Audiotechnikos parodoje – įspūdingas Lietuvos gamintojų kambarys ir svečių iš Latvijos antplūdis

2019 m. lapkričio 12 d. 09:23
Lapkričio 22-24 d. Vilniuje devintą kartą rengiamoje tarptautinėje Hi-Fi garso technikos parodoje melomanams „AudioGourmet 2019“ – rekordiškai daug gamintojų iš Lietuvos! Prieš kelis metus atsargiai ir nedrąsiai bandydavę įsiterpti tarp žymiausių pasaulio prekės ženklų, pastaruoju metu vietos gamintojai tampa kone pagrindiniu visos parodos akcentu.
Daugiau nuotraukų (9)
Įdomiausia ir smagiausia yra tai, kad nors mūsų gamintojai – gan smulkūs, tačiau jų gaminiai – sofistikuoti, įdomūs, išbaigti, nestandartiniai, įvairūs ir konkurencingi. Dar įdomiau yra tai, kad geografiškai audio aparatūros verslo kūrybinis potencialas nesikoncentruoja vien Vilniuje. Šiemet sulauksime itin įdomių gaminių iš Panevėžio („RD Audio“), Anykščių („Rada Electron“), Kauno (Jakutis, „DaVa“, „Megasonus“, „LessLoss“) ir Naujųjų Muniškių kaimo („Reed“).
Vilniaus kūrybinį frontą šiemet atstovaus žymiojo Didžiosios Britanijos gamintojo „Audio Note“ padalinio Vilniuje lempinės elektronikos naujienos bei ką tik prestižinį dizaino apdovanojimą „Red Dot“ gavusios Rapolo Gražio gaminamos gitaros „Lava“.
„Labai geros ir optimistiškai nuteikiančios tendencijos. Įvairovė visuomet gerai. Norint išvardinti visus mūsų verslus, susijusius su garso technika, jau tenka gerokai įtempti smegenis. Gerai pagalvojęs priskaičiuočiau kone dešimt kolonėlių gamintojų, kelis stiprintuvų ir kitokios elektronikos, laidų, akustinių panelių gamintojus, bent du labai rimtus patefonų ir tonarmų fabrikėlius, o šiemet parodoje pasirodys net ir pirmoji lietuviška patefono galvutė! Tai ypač malonu, nes patefono galvutes pasaulyje gamina ne daug kas. Juk reikia turėti puikiais akis, nedrebančias rankas, didelę kantrybę ir giliai išmanyti reikalą“ – džiūgauja parodos organizatorius Mindaugas Jokubauskas.
Specialus „LT Connected“ kambarys
Daugumą šių eksponatų bus galima išvysti ir išgirsti viename kambaryje, pavadintame „LT Connected“. Tai savotiška aliuzija į Eurovizijos dainų konkurse Lietuvą atstovauti siųstą to meto žymiausių muzikos žvaigždžių rinktinę „LT United“. Kaip nėra lengva į vieną komandą surinkti savitų ir nepriklausomų muzikantų, taip nėra lengva ir viename kambaryje, vien iš Lietuvoje pagamintos technikos suformuoti įspūdingą, subalansuotą, savitą aukščiausio pasaulinio lygio garso atkūrimo sistemą – ir čia ir čia reikia susigrojimo, balanso bei sutarimo.
„Mūsiškiai entuziastai – visi su charakteriu. Kiekvienas jų turi savo požiūrį, kaip ir kokias reikia gaminti kolonėles, patefonus ir stiprintuvus. Visi užsispyrę. Maniakai. Visi gamina tai, kuo nuoširdžiai tiki ir savo gaminiams negaili nei meilės, nei energijos. Dirba naktimis ir savaitgaliais. Kaip pamišę. Tokius į vieną kambarį suvesti – nemenkas iššūkis“ – šypsosi M.Jokubauskas.
Konferencijų erdvėje – išskirtiniai pranešimai
Debiuto proga minėtos vinilo plokštelėms groti skirtos galvutės „DaVa“ autorius Darius Valiūnas „Radisson Blu Hotel Lietuva“ parodos konferencijų erdvėje penktadienį, lapkričio 22 d. skaitys paskaitą apie savo ir kitų gamintojų kuriamas adatėles, deimantukus, jų tipus, galandymo formas, magnetines sistemas ir kitas profesines įmantrybes.
Kitą, ne ką mažiau intriguojančią paskaitą apie muzikos įrašymo meną „AudioGourmet 2019“ konferencijoje šeštadienį skaitys „Grammy“ apdovanojimui šiemet kartu su Aleksandra Keriene nominuotas Vilius Keras iš „Baltic Mobile Recording“ akustinės muzikos garso įrašų kompanijos. Šios paskaitos akcentai – išskirtinis, itin retas bei sudėtingas „Direct to Disc“ vinilinių plokštelių įrašymo būdas bei Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos skaitmeninės salės projektas, kuriame tiesiogiai dalyvauja ir „Baltic Mobile Recording“.
Latvių įvertinimas
Dar viena intriguojanti parodos pusė – kolegų iš Latvijos antplūdis. Šiemet Vilniaus parodą aplankys net keturi audio salonai iš Rygos. Didžiulis latvių verslininkų susidomėjimas, ko gero, dalinai sąlygotas tam tikro sveiko pavydo mums. Juk nei Rygoje, nei Taline iki šiol panašios parodos vis dar nepavyko surengti. Artimiausią panašų renginį turi tik lenkai.
„Šiemet turėsime 9 Lietuvos gamintojus, 5 Lietuvos salonus ir 4 salonus iš Latvijos. Iškalbingi skaičiai“ – reziumuoja parodos organizatorius.
Viename iš latviškų kambarių, pavyzdžiui, bus galima išgirsti ir naujausius skaitmeninius latviškus tinklo grotuvus bei kolonėles „RixVox“.
Taip pat parodoje: grupės „CinAmono“ bei Algirdo Klovos gyvi akustiniai koncertai, itin gausus vinilo plokštelių turgelis, Lietuvoje skrudinama rūšinė „TasteMap“ kava ir daug daug siaubingai kokybiškai skambančios muzikos.
audio^Instantaudiofilai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.