„Huawei Watch Fit“ apžvalga: su savo triukais, bet tinkantis šiems nelengviems laikams

2020 m. spalio 31 d. 19:00
Rugsėjo mėnesį kinų gamintojai „Huawei“ pristatė net kelis naujus laikrodžius, iš kurių vienas – sportui skirtas „Huawei Watch Fit“. Po daugiau nei mėnesio bandymų Lrytas.lt dalinasi įspūdžiais iš įrenginio bandymo.
Daugiau nuotraukų (7)
Tai laikrodis ar apyrankė?
„Huawei“ savo „Watch Fit“ užsispyrusiai vadina laikrodžiu. Žinoma, logikos tame yra: įrenginys turi už dirželį platesnį korpusą , kuris vizualiai atskirtas nuo apyrankės, turi daugelį funkcijų, kurių turi ir kaimyninis produktas „Watch GT 2 Pro“, o kai kas „Watch Fit“ lygina su iš šonų suspaustu ar į aukštį ištęstu „Apple Watch“ (palyginimas, beje, gana taiklus – apvalintų kampų dizainas tikrai kuria tokį įvaizdį).
Be to, įrenginys tikrai tinka tiek prie sportinio, tiek prie verslo kostiumo (nors prie pastarojo gal labiau dera klasikinis apskritas ciferblatas ir ne tokie spalvingi dirželiai).
Na ir „Watch Fit“ turi dauguma tų pačių funkcijų, kurias turi „Watch GT“ serijos laikrodžiai.
Tačiau man šis įrenginys vis dėlto labiau primena apyrankę. Visų pirma – dėl tos jau minėtos formos. „Watch Fit“ yra yra siauras ir pailgas, minimaliai išsikišantis virš rankos paviršiaus, norisi sakyti – aerodinamiškas.
Kas, beje, yra pakankamai svarbu sportuojant. Pavyzdžiui, didelį apvalų ciferblatą turintis „Huawei Watch GT 2 Pro“ šiek tiek riboja plaštakos atsilenkimą – tarkime, darant atsispaudimus ar metant kamuolį, laikrodis jau įsiremia į plaštakos viršų. Tuo tarpu siauras pailgas „Watch Fit“ nė kiek nekliudo.
Antra, dirželis. Tipiškas lateksinis apyrankės, o ne laikrodžio – ar laikrodžio dirželį imituojantis – dirželis.
Specifikacijos ir pastebėjimai
Apibūdinant „Huawei Watch Fit“, norisi sakyti ir tai, kad jis yra siauras, ir tai, kad jis turi didelį ir (kaip apyrankei) platų ekraną: 1,64 colio įstrižainės AMOLED, su 280x456 taškų raiška. Bendri „Watch Fit“ korpuso gabaritai – 46x30x10,7 mm. Ekranas stiklinis, korpusas – plastikinis. Svoris – vos 21 gramas.
„Watch Fit“ turi 4 GB vidinės atminties. Procesorius ir baterijos talpa neskelbiama, bet žadama, kad pastaroji tvers iki 10 dienų, o įsikrauna tikrai greitai. Su tam tikromis sąlygomis pažado laikomasi: išjungiant nuolatinį pulso matavimą, įkrauti laikrodį reikėjo tik apie vienuoliktos dienos vidurdienį (nors žinoma, paskutinę dieną, baterijos įkrovimui siekiant mažiau nei 5 proc., psichologinis diskomfortas buvo).
Su įjungtu nuolatiniu pulso matavimu nervų nebetąsiau ir kroviau kas 6-7 dienas.
„Watch Fit“ neturi garsiakalbio, mikrofono, tačiau turi įmontuotą GPS (kas leidžia be telefono užfiksuoti ir vėliau telefone peržiūrėti bėgiojimo lauke treniruotės įrašą „Huawei Health“ treniruočių žurnale). Taip pat įrenginyje įdiegtas akcelerometras, giroskopas, pulso matuoklis ir SpO2 matavimo sistema.
Beje, įdomus pastebėjimas – vos testams gavus „GT 2 Pro“ ir „Watch Fit“, iškart užsidėjau juos ant abiejų rankų, ir vos išėjęs į lauką bei nužingsniavęs apie keletą šimtų metrų, pastebėjau, kad abiejų įrenginių pulso parodymai skiriasi – ir ne per 20. Reikia pripažinti – toks nemenkas skirtumas. Tačiau kas įdomiausia, ilgainiui (t.y. nuėjus dar apie 300 metrų) parodymai suvienodėjo.
Tas pats kurį laiką atsikartojo ir dėvint vienintelį „Watch Fit“ – lyginant su tradiciniu matavimu pirštu tikrinant kaklo arteriją. Užsidėjus įrenginį, iš pradžių pulso parodymai būdavo per 10-15 tvinksnių didesni – bet ilgainiui normalizuodavosi. Paskutiniu metu, po dviejų programinių atnaujinimų, problema lyg ir išsisprendė.
Beje, laikrodis kraunamas specialiai šiam modeliui sukurtu krovikliu – tradicinis micro-UBS ar USB-C netinka, belaidžio krovimo irgi nėra, tad į ilgesnes keliones teks imtis ir dar vieną atskirą kroviklį.
„Watch Fit“ taip pat pasižymi 5ATM atsparumu vandeniui.
Funkcijos
Savo funkcionalumu „Watch Fit“ labai artimas „Watch GT 2 Pro“ – gali matuoti krūvą sporto šakų (rašo, 96) – ir ne tik tokių įprastinių kaip bėgimas, važiavimas dviračiu (ar treniruokliniu dviračiu), bet ir visokią egzotiką, pradedant baletu, lotynų Amerikos šokiais, badmintonu (atskirai nuo teniso!) ir baigiant BMX dviračiais bei šuoliais parašiutu.
Be sporto, laikrodyje veikia pulso ir kraujo įsotinimo deguonimi (SpO2), miego ir streso matavimo programėlės, taip pat kvėpavimo pratimai, muzikos valdymas telefone (nepaisant 4GB vidinės atminties, į patį įrenginį nieko įsikelti negalima. Tad realiai tai tėra muzikos valdymas telefone. O kam gi skirti tie 4GB vidinės atminties, išlieka paslaptimi), nuotolinis telefono kameros valdymas, telefono pranešimų (angl. notifications) rodymas, orų programėlė (deja, be tokios gražios vizualizacijos, kaip „Watch GT“ įrenginiuose, ir ne tokia pilna – nėra saulėlydžio, saulėtekio ir Mėnulio laikų, iš esmės vien orų prognozė), chronometras, laikmatis, žadintuvas, žibintuvėlis (šviečiantis ekranas, bet tikrai stipriai šviečiantis) ir telefono suradimo funkcija (jei telefonas yra „Bluetooth“ veikimo spindulyje).
Visa tai valdoma liečiamu ekranu ir vieninteliu mygtuku.
Įrenginys šiems nelengviems laikams
Laikrodyje taip pat yra įdiegta 13 bėgimo treniruočių – bet kai kurios jų yra ir pačioje „Huawei Health“ programėlėje, su kuria šiaip ar taip tenka poruoti „Watch Fit“.
Tačiau įdomiausi dalykai yra laikrodyje paruoštos fitneso treniruotės. Ir būtent dėl to šis laikrodis yra geras dalykas šiems pandemijos ir karantino laikams.
Nes pripažinkite, atsiradus tegul ir ne patiems griežčiausiems judėjimo apribojimams ir perėjus prie darbo namuose, judėjimo ima stipriai trūkti. O čia – 12 parengtų treniruočių tavo laikrodyje. Tad telieka įsijungti priminimus, kad jau laikas pajudėti – ir sulaukus tokio, įsijungti virtualųjį trenerį.
Treniruočių čia parengta visokių: skirtų ir šiek tiek „įsikrauti energijos“, ir išjudinti sąnarius, ir pratimų kompleksas, kurį galima atlikti darbovietėje (ar ja tapusiame miegamajame). Taip pat yra „greitasis riebalų deginimas“, dvi pilvo preso treniruotės, plaučių ir širdies stiprinimas ir kita – žodžiu, iš viso 12 treniruočių.
Kaip viskas vyksta? Ekrane rodoma animacija, kurioje žmogaus siluetas demonstruoja, kaip reikia atlikti pratimą. Tada duodamas laikas laikas pratimui atlikti, laikrodžio vibracija įspėja apie pratimo pradžią ir pabaigą. Visą laiką stebimas širdies ritmas. Viena treniruotė apima 5-16 pratimų, viskas (turiu omenyje fitneso treniruočių sesijas) trunka nuo 3 iki 15 minučių. Visos treniruotės suskirstytos į 4 lygius.
Tik visa tai turi vieną didelį trūkumą – vienintelis atgalinis ryšys, kurį teikia virtualusis treneris laikrodyje – tai pulso matavimas (na, ir dar pratimų pradžios, pabaigos laikas). Tai yra, „Watch Fit“ neskaičiuoja, kiek kartų tu iš tiesų sumostagavai rankomis ar pritūpei – jis matuoja tik laiką, kiek turėtų vykti pratimas (nors rašo, kad skaičiuoja kartais). Tai reiškia, kad gali įsijungti treniruotę ir toliau sau ramiai dirbti kompiuteriu.
Be to, neatsižvelgiama į vartotojo progresą, kad po poros savaičių jau verta būtų nuo 20 sekundžių, skirtų atsispaudimams, jau pereiti prie 30 sekundžių – ir taip toliau.
Tad deja, „Huawei Watch Fit“ nepasižymi kažkokia itin sofistikuota treniravimosi sistema – tai yra tiesiog animuotas programinis robotas-treneris, rodantis paveiksliukus ir skaičiuojantis laiką bei pulsą.
Vis dėlto, pradedantiems sportuoti tai tikrai nėra neblogai. Įrenginys akivaizdžiai skirtas ne profesionaliems sportininkams, o biurų ar panašiems darbuotojams ar jaunimui, kurie aiškiai per daug sėdi prie kompiuterių, ir jei nebus pabaksnoti, taip ir drybsos prie jų visą laiką.
Apibendrinimas
„Huawei Watch Fit“ – sąlyginai nebrangi (apie 100 eurų) ir gražiai atrodanti sportinė apyrankė (arba kaip tvirtina patys „Huawei“ – laikrodis).
Kam ji skirta? Ko gero, norintiems šiuolaikinio įrenginio tiek kasdieniam nešiojimui, tiek sportui, bet nenorinčiam tam skirti per daug pinigų. Žinoma galima rasti ir pigių alternatyvų, bet tokios paprastai siūlo ir žymiai mažesnį funkcionalumą, ir neretai – parodymų tikslumą.
„Huawei Watch Fit“ siūlo daugumą funkcijų, kurias turi „Huawei Watch“ serijos laikrodžiai – bet už gerokai mažesnę kainą. Taip pat pasižymi ilgai laikančia baterija.
Trūkumai – įrenginio stiklas, panašu, nepadengtas „Gorilla Glass“ apsauga (nors per daugmaž mėnesį trukusius bandymus vis dėlto išgyveno be jokio įbrėžimo, nors ir pastoviai buvo šalia metalinio striukės rankovės užtrauktuko). Taip pat pradžioje pulso parodymai stipriai neatitiko realybės – tačiau vėliau problema lyg ir išsisprendė.
Apibendrinant – tai nėra maksimalių, bet pakankamai plačių galimybių išmanusis įrenginys sportui ir kasdienai, be visa ko dar ir galintis ne tik įspirti į sėdimąją, kad ne tik kiaurą dieną drybsotum kėdėje, bet ir turintis galimybių parodyti, kaip kovoti su karantino metu besikaupiančiomis kalorijomis ir stingstančiais sąnariais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.