Naujieji „Huawei P40“ ir „P40 Pro“: puikus žingsnis pirmyn, bet ir grandinė ant kojos

2020 m. kovo 26 d. 15:31
Erik Murin
Pasaulį sustingdė viruso pandemija – bet tai nereiškia, kad sustojo ir technologijų progresas ar nauji vartotojų elektronikos gaminiai. Kaip ir kiekvieną pavasarį per paskutinius kelerius metus, „Huawei“ ir vėl pristato savo naujienas – ir šįkart tai P40 serija.
Daugiau nuotraukų (70)
Ketvirtadienį kinų kompanija „Huawei“ pristatė du naujus savo flagmanus: „P40“ ir „P40 Pro“ (o kiek prieš tai – ir „P40 Lite“). Šie įrenginiai pažymi „Huawei“ grįžimą į Europą, nors jis yra kiek kitoks nei norėtųsi. Nors pristatymą dėl koronaviruso padarinių teko žiūrėti virtualiai, šiokią tokią pirminę nuomonę apie įrenginį Lrytas.lt autorius Erikas Murinas spėjo. Nuo čia jam ir perleidžiame žodį – o apie pirmuosius praktinius telfono testus vėliau straipsnyje papasakos IT ir Mokslo redaktorius Adomas Rutkauskas.
„P40“ ir „P40 Pro“ naujovės
Pradėti pasakojimą, ko gero, reikėtų nuo dizaino – bet jei esate matę „Samsung Galaxy S20“ seriją, iš esmės matėte ir „P40“ su „P40 Pro“, kurie atrodo ganėtinai panašiai. „P40“ yra mažesnis telefonas, turintis 6,1 colio OLED ekraną, tuo tarpu „P40 Pro“ turi didesnį 6,6 colių OLED ekraną. Abu įrenginiai gale papuošti didžiuliu kameros moduliu, dėl kurio ir prisimenama „Galaxy S20“ telefonų serija. Na, o abiejų modelių priekinėje dalyje – iškirptė su dviguba priekine kamera, kuri galės būti naudojama ir telefono atrakinimui.
Kaip ir daugelis kitų šių metų flagmanų, „Huawei“ pasirūpino 90Hz atnaujinimo dažnį turinčiu ekranu – tiesa, tik „Pro“ telefono versijoje. Kodėl ne 120Hz? „Huawei“ atstovų teigimu, 90Hz išmaniuosiuose telefonuose leidžia palaikyti tobulą baterijos tarnavimo laiko ir patirties balansą, o ypatingo skirtumo tarp 90 ir 120 Hz žmogaus nepastebi.
Na, o po abiejų naujųjų flagmanų ekranais rasite net dvi staigmenas – net 30% didesnį ir pastebimai spartesnį pirštų atspaudų jutiklį – bei akustinį garsiakalbį, kuris bus naudojamas pokalbiams telefonu. Tai – smulkmenos, tačiau jos yra labai malonios.
Pagrindiniu aspektu išlieka kamera
Svarbiausias aspektas tiek „Huawei P“ serijos telefonuose, tiek kitų gamintojų flagmanuose jau kurį laiką yra kamera. Jų rezultatus kiek vėliau šiame straipsnyje pristatys Adomas Rutkauskas, o čia jų techninės charakteristikos:
„P40“ turi tris kameras:
  • 16 MP raiškos ypač plataus kampo;
  • 50 MP įprastą „SuperSensing“ kamerą;
  • 8 MP kamerą su 3X optiniu priartinimu (skaitmeninis – iki 30X).
  •  
„P40 Pro“ turi kiek kitokią įrangą:
  • 40 MP raiškos ypač plataus kampo;
  • identišką 50 MP „SuperSensing“ jutiklį;
  • 12 MP kamerą su 5X optiniu priartinimu (skaitmeninis – iki 50X);
  • 3D TOF jutiklį atstumams ir gyliui nustatyti.
Tai bus pirmieji rinkos telefonai su „UltraVision“ jutikliais, į kuriuos patenka, kaip teigia kūrėjai, net 200 proc. daugiau šviesos – lyginant su pirmtakais. Tai pasiekta 1/1.28“ dydžio jutikliu (matrica), kuris šiuo metu yra didžiausias išmaniųjų telefonų rinkoje.
Gamintojų teigimu, prie geresnės kameros kokybės smarkiai prisideda ir naujasis „Huawei XD Fusion Engine“ algoritmas, leidžiantis atkurti daug natūralesnes spalvas ir tikslesnes detales.
Na o viena įdomesnių naujovių, naudojančių dirbtinį intelektą, yra „AI Golden Snap“ technologija, panaikinanti atspindžius fotografuojant pro langą ar vitrinos stiklą, kas gali būti itin naudinga fotografuojant pro aukštų pastatų langus ar kitose situacijose. Tuo tarpu priekinė dviguba 32 MP raiškos kamera gali fiksuoti ne tik aukštos kokybės įprastas asmenukes, bet ir portretines asmenukes arba 4K raiškos vaizdo įrašus, fiksuojant juos 60 kadrų per sekundę greičiu.
Daug kas gali pasigesti 8K filmavimo ar 100X skaitmeninio priartinimo, kuo gyrėsi „Samsung“ flagmanas – tačiau realybėje tos funkcijos bent man pasirodė nieko vertos, tad jų ir nepasigendu. Kitos naujovės bent jau kol kas nuteikia labai pozityviai – tačiau galutinį verdiktą pateikti galėsiu tik po ilgesnio testo.
Didelė galia, kurią riboja JAV ir Kinijos prekybos karai
Abu telefonai turi „Kirin 990 5G“ procesorių, kuris yra naudojamas ir „Mate 30“ serijoje, taip pat 16 branduolių „Mali-G76“ GPU ir po 8 GB operatyviosios atminties. Tai reiškia, kad „P40“ serijos telefonai nebus galingiausi pasaulyje – bet ne tai bus pagrindinis trukdis „Huawei“.
JAV ir toliau dalyvauja prekybos karuose su Kinija, dėl ko „Huawei“ negali naudoti „Google“ paslaug7 (angl. „Google Services“). Tai reiškia, kad savo telefone negalėsite pilnavertiškai naudotis „YouTube“, „Gmail“, „YouTube Music“, „Google Maps“, „Google Calendar“ ir daugybe kitų programėlių, o svarbiausia – „Google Play“ programėlių parduotuve. Negalėsite naudoti ir visų programėlių, kurių veikimui būtina „Google Services“ platforma. O tą naudoja „Bolt“, „Uber“, „Wolt“, „Netflix“ ir daugybė kitų.
„Huawei“ žada, kad jų „AppGallery“ ir „Huawei Services“ galės visiškai pakeisti „Google Services“ – o kompaniją taip pat teigia, kad jų programėlių parduotuvėje jau greitai galėsime rasti ir visas svarbiausias lietuviškas programėles, tačiau kol kas jų ten nėra – ir tai yra pagrindinis bei didžiausias „P40“ serijos trūkumas. Galbūt jau greitai „Huawei“ vienu ar kitu būdu išspręs programėlių trūkumo problemą, tačiau kol kas atrodo, kad kompanijos laukia gana nemaži sunkumai bandant įrodyti, kad gyventi galima ir be „Google“.
Visa kita nublanksta – „Huawei“ dabar yra kitoje išmaniųjų telefonų kategorijoje, kurioje jie yra vieni. Problema tame, kad ta kategorija kol kas yra pastebimai žemesniame lygyje, nei telefonai iš „Apple“, „Samsung“, „Google“ ar daugelio kitų gamintojų.
Na bet apie realią vartotojo patirtį – ir fotografinius bandymus su „P40 Pro“ – toliau papasakos kolega Adomas.
„P40 Pro“ fotografija: priartinimo karai
1.26 colio – arba 3,25 cm – matrica – tai išties daug. Praktiškai betrūksta mažiau nei 10 proc. iki tradicinės „pilno kadro“ matricos, 35 mm (arba tradicinės juostelės). O didelė matrica reiškia didesnes galimybes priimti šviesą. O savo ruožtu šviesa fotografijoje yra viskas.
Gaila, po ranka neturėjau artimiausio „P40 Pro“ konkurento „Samsung S20 Ultra“ su išgirtuoju 100x priartinimu – tad lyginti galėjau tik su dviem senesniais telefonais: „Samsung Note 10+“ ir „P30 Pro“. Ir nors šie telefonai tikrai geri – galiu drąsiai pasakyti, kad vieni geriausių fotografuojančių telefonų rinkoje – tenka pripažinti, kad palyginus su šiais modeliais, „P40 Pro“ žengė gal ne tą legendinį „mažą žingsnelį žmogui ir didelį žmonijai“, tačiau tikrai visu žingsniu aplenkė minėtus konkurentus.
Visų pirma, priartinimas (angl. zoom). „Note 10+“ čia gal net neverta minėti, nes jo maksimalus įmanomas priartinimas ne tik kad tėra 10x, bet ir fotorezultatai prie tokio jau primena žaidimo „Borderlands“ grafiką (kuri nėra kaip nors negraži, bet tiesiog tai – piešimas, o ne fotografija). Žinoma, „Samsung“ turi kitokius privalumus – realistiškesnes spalvas, švelnesnį tonavimą, bet „Note 10+“ smarkiai atsilieka tiek priartinimo, tiek naktinės fotografijos kovose.
Su pirmtaku „P30 Pro“ įdomiau. Čia iš pirmo žvilgsnio parametrai vienodi – numatytieji 5X, 10X ir 50X skaitmeninis priartinimai, bet jų kokybė visiškai skiriasi (štai ką reiškia atnaujinta telekamera ir patobulinti algoritmai).
Tad apibendrinant priartinimo karus – dienos šviesoje „P40 Pro“ laimi be didelio vargo.
Naktinė fotografija
Naktinę fotografiją testavau dvejopai: valandą po saulėlydžio prie miško ežero, kur nebuvo jokių dirbtinių šviesos šaltinių – ir trečią valandą po saulėlydžio, su Vilniaus panorama nuo Trijų kryžių kalno.
Su ežeru viskas aišku iš karto – „P30“ neabejotinai prisigaudo daugiausia šviesos.
O su naktiniu Vilniumi, turiu pripažinti, susimoviau – vietos parinkime. Arba žiūrint iš kitos pusės – vienas „Note 10+“ trūkumas tapo jo privalumu, o vienas „P40 Pro“ privalumas – trūkumu.
Esmė, kryžiai kalno viršūnėje labai intensyviai apšviečiami ten pat įrengtais prožektoriais. „Note 10+“ plataus kampo kamera yra mažesnio kampo už „P40 Pro“, ji apima mažiau erdvės ir tame tarpe prožektorių spindulių, dėl to lengviau išvengia perteklinės dirbtinės šviesos.
Tuo tarpu „P40 Pro“ turi ir platesnį kampą, ir yra imlesnis šviesai. Rezultatas – fotografuojant plačiu kampu ir pagrindine kamera, su spalvomis, kontrastu ir tonais vaizduose nuo Kryžių kalno „P40 Pro“ rezultatas nėra itin geras – bet užtat puikus 5X priartinime. Nors nuo 10X priartinimo kokybė jau vėl krenta.
Be to, tenka pripažinti, fotografuojant sudėtingesnėmis sąlygomis, „P40 Pro“ kameros kartais ima kaip reikiant „grybauti“ (galerijoje specialiai palikau ir nepavykusius kadrus) – bet to nepavyksta išvengti ir konkurentams.
Vis dėlto, apibendrinant – naktinė „P40 Pro“ fotografija iš visų šių trijų bandytų modelių yra geriausia. Tik iš to gerumo kartais pati sau prisidaro problemų.
Su daugiau fotografinių telefono galimybių kviečiame susipažinti šio straipsnio galerijoje. Visos nuotraukos, kuriose nepažymėta priešingai, padarytos „P40 Pro“ telefonu.
Filmavimas
Viskas būtų kaip ir gerai, bet filmuojant su priartinimu, viename ekrano krašte atsiranda… net nežinau kaip tiksliau apibūdinti, bet kažkoks vaizdo šokinėjimas.
Reikia tikėtis, kad tai bus ištaisyta su programinės įrangos atnaujinimu.
Vartotojo patirtis
Na bet gerai, telefonas juk naudojamas ne tik fotografijai. Tad kaip atrodo gyvenimas su „Android“ – bet be „Google Services“?
„Huawei“ skelbiasi, kad daugumą programėlių, kurių nėra „Huawei AppStore“, galima įsikelti iš senojo telefono, per programėlę „Phone Clone“. Įsimeti programėlę į abi telefonus, nurodai, kuris čia senas ir kuris naujas, ir per keliolika minučių viskas automatiškai perpumpuojama.
Na bet realiai toks programėlių gavimo būdas vis dėlto veda pilkąją zoną – ir kelia klausimus apie jų atnaujinimą. Tačiau dar didesnė bėda ta, kad ne visos net ir persikeltos persikeltos programėlės veiks – todėl „P40 Pro“ telefone teko net ir persikėlus atsisveikinti su „Spotify“. O „Netflix“ ir „Dropbox“ net ir nepersikėlė.
Vis dėlto, kai kurios programėles – pavyzdžiui „Facebook“ ir „Instagram“ – galima visiškai legaliai įsidiegti parsisiuntus jų *.apk failus iš pačių „Facebook“ ir „Instagram“ svetainių. O kadangi nuotraukų redagavimo programėlė „Snapseed“, perkelta per „Phone Clone“ veikia – jau kažkiek su „P40 Pro“ gyventi galima.
Žinoma, toks programėlių trūkumas yra laikinas dalykas – ar bent jau taip tikina „Huawei“. Jie išties meta nemažai pajėgų savo programėlių parduotuvės auginimui ir anksčiau ar vėliau čia turėtų atsirasti populiariausios programėlės, tame tarpe – ir vietinės, lietuviškos. Šiuo metu „Huawei AppStore“ yra 19 lietuviškų programėlių – tarp jų ir „m.Ticket“ bei „m.Parking“, „Ignitis savitarna“, „Lidl“, „Power Hit Radio“ ir kt.
Nuosprendis
Techniškai „Huawei P40“ pro yra itin stiprus rinkos žaidėjas, nuosekliai tobulinantis tą sritį, kurioje jau ir taip turi didžiausią įdirbį – fotografiją. Naujausiame „P40 Pro“ pažanga gal ne pribloškianti, bet tolygi – ir tai jau yra gerai.
Didžiausia telefono problema – skurdus programėlių pasirinkimas ir nesuderinamumas su „Google Services“. Bet „Huawei“ po truputį sprendžia šią problemą ir ilgainiui situacija turėtų pagerėti.
Tad kol kas „P40 Pro“ – galingas fototelefonas ne itin reikliam „Android“ vartotojui, o kaip bus toliau – parodys ateitis.
Kalbant apie pinigus – „P40 Pro“ kaina siekti apiw 1050 eurų, o „P40“ – apie 800 eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.