojantis šia funkcija nereikėtų persistengti – išėjus į judrią gatvę ar keliaujant, triukšmo slopinimą geriau išjungti.
5. Galimybė prisijungti prie kelių įrenginių
Kuo išmanesnes belaides ausines pasirinksite – tuo vėliau patogesnė bus jūsų pačių kasdienybė. Šiuolaikinėse belaidėse ausinėse labai vertinamas patogumas, kai vos atsidarius jų įkrovimo dėkliuką galima iš karto susieti su kitu įrenginiu – išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. Bet kai kurios šiuolaikinės ausinės siūlo dar patogesnį sprendimą. Pavyzdžiui, „Huawei FreeBuds 4“ vienu metu galima susieti net su keliais skirtingais įrenginiais. Todėl, jei dieną muzikos klausėmės iš savo išmaniojo telefono, vakare galime be papildomo prisijungimo pradėti klausytis iš planšetinio kompiuterio ir t. t. Taip pat naujosios „Huawei“ ausinės gali būti naudojamos su dviem įrenginiais vienu metu: pavyzdžiui, viename žiūrime filmą arba klausomės muzikos, o kitu atsiliepiame į skambutį, nes ausinės automatiškai persijungia prie įrenginio, kuriame sulaukėmė skambučio. Tad šiomis ausinėmis galėsite iš tiesų naudotis keliais įrenginiais vienu metu nenusiimant ar specialiai neperjungiant ausinių.
Vertinant iš ilgalaikės ausinių naudojimo perspektyvos – kuo paprasčiau ir lengviau galėsite jomis naudotis, tuo vertingesne investicija jos taps.
Parengta bendradarbiaujant su „Huawei“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.