Esantis nesantis renginys
Fizikai turėtų žinoti apie Schrödingerio katę – tai minčių eksperimentas, iliustruojantis kvantinės mechanikos neįprastumą ir šiame eksperimente katė, uždaryta dėžėje, vienu metu gali būti ir gyva, ir nugaišusi. Pagal tai kasmetinę mobiliesiems įrenginiams skirtą parodą-konferenciją „Mobile World Congress“, vykstančią Barselonoje, šiemet galima būtų vadinti „Schrödingerio MWC“ – kuri dėl naujojo koronaviruso epidemijos buvo kaip ir atšaukta, bet kuri patyliukais vyksta.
Ne taip masiškai, žinoma – ir be oficialaus pavadinimo. Bet kompanijų, kurios rengėsi parodai, o šią atšaukus, nusprendė vis tiek pristatyti savo naujienas, yra bent keletas.
Ir viena iš tokių kompanijų yra „Huawei“, šiemet Barselonoje pristatanti „Huawei Mate Xs“ ir kitas savo naujienas.
Reikia pripažinti, kinai į visą šį reikalą pažiūrėjo rimtai ir kruopščiai. Pati kompanijos delegacija, atvykstanti iš Kinijos, dėl visa ko įsikūrė Barselonoje nuo daugmaž vasario pradžios – kad SARS-CoV-2 viruso karantininį periodą išbūtų čia, vietoje, ir taip įrodytų, kad niekas nėra užsikrėtęs.
„Mate Xs“
Beveik lygiai prieš metus du didieji telefonų gamintojai parodoje parodą „Mobile World Congress“ panaudojo kaip pokerio stalą ir kasmetiniame mobiliosios rinkos lošime ištraukė du įspūdingus kozirius: du sulankstomus telefonus. Įdomi detalė – abu konkurentai išsilanksto į priešingas kryptis: „Samsung Galaxy Fold“ susilanksto ekranu į vidų, „Huawei Mate X“ – ekranu į išorę.
Ir štai po metų, „Samsung“ pristačius sulankstomą mažiuką „Z Flip“, „Huawei“ į dydžių karus nesileidžia ir pristato atnaujintą „Mate X“ – dabar jau pavadintą „Huawei Mate Xs“.
Jei trumpai, „Mate Xs“ – tai 6,6 colio (16,76 cm) įsrižainės telefonas, kuris išsilanksto į kvadratinį 8 colių (20,3 cm) įstrižainės planšetinį kompiuterį. Tokį neblogą planšetinį kompiuterį – su keturių linzių „Leica“ fotosistema, turinčia iki 30 kartų hibridinį priartinimą ir ISO 204800 jautrumą. Turint tokius parametrus, galima drąsiai teigti, kad tai yra tegul ir nedidelis, bet geriausiai iš visų fotografuojantis planšetinis kompiuteris.
Na o jei įdomu visos detalės – 40 Mpix plataus kampo F1.8 pagrindinė kamera, 16 Mpix ultraplataus kampo F 2.2, 8 Mpix telelinzė F2.4 su optinio stabilizavimo sistema ir 3D gylio kamera.
Telefone veikia „Kirin 990 5G“ lustas su 5G modemu (bet telefonas palaiko ir 2G/3G/4G ryšio kartas), kuriame – aštuonių „Cortex“ branduolių procesorius, veikiantis viduriniu 2.86GHz dažniu. Grafinis procesorius – galingiausias, ką naudoja „Huawei“: 16 branduolių „Mali-G76“.
Dvi SIM kortelės (4G+5G), 8 GB RAM, 512 GB vidinės atminties.
Telefone veikia „Android 10“ operacinė sistema – bet jau be „Google Services“ ir tame tarpe – be „Google Play“. Vietoje to „Huawei“ siūlo savo pačių „App Gallery“, kuriame jau yra 55 000 programėlių (yra ir lietuviškų).
Jausmas rankose
Žinoma, daugumos skeptikų pirmas klausimas – kam toks nei telefonas-nei planšetinis kompiuteris išvis reikalingas? Atsakymas būtų paprastas: nes dideli ekranai patogu, o čia dėl viso to susilankstymo „Mate Xs“ dar ir užima nedaug vietos – ir laisvai telpa į kišenę.
Sulankstytas „Mate Xs“ primena (kiek storoką) tradicinį išmanųjį. Nenorint išskleisti, galima juo dirbti ir suskleistu, kaip tradiciniu telefonu – ir beje, berods tik tokia forma pavyks pasidaryti asmenukę. Bet paspaudus specialų mygtuką, atpalaiduojantį antrąjį ekraną (netrukus įgundi tai daryti ir aklai, mygtukas tikrai patogiai išsiskiria iš bendro korpuso), įrenginį galima išskleisti į didžiausią jo formą – ir netgi viena ranka, nors tam jau prireiks stipresnių pirštų: „Mate Xs“ akivaizdžiai pritaikytas išskleidinėti dviem rankomis.
Sulenkinėjant telefoną, vyriai traška – bet ne tuo garsu, kuris žymi nekokybišką surinkimą, o tiesiog mechaninių dalių susilietimo traškėjimu („Huawei“ skelbia, kad vyrių sistemoje yra apie 100 dalių. Bet kam tuo girtis, sunku pasakyti – juk kuo daugiau dalių, tuo didesnė gedimo galimybė?). Telefono išskleidimas tylesnis.
Sulenkimo vieta išskleidus lengvai pastebima – bet tik kol ekranas išjungtas. Įjungus ekraną, sulenkimo vieta kažkaip sėkmingai optiškai išsilygina ir sujungimą pamatyti galima tik gerai įsižiūrėjus..
Koks jausmas laikyti rankoje? Tiek suskleistas, tiek išskleistas įrenginys guli patogiai. Ekranas – sunku tiksliai apibūdinti, bet artimiausias epitetas būtų „minkštas“. Ne, jokio panašumo į tradicinius stiklinius ekranus, ir ne – įspaudus duobutė nelieka, bet instinktyvi baimė lengvai subraižyti ekraną jaučiama.
Beje, Išskleistą „Mate Xs“ patogiau laikyti dešinėje rankoje – pirštais čia patogiau įsitverti į iškulusią briauną, kurioje įtaistos linzės ir išskleidimo mygtukas.
Apibendrinimas
Daryti apibendrinimus iš nepilnos valandos, kiek pavyko pamaigyti naująjį „Mate Xs“ – sunku. Galima pasakyti, tiek, kad per visą šį laiką aparatas nenuvylė, kamerų sistema tikrai galinga (daugiau fototestų – netrukus), instinktyvioji baimė sugadinti besilankstantį daiktą beveik išnyko.
Nepaisant galingų vidurių, telefonas nekaista (sako, naudojama „Flying Fish Fin“ vėsinimo sistema su lanksčiu grafenu, padengianti visą korpusą). Akumuliatorius, kaip tokio dydžio ekranui, laikosi irgi ne taip blogai (aišku, dar būtų įdomu jį išbandyti su tikru 5G, kuris turėtų siurbti žymiai daugiau energijos syvų). Ekranas atrodo gražiai ir kvadratinės proporcijos atrodo estetiškai, spalvų kokybė - gera.
Vienintelis ne taip optimistiškai nuteikiantis dalykas – „Mate Xs“ kaina, kuri turėtų suktis apie 2500 eurų. Taip, čia daikčiukas, įkandamas ne kiekvienam. Bet inovacijos niekada nebuvo pigus dalykas.